Фан Клуб: Реал Мадрид

iggo_s

.. sangre blanca en mis venas!
Член од
30 јуни 2009
Мислења
1.389
Поени од реакции
1.077
Ако стварно утре Анчелоти излезе со истата формација и играчи значи има кохонес големи колку на бик. Јас искрено не го поддржувам и мислам дека ќе не отворат како паштети, ама браво за храброста.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Ако излезиме така тогаш ќе има многу голови слично како лани но напред ни е Роналдо така да 4:3 во наша корист :D


 
Последно уредено:

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.068
Поени од реакции
57.359
Porteros: Casillas, Keylor Navas y Pacheco.
Defensas: Ramos, Pepe, Varane, Nacho, Marcelo, Carvajal, Arbeloa.
Centrocampistas: Kroos, Khedira, James, Modric, Illarra, Isco.
Delanteros: Cristiano Ronaldo, Benzema, Chicharito.
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Најголем и најисплатлив ризик може да биде Кедира место Крос да стартува. Ама знаеме сите дека тоа е немогуче речиси.
Кедира против Барса, секогаш гинел на терен. За разлика од "нежниот" Крос, на кој му е прво Класико и некако не ми влева голема сигурност дека он е за овој меч.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Од тактичка страна јас би играл со Крос и Кедира. Има доволно креативност во Џамес и Иско, па така Модриќ е тој што не е нужен а на негова сметка ставаш разбивач. Со тоа што Кедира би играл исто како и во партнерството со Алонсо, понапред од Крос кој би бил длабок креативец.

Но од друга страна ризик е да се игра и со Крос и со Џамес од старт затоа што им е прво класико. Друго е кога игра некој од постариве, со многу новајлии не е на арно тоа го увидовме во дебаклот у првиот меч на Мурињо.

Трето, Марсело против Алвес и Нејмар/Суарез ќе ни ебат мајката. Сепак не е ова ланската килава Барса. Можеби сезонава и они го изгубија првиот сериозен тест против ПСЖ, но се далеку поспособни од лани.
 
Член од
26 август 2009
Мислења
1.880
Поени од реакции
2.258
Ја би го зацементирал Кедира на клупата и не би го пуштал во игра посебно не на класиково поради неколку причини.

1. Нема место за неговата позиција. Од двата мидфилдери се очекува да знаат да се снајдат под притисок, нешто што Барса го прави многу добро. Не сакам да гледам клепаво магаре како му се мотка топката околу нозете, да не зборам дека не знае да се снајде под притисок.
2. Нема изиграно утакмица во новиот формат на Карло. Откако се повреди Кедира, Реал ја најде својата формација, тактика и се друго што доведе до нова титула во ЛШ. Очигледно е дека Карло бара од играчите кои играат средина да се флексибилни, да знаат да играат со топка и да не се подложни на притисок. Крос и Модриќ се токму тоа што тој го бара, и мислам дека ги потценувате за нивната дефанзивна игра. Доста се променети во однос од првите утакмици сезонава.
3. Човекот си бара нов клуб. Нема потреба од форсирање, ниту пак да троши солидни минути кои може да ги има Иљара.

Искрено Иско ме радува и ми дава некоја сигурност што ќе игра, Бејл не можам да го гледам моментално. Се надевам ќе го искористи одморот да си ја најде формата. Од друга страна пак Марсело е тежок бот па очекувам да го силуваат по таа страна. Горе-доле се ќе зависи од дефанзивата, се надевав на Пепе-Варан, ама Рамос ќе игра како што изгледа, а со Марсело се страшен пар во однос на киксањето.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.153
Поени од реакции
28.919
Нема место за паника :свиркам:
 
A

apidrone

Гостин
На Барса пола екипа им се нови, вие сте се уплашиле дека најдобриот играч на актуелниот светски првак и најдобриот голгетер на светското ќе бидат проблем пошо им е прво класико. И лани на Хесе му беше прво дерби па изигра одлично и даде гол, а се уште не е докажано име во фудбалот. Единствено од што се плашам се примени голови по наши грешки, особено ако има погрешни додавања ала Иско против Ливерпул.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Isco i James kje zarvorat mnogu kriticarski usti utre..

I daj neka go povikat R.Carlos pak da gleda mec za da se izdrogira Cupi xD
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Мијалков
Арбелоа - Пепе - Рамос - Марсело
Хамес- Модрић - Кроз - Ицко
Бензема - Роналдо​

Доколку планира да го игра жбунот лево тогаш нема потреба од Карвахал кој е далеко поофанзивно ориентиран од Арбелоа. Арбелоа против Ливерпул го пратев 90мин... сиротиот се мислеше дали да појде на играч или да си стои кај што е овие да се кочат у него. И тоа второто му успеваше... мајстор е со 0 % талент игра а дава 100% на терен :D
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.592
Kakoв Кедира бе не заебавајте пак уште на местото од Модрич, кој ни е во топ 3 најдобри играчи откако дојде Карло.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.540
Поени од реакции
2.592
Карвахал ќе игра..тоа го потенцирал Карло..
А и да,против Нејмар ќе биде добар,само не треба офанзивно да излегува многу
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
Вака
1.Утре го пишам Чичарито гол да даде во 78 мин. :)
2.Карло кажа дека можно е кедира да игра утре бидеќи рече самиот све можеме да очекуваме од него кога можеше во финале со кедира може и утре :)
3.Ќе тепаме 3:0 памтете ми го ова
ФОРМАЦИЈА
-ИКЕР-
Карва-Пепе_Рамос-Марсело
Модриќ-Иско-Крос
Хамес-Бенз-Човекот кој ги замолчува секогаш каталонците
 

Kajgana Shop

На врв Bottom