Фан Клуб: Пелистер

Член од
26 септември 2007
Мислења
2.037
Поени од реакции
1.948
А ако биди решено се за Европа како шо спомна и Работнички ја пушти на Скопје, тогаш зошто и Шкендија да не ја пушти на Пелистер ??? :D Тоа не го спомна нигде :cool: Шкендија титулата ја обезбеди од Декември.
Јас мислам последното коло Шкендија ќе излези со младинците комбинација од втор и трет состав, ќе го чуваат првиот тим за со финалето кое е само одма по 3 дена !
На 20 мај ссе спрема фешта во Тетово, така да ќе има над 10 илјади на стадион. Што мислиш ти, ќе се бламираат да пуштат пред толку публика. Плус ќе бркат 100 гола во првенстството, така да не се надевајте под 4:0 :D.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.824
Како идае сепак ако не ова сезона тогаш следната 99% испаѓаме.Оти ќе биди пресилна лигата за наши стандарди,а знајме дека нема да вложат ни денар и ќе донесат нижеразредни играчи од типот на Боуен и Нерес.Блашко со ЃП нема да испаднат сигурно барем не другата сезона плус Беласица која нема шанса исто да испадни ќе се борат за Европа. Останват ВО најдобар случај Пелистер,Ренова и другиот што ќе влези од втората лига дали Гостивар,Брегалница сеедно. Пак ќе биди грчевита борба за опстанок и по мое уште сега нека испаднат да не се нервираме пак следната сезона.
Можно е Блашко да се префрли во Вардар, за жал така се шпекулира низ Скопје.

Инаку, не може да влезе ниту еден од Гостивар и Брегалница и истовремено и вие да бидете во лигата. Ако се спасите од директно испаѓање, ќе треба да играте бараж со некоја од екипите кои си ги набројал. Инаку по тоа прашање, Борец ќе заврши пред Брегалница, бидејќи Беласица изигра за нив и ќе игра за нив во последново коло. Ако ги потиснете Победа и Скопје под вас, ќе треба да играте со победникот од дуелот меѓу Гостивар/Влазрими (99% Гостивар) и Борец/Брегалница (90% Борец).
Значи, ако опстане Пелистер, во наредна сезона како нововлезени ќе ги имате само Беласица и Македонија ЃП кои засега имаат високи амбиции.

@Пеце Не знам, некако ми е неверојатно дека Ренова нема да им ја даде на Победа и дека вие ќе ги тепате Слога. Не се толку јаки, ама фрлаат многу пари за играчите да бидат мотивирани за влез во Европа. Сигурно не би оставиле да зависат од други екипи, кога самите можат да си го решат прашањето. Инаку, од купот секако ве отпишав (за жал), па при коментарот сметав дека 2,3 и 4 место одат во ЛЕ.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.280
Поени од реакции
1.728
Можно е Блашко да се префрли во Вардар, за жал така се шпекулира низ Скопје.

Инаку, не може да влезе ниту еден од Гостивар и Брегалница и истовремено и вие да бидете во лигата. Ако се спасите од директно испаѓање, ќе треба да играте бараж со некоја од екипите кои си ги набројал. Инаку по тоа прашање, Борец ќе заврши пред Брегалница, бидејќи Беласица изигра за нив и ќе игра за нив во последново коло. Ако ги потиснете Победа и Скопје под вас, ќе треба да играте со победникот од дуелот меѓу Гостивар/Влазрими (99% Гостивар) и Борец/Брегалница (90% Борец).
Значи, ако опстане Пелистер, во наредна сезона како нововлезени ќе ги имате само Беласица и Македонија ЃП кои засега имаат високи амбиции
Да да тоа го заборавив дека ќе играме против еден од нив.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.195
Поени од реакции
3.176
Леле овие ќе не испердашеле, вие сте помизерни и од Силекс :)
Ве избркаја од Тетово да не играте, од прв клуб, трет клуб дојдоте во градот, поарно ви е да играте во Ниш, отколку во Ѓорче ако сте од Тетово, цел живот кираџии :pos:

Да не забегваме од темата.....
П.С. Со оваа победа, повторно сме во игра за тоа 8мо место со реални шанси, калкулации и пресметки во текот на денот :D
Цел живот се смеете на туѓи несреќи а истите вас ве снаоѓаат .. Ви се деси Блашко истиот што ви го начука во 90та мин. Истиот тој што го шеташе Тетекс по Ѓорче и Маџари.. Се чукавте во гради дека сте нај група и би немал муда тој тоа да ви го направи, кога некој тука ви солеше памет за нашето искуство . ни се смеевте за тоа, сега сте на пат да испаднете па кружи муабет и тотален колапс на Пелистер доколку испаднете ..
Кога видов дека Вардар ви ја пуштил искрено мерак ми се направи си реков нешто посаглам да остане во 1лига наместо Скопје да речемо ..
Мило ми беше што и купот го освоивте лани .. Македонска екипа пред се нели ?? Или во Битола тоа не важи ?
Гледам дека не важи се ситите што Тетекс е 3 тим како што викате позади Албанските клубови ..
Не се секирајте Тетекс прави напори да игра на градскиот стадион па така натпреварите на домашен терен ќе ги играат во вторник..
И да пазите едина екипа е Пелистер од толкав град и пак ќе го кркате за разлика од Тетекс кој се бори со 300 неправди што фудбалски што нефудбалски во Тетово . А и колку народ остана во Тетово ..

Поздрав сега несакам да ја труеме темата баш добри мислења имате напишано за завршните кола ..
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.060
Поени од реакции
4.034
До негде се сложвам, ама ај да видиме од моја перспектива....
Точно дека НАЈГОЛЕМАТА шанса на Пелистер беше дома со Пандевци кај шо ја посраја работата, зато тогаш напишав таа утакмица беше MUST WIN ама ништо, со победа на тој меч тогаш 99% сега ќе бевме бараж....
Победата над Вардар, повторно дава влакно надеж од невозможното да се напрај возможно....
Да одиме со ред, следно коло:
-за опстанок
Пелистер-Шкупи
Скопје-Победа
-за европа
Силекс-Работнички

Шкупи го напрајвте небаре Манчестер Сити е, МОРА да се напомени дека албанските екипи кога гостуваат во Битола, после "петљата" накај Битола му се сечат нозете и други екипи се, истото е сезони наназад (освен сега не ја земам Шкендија која реално има играчи кои можат да играт во појаки лиги)
Точно е дека Шкупи има поквалитетни играчи ама не се непобедливи, плус имаме домашен терен (се надевам на домашно судење и се е можно)
Значи имаме нова шанса, односно поправен испит на MUST WIN меч против Шкупи, не ја искористија шансата со Академија, еве му нова шанса на утакмица која 3те бода се вредни злато !
Многу од важност ни е и другиот меч од битката за опстанок Скопје-Победа, овде реално гледано на настаните, Победа нема што да бара во Автокоманда. Ептен незгодна екипа е Скопје сезонава, особено на домашен терен, каде до сега изиграле дури 11 пати нерешено кај нив.
Како шо кажа и самиот погоре, највероватно и ФК Скопје си има свој математики околу битката за опстанокот па највероватно ќе оди на победа, од овој меч нас најмногу ни одговара победа на Скопје или во најмала рака нерешено и НОРМАЛНО НИЕ ДА ПОБЕДИМЕ, без три бода на Пелистер, ништо не прајме од овој меч и највероватно ние сме патници во втора лига....
Шкупи и со пораз мислам има отворени шанси за тоа четврто место кое носи во Европа, со евентуална победа на Шкендија во финалето со Пелистер (каде шо реално и се очекува) освен ако не се повампири Пелистер :pos:
Само на Шкупи со евентуален пораз Среда, на мечот Силекс-Работнички би му одговарало нерешено или победа на Работнички (X2) само да не тепа Силекс...

Последно коло:
Шкендија-Пелистер
Победа-Ренова
Работнички-Скопје
Шкупи-Вардар (за Европа)
Пандев-Силекс (за Европа)

Работнички мислам 100% ќе игра Европа, а 99% типувам Шкупи дека ќе е четврт :D
Ако тепаме со Шкупи пред последно коло ќе имаме 2 бода пред Победа и Скопје (Скопје да тепа со Победа) ако изиграат тие нерешено, 1 бод ќе сме пред Победа и 4 пред Скопје и највероватно ФК Скопје ќе оди 2 лига.
Тогаш во последното коло и да изгубиме ние од Шкендија, тогаш од мечот Победа-Ренова ќе ни одговара и ИКС :D само да не тепа Победа. Со евентуално на ист број на бодови со Победа, имаме подобар меѓусебен дуел со нив и ќе бидиме пред нив !
Во борбата за Европа, Шкупи во Чаир треба да има лесни 3 бода со Вардар, а Работнички ако не тепа сега кај Силекс, тогаш во последното коло со Скопје ќе оди на 3 бода, нема лесно да му ја дај како шо викаш Работнички ако е пласиран....
А Силекс игра толку катастрофално последно време, шо не гледам како би освоил 3 бода на гости кај Академија Пандев.
Јас мислам најмногу за битката во Европа ќе извиси Силекс и нема да играат, знак се и поразите од кој ќе стигнат во последно време.

А ако биди решено се за Европа како шо спомна и Работнички ја пушти на Скопје, тогаш зошто и Шкендија да не ја пушти на Пелистер ??? :D Тоа не го спомна нигде :cool: Шкендија титулата ја обезбеди од Декември.
Јас мислам последното коло Шкендија ќе излези со младинците комбинација од втор и трет состав, ќе го чуваат првиот тим за со финалето кое е само одма по 3 дена !
Се гледа гол разлика пред меѓусебен дуел, а таа е на наша страна +5.
 
Последно уредено:
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Цел живот се смеете на туѓи несреќи а истите вас ве снаоѓаат .. Ви се деси Блашко истиот што ви го начука во 90та мин. Истиот тој што го шеташе Тетекс по Ѓорче и Маџари.. Се чукавте во гради дека сте нај група и би немал муда тој тоа да ви го направи, кога некој тука ви солеше памет за нашето искуство . ни се смеевте за тоа, сега сте на пат да испаднете па кружи муабет и тотален колапс на Пелистер доколку испаднете ..
Кога видов дека Вардар ви ја пуштил искрено мерак ми се направи си реков нешто посаглам да остане во 1лига наместо Скопје да речемо ..
Мило ми беше што и купот го освоивте лани .. Македонска екипа пред се нели ?? Или во Битола тоа не важи ?
Гледам дека не важи се ситите што Тетекс е 3 тим како што викате позади Албанските клубови ..
Не се секирајте Тетекс прави напори да игра на градскиот стадион па така натпреварите на домашен терен ќе ги играат во вторник..
И да пазите едина екипа е Пелистер од толкав град и пак ќе го кркате за разлика од Тетекс кој се бори со 300 неправди што фудбалски што нефудбалски во Тетово . А и колку народ остана во Тетово ..

Поздрав сега несакам да ја труеме темата баш добри мислења имате напишано за завршните кола ..

Teteks nikogash nema da igraa vo gradski stadion, stadionot e pod ime na Ecolog, ovoj mesec kje pocne da se renovira stadionot, vie mozhe samo da sonuvate na toa deka kje igrate, treba da barate nova sredina, ili da prodolzite da igrate vo sportski, cao!
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
613
Поени од реакции
1.095
Teteks nikogash nema da igraa vo gradski stadion, stadionot e pod ime na Ecolog, ovoj mesec kje pocne da se renovira stadionot, vie mozhe samo da sonuvate na toa deka kje igrate, treba da barate nova sredina, ili da prodolzite da igrate vo sportski, cao!
ostaj ti teteks daj da vi ja dajme za kupo da ni dajte 3 boda a ? so velis ?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.899
Поени од реакции
7.309
Дај боже утре да победиме и скопје да ги тепаат прилепчани после лесно прајме ако не купот му го земаме остајте вие таа шо не тепаа дома имаше трето полувреме за тоа некој не се прва постава...
 
Член од
11 мај 2011
Мислења
393
Поени од реакции
96
Teteks nikogash nema da igraa vo gradski stadion, stadionot e pod ime na Ecolog, ovoj mesec kje pocne da se renovira stadionot, vie mozhe samo da sonuvate na toa deka kje igrate, treba da barate nova sredina, ili da prodolzite da igrate vo sportski, cao!
Nauci da pisuvash Makedonski zivis vo Makedonija kako prvo, kako vtoro ne go lazi narodot na Wikipedia mozes da menjavas ne ecolog tuku sega jas ke go smenim vo arena VOJVODA haha
Kako 3 kako nema da igramo vashata teuta ni rece jas sum gradonacalnicka za site taka da TETEKS od naredna sezona za tvoja zalost ke igra na GRADSKI... cao prijatno!
 
Член од
19 април 2010
Мислења
1.876
Поени од реакции
500
Nauci da pisuvash Makedonski zivis vo Makedonija kako prvo, kako vtoro ne go lazi narodot na Wikipedia mozes da menjavas ne ecolog tuku sega jas ke go smenim vo arena VOJVODA haha
Kako 3 kako nema da igramo vashata teuta ni rece jas sum gradonacalnicka za site taka da TETEKS od naredna sezona za tvoja zalost ke igra na GRADSKI... cao prijatno!
Nikogash nema da igrate na gradski! Cao
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Честито втора лига
Дури не се смени целосно цела гарнитура во Битола поврзана со спортот, никако враќање прва лига
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom