Фан Клуб: Победа - Прилеп

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Иначе глупо ми беше шо форсираат сите као официјално сме прва лига а не сме :D
 
P

pepito*

Гостин
Кое ежење беше на крај. Цел стадион на нозе и СИТЕ ШТО САКАВТЕ НИЕ ДА СЕ РАСПАДНИМЕ, ЕВЕ НЕ ПОВТОРНО НИЕ ДА ВЕ ЕБИМЕ:vozbud::vozbud::oleee::sekcza:
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Кај може да дознаеме (горе-долу) официјална бројка колку имаше публика? За кладба ми е :D
 
E

Epsilon

Гостин
Не знам дали се инструкции од тренерот или не, ама средината исто ко да ја немаме за проигрување. :D

Мислам дека треба да се засилат со квалитетни играчи во напад и средина за да "напрајме" нешто во Прва лига, оти може да не "прешалтоваа" одма наредна година пак во втора.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Не знам дали се инструкции од тренерот или не, ама средината исто ко да ја немаме за проигрување. :D

Мислам дека треба да се засилат со квалитетни играчи во напад и средина за да "напрајме" нешто во Прва лига, оти може да не "прешалтоваа" одма наредна година пак во втора.
Добар е Наумовски в средина. До голот убави топки подели, после колективно се опуштија.
Али како и да е, ќе треба уште еден.
btw гарантирам дека ако играше Влатче т.е. ако не се повредеше, немаше да ја напраат оваа победничка серија.
 
E

Epsilon

Гостин
Добар е Наумовски в средина. До голот убави топки подели, после колективно се опуштија.
Али како и да е, ќе треба уште еден.
btw гарантирам дека ако играше Влатче т.е. ако не се повредеше, немаше да ја напраат оваа победничка серија.
Влатче им беше еден од најдобрите во средина, машина е. :)
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Да не го сватите κо пρовоκација,само пρашувам,уште сте Јуниоρ или се вρати по стаρо името на κлубот и истоρијата?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Tипувам дека минимум една третина од тимот в година нема да игра во прва лига. Не дека се лоши, не дека во прва лига кизнај каков фудбал се игра, едноставно мора освежување и зајачување ако се сакаат поголеми залаци. Јоцко од Тони синот изигра по мое најразумно, онака како што доликува, смирено, квалитетно. А колку беше малецко кога трениравме заедно :D Исто мора да се менува нешто во нападот. Некој поспретен што ќе излегува да прими топка, да се загради и проигра. Да бидам искрен првпат ја гледам оваа Победа, иако со речиси половина од играчите сум тренирал 9 години. Карче и понатаму го зачувал оној глуп (Марио Балотели-кој сум шом сум се лигушам) темперамент кој видов како во апла непотребни ситуации го практикуваше. Тинчо се извишил и ми се виде доста созреан и солиден. За други вака и немам некое посебно мислење или впечаток.
 
Последно уредено:

Mercury

ФК Победа
Член од
23 септември 2013
Мислења
1.042
Поени од реакции
485
Да не го сватите κо пρовоκација,само пρашувам,уште сте Јуниоρ или се вρати по стаρо името на κлубот и истоρијата?
В година завршува казната,иначе името го сменија уште пред една година официјално сме ФК Победа без јуниори муниори
 
P

pepito*

Гостин
Карче на крај е сеоски Милер. :D
 
Последно уредено од модератор:
Член од
10 април 2015
Мислења
257
Поени од реакции
164
Screenshot_2016-05-01-11-14-09-1.png

В година очекувам поголема мобилизација и на постарата генерација и да има барем 2-3 јаки изданија!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom