Фан Клуб: Победа - Прилеп

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Да не се залетуваме, 10 000 се многу. За мене изненадувајне е ако има 5 000+, ама се е можно!
Досега 9000 карти се имале продадено, вчера и денеска, и си викам не би ме лажело детено мене, а и чичко му него :icon_lol:.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Досега 9000 карти се имале продадено, вчера и денеска, и си викам не би ме лажело детено мене, а и чичко му него :icon_lol:.
Има и друга теорија на заговор.
Чичко му му рекол 5.000, он тебе ти рекол 7.000 а ти велиш 9.000 :D
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.322
Поени од реакции
7.781
Има и друга теорија на заговор.
Чичко му му рекол 5.000, он тебе ти рекол 7.000 а ти велиш 9.000 :D
Чим ја викам 9000 се, толку се нема грешка во бројката.
 
E

Epsilon

Гостин
Од утре натаму че видиме дали на bucio че можи да му се верува... али скептичен сум. :vozbud:
 
Член од
24 март 2012
Мислења
632
Поени од реакции
681
Досега 9000 карти се имале продадено, вчера и денеска, и си викам не би ме лажело детено мене, а и чичко му него :icon_lol:.
Не заебавај, можи ова Партизан - Барселона во пионир е :D Ако има 9.000 карти продадено значи на стадион ќе има повеќе од 15к, нема шанси

- И јас сум скептик дека ќе има 10.000 но се имам многу пати досега изненадено така да ништо нема да ме изненади и да биди така, за баражо мислев во работен ден во среда нема да се наполна ни 2-3 автобуси се наполнија 5 и се бараше уште, со Пелистер пред 2 недели на гостувањето 300-500+ и уште многу други работи. Јас лично ќе бидам задоволен и со 7.000.

Како и да е утре ќе биди лудница, небитно дали 5 или 10к:)
 
Член од
10 јули 2011
Мислења
385
Поени од реакции
205
Во групана од Победа пишува дека се продадени над 1000 значи шанса нема 9000 да бида,ако се знај дека утре сите купуваат.Утре пак че има продажба на плочник и пред арт.[DOUBLEPOST=1461956623][/DOUBLEPOST]Jaс очекувам колку со Пелистер да има, можеби нешто фазла ама 10к тешко.
 
Член од
10 април 2015
Мислења
257
Поени од реакции
164
Никогаш не се купувале карти предвреме или навреме туку напротив, натпреваро почнат публиката не е ни влезена. Така било одсекогаш така и че биди колку и да се трудиме и да продаваме карти претходно! Дури и тие шо си купиле карта не влегле 15 м. пред време. Се работи за менталитет, ама то е најмалце важно! :D[DOUBLEPOST=1461957195][/DOUBLEPOST]
Досега 9000 карти се имале продадено, вчера и денеска, и си викам не би ме лажело детено мене, а и чичко му него :icon_lol:.
Ах тој "чичко му" :)
 
Последно уредено:
Член од
30 август 2012
Мислења
3.295
Поени од реакции
5.497
Ако некои прилепчани би можеле да инвестираат во Победа то се Симон (витаминка), Самарџија(прилепска пиварница) и Џорџ (жито пп, тв, сонце,...) и можи уште некој...ама се виде дека никој не е заинтересиран да го одврзи кесето инаку локалната би му ја одстапила Победа!
Од друга страна, Скопје како град и скопјани како народ се вештачки и без душа, се покажува како така... па јас не гледам причина зошто некој СК бизнисмен не би вложил во клуб како Победа со традиција, публика, навивачи! На времето Панчев и Илија Најдоски беа заинтересирани за Победа ама нормално, Хари и Ацуле не ја дадоја.
Спас за Пелагониските екипи е секој онај кој сака да инвестира, не е важно од кај е!
Трифун дa ти инвестирa вo Пoбедa ти е истo кaкo ти дa стaниш бoгaт и дa инвестирaш вo Рaбoтнички , a цел бизнис и живееш и се те врзувa зa Прилеп.

Е сегa земи кoјa би билa причинa дa нaпрaвиш тaкoв пoтек , пa тoгaш ќе вooчиш и зoштo некoј oд Скoпје би инвестирaл вo Пoбедa.
 
Член од
10 април 2015
Мислења
257
Поени од реакции
164
Трифун дa ти инвестирa вo Пoбедa ти е истo кaкo ти дa стaниш бoгaт и дa инвестирaш вo Рaбoтнички , a цел бизнис и живееш и се те врзувa зa Прилеп.

Е сегa земи кoјa би билa причинa дa нaпрaвиш тaкoв пoтек , пa тoгaш ќе вooчиш и зoштo некoј oд Скoпје би инвестирaл вo Пoбедa.
Се те разбирам шо сакаш да кажиш ама едноставно понекогаш нема логика на нештата, поготово ако фудбалов го сватиме како бизнис!
 
P

pepito*

Гостин
^
поточно нема од ова. Нас ни останува да се надеваме, бизнисмен како Трифун вложува кај што мисли дека ќе има профит, небитно дали во тим од Скопје или Прилеп или Битола.
 
Член од
10 април 2015
Мислења
257
Поени од реакции
164
^
поточно нема од ова. Нас ни останува да се надеваме, бизнисмен како Трифун вложува кај што мисли дека ќе има профит, небитно дали во тим од Скопје или Прилеп или Битола.
После онај срам, на онај црвеноцрнион дрес од ск да пишува "витаминка" ништо не ме чуди, секој си гледа интерес! Како можи фирма шо прај милионски профит да не чувствува морална одговорност да вложи во локален спорт, катастрофа! Во последно време поддавале некој динар и во Победа!
 
И

Игнориран член

Гостин
После онај срам, на онај црвеноцрнион дрес од ск да пишува "витаминка" ништо не ме чуди, секој си гледа интерес! Како можи фирма шо прај милионски профит да не чувствува морална одговорност да вложи во локален спорт, катастрофа! Во последно време поддавале некој динар и во Победа!
Нема морална одговорност кога државата преминува во рекетар и со закани и уцени ги држи во рака бизнисмените. Како шо ќе кажи Мијалков и Грујо така ќе прат... Ако му речат и во Влазрими ќе фрлат пари, само да не сносат последици од мафијата на власт.
Од ЕЛЕМ се инвестират во МЗТ 200-300 илјади евра секоја година, а во Битола нема ни една ебена цента. РК Пелистер се бори за опстанок, неможи еден ебан плеј-оф да фати во ваква лига, ФК Пелистер е во втора лига на пат за трета.
Нема поќе здрав разум, се е сведено " на ќути има и полошо ".
Дури не се растерети спортот од политиката, не барај логика во ваквите потези.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
10 април 2015
Мислења
257
Поени од реакции
164
Нема морална одговорност кога државата преминува во рекетар и со закани и уцени ги држи во рака бизнисмените. Како шо ќе кажи Мијалков и Грујо така ќе прат... Ако му речат и во Влазрими ќе фрлат пари, само да не сносат последици од мафијата на власт.
Од ЕЛЕМ се инвестират во МЗТ 200-300 илјади евра секоја година, а во Битола нема ни една ебена цента. РК Пелистер се бори за опстанок, неможи еден ебан плеј-оф да фати во ваква лига, ФК Пелистер е во втора лига на пат за трета.
Нема поќе здрав разум, се е сведено " на ќути има и полошо ".
Дури не се растерети спортот од политиката, не барај логика во ваквите потези.
Така е за то шо секој ден масовно протестираме години наназад против вмро и сдсм со пијајне кафе в чаршија!
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Добро е што 90% од интелектуалната маса знае колку е сатот со криминалците, сем оние 10% што дудлаат ради сопствен интерес.
Лошо е што кога ќе ја смешаш таа интелектуална маса со цел овој наш испран простотилук испаѓа 3 спрема 1.
Али ништо не е вечно па се надеваме дека конечно еднаш ке тегне работата ко што треба.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.583
Поени од реакции
13.219
5, 10... 15+ на крај испаднавме :D Ежење, право ежење!!! :vozbud::vozbud::vozbud:[DOUBLEPOST=1462033304][/DOUBLEPOST]Не смее тим од провинција што збира повеќе публика од македонска репрезентација и од Вардар и Шкендија комбинирано да не биде 1 лига, не смее!!! #ДаНеСеПовтори :D

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom