Фан Клуб: Пелистер

Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.286
Поени од реакции
1.734
Ај не се будалејте. Победа денес намести заедно со Пелистер. Нема шанса да се спаси Пелистер оти наредната на Шкупи за 4то му треба. Едино со Шкендија ако се префатиме за купот ама нема ни потреба оти можат да ни ја турнат капата како сакат.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.107
Поени од реакции
3.956
Победа денес намести заедно
А зашо Силекс би прифатил да изгуби денес коа сеа прашање дали ќе игра ЛЕ (а со победа денес ќе си го осигураа), следното коло играат со Работнички и со пораз ќе паднат 5ти.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.547
Поени од реакции
69.448
Za greota ke bidite vie dogodina... vo vistinska smisla na zborot
Бaр ќе бидеме зa греoтa сo oсвoенa рaкoметнa ЛШ, две финaлињa, плaсмaн вo ЛЕ, пет титули вo 7 сезoни. Вие ќе бидете греoтa вo втoрa лигa фудбaл и четвртo местo рaлoмет:toe: Не знaм кoлку си вo пoзицијa дa се пресмевaш.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.286
Поени од реакции
1.734
А зашо Силекс би прифатил да изгуби денес коа сеа прашање дали ќе игра ЛЕ (а со победа денес ќе си го осигураа), следното коло играат со Работнички и со пораз ќе паднат 5ти.
Самиот кажа ce. Победа има поголемо лоби од Пелистер во моментот иако то нетреба да е така ама во моментот таја е ситуацијата. Еден Скопје успеа да изнамести се што можеше да се намести и да го остави Пелистер под него. Таа е реалноста иако и јас би сакал да го гледам Пелистер во Прва Лига пак.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.107
Поени од реакции
3.956
Самиот кажа ce.
:confused::confused::confused:
Ај те молам објасни ми што кажав се со тоа? Јас ти кажав дека нема логика Силекс намерно да ја пуштат Победа да тепа оти и на Силекс му беа потребни тие бодови исто колку што и на Победа и требаа. И како сеа со тоа сум (до)кажал дека е местена и дека Силекс ја пуштиле? И на двата клуба им требаа 3 бода и и двата се горе доле на исто ниво (со оглед на тоа што вторава полусезона Силекс игра катастрофа).
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
630
Поени од реакции
1.148
Бaр ќе бидеме зa греoтa сo oсвoенa рaкoметнa ЛШ, две финaлињa, плaсмaн вo ЛЕ, пет титули вo 7 сезoни. Вие ќе бидете греoтa вo втoрa лигa фудбaл и четвртo местo рaлoмет:toe: Не знaм кoлку си вo пoзицијa дa се пресмевaш.
da ne zaborajs i imeto so go smenivte vo miravci
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
277
Поени од реакции
645
imavte nesto i vo ping pong i kuglanje osvoeno....zaboraj da gi nabrois....
Tocno e deka ke ispadnime, ama se borime do kraj - zatoa i gi narekov HEROI, inace ne se mesti utakmica bas vo 91 min. nekogas i da sakas ne odi...
Nie sme naviknati, nema da ni bidi prv pat....vie ednas ispadnavte i se sluci MIRAVCI - e toa e razlikata...

5 tituli vo 7 godini - pod partisko drzavna kapa vo partiska drzava i site 5 namesteni od partijata... cela drzava investira vo vas 27 godini, aktuelni sampioni, a na stadion gledaci 100, zatoa ve mrazi cela Makedonija

p.s. Da igrase mojot klub evropsko finale jas ke bev na lice mesto i ke go bodrev....nemase da imam vreme da pisam 25.564 komentari na forum....toa e razlikata od vistinski do internet navivac
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.630
Поени од реакции
2.764
imavte nesto i vo ping pong i kuglanje osvoeno....zaboraj da gi nabrois....
Tocno e deka ke ispadnime, ama se borime do kraj - zatoa i gi narekov HEROI, inace ne se mesti utakmica bas vo 91 min. nekogas i da sakas ne odi...
Nie sme naviknati, nema da ni bidi prv pat....vie ednas ispadnavte i se sluci MIRAVCI - e toa e razlikata...

5 tituli vo 7 godini - pod partisko drzavna kapa vo partiska drzava i site 5 namesteni od partijata... cela drzava investira vo vas 27 godini, aktuelni sampioni, a na stadion gledaci 100, zatoa ve mrazi cela Makedonija

p.s. Da igrase mojot klub evropsko finale jas ke bev na lice mesto i ke go bodrev....nemase da imam vreme da pisam 25.564 komentari na forum....toa e razlikata od vistinski do internet navivac
Kako toa deka mora da se ide ? Od kade znaes dali i finansiski mzoe da se izdrzi se toa ? Ne e ova so Lemgo na vremeto pa ajde koj stigne u sala moze da vleze.
 
Член од
7 јуни 2011
Мислења
4.209
Поени од реакции
3.212
Човече какви пациенти има по форумов... Ма да Вардар е крив што им пушта... Место молитви да пеат Самс да остане 3 бода им даде тие финалено го спомнуваат... Е глуп народ држи земјава...
Несватливо... Ве чекаме 2 лига да ве испердашимо ајде :cool:
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
630
Поени од реакции
1.148
Човече какви пациенти има по форумов... Ма да Вардар е крив што им пушта... Место молитви да пеат Самс да остане 3 бода им даде тие финалено го спомнуваат... Е глуп народ држи земјава...
Несватливо... Ве чекаме 2 лига да ве испердашимо ајде :cool:
ti za vardar si ili za teteks ?
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.253
Поени од реакции
5.032
Леле овие ќе не испердашеле, вие сте помизерни и од Силекс :)
Ве избркаја од Тетово да не играте, од прв клуб, трет клуб дојдоте во градот, поарно ви е да играте во Ниш, отколку во Ѓорче ако сте од Тетово, цел живот кираџии :pos:

Да не забегваме од темата.....
П.С. Со оваа победа, повторно сме во игра за тоа 8мо место со реални шанси, калкулации и пресметки во текот на денот :D
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.547
Поени од реакции
69.448
Да не забегваме од темата.....
П.С. Со оваа победа, повторно сме во игра за тоа 8мо место со реални шанси, калкулации и пресметки во текот на денот :D
Реално многу тежок е распоредот за да успеете да се спасите. Ја заебавте работата со Академците.
Слога се бори за Европа и со сигурност нема да ви ја даде. Они се свесни дека во последно коло имаат 3 бода од Вардар и веројатно Силекс ќе тепа кај Академија Пандев, па ќе одат на три бода и против вас, затоа што Силекс може да изгуби бодови во меѓусебен дуел со Работнички наредниов викенд.
Вардар ја тепа Академија Пандев или освојува барем бод за да осигура втора позиција, иако Европа е веќе загарантирана, така што мислам дека нема што да бара во Чаир последно коло.

Слога се поквалитетни од Пелистер, тешко дека би ги тепале, кога пред недела дена ве размонтираа со 5-2. Плус во последно коло гостувате кај Шкендија, а ми личи дека толку ви наапани од ланскиот пораз во финалето, што нема теорија да ви пуштат. Ве тепаат 0-6 на домашен, повторно играте меѓусебно финале, сигурно би оделе на победа и во првенството.

Многу поважна работа е дека Победа игра со Ренова во последно коло и има сигурни 3 бодови.
Тоа значи дека Пелистер ќе треба да освои минимум 4 бода (веројатно меѓусебен дуел решава) од последните две кола, под услов Победа да изгуби против Скопје.
Веројтно и Скопје има некои свои математики, ако ја тепаат Победа и ако во последно коло Работнички има загарантирано место во Европа, со сигурност ќе им ја дадат, па може да завршат со исто бодови (не знам како се во меѓусебни дуели).
Ама, повеќе ми личи дека уште од сега ќе гледаат да извадат што е можно повеќе пари и ќе им ја продадат на Победа, свесни дека шансите за опстанок им се минимални.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.253
Поени од реакции
5.032
До негде се сложвам, ама ај да видиме од моја перспектива....
Точно дека НАЈГОЛЕМАТА шанса на Пелистер беше дома со Пандевци кај шо ја посраја работата, зато тогаш напишав таа утакмица беше MUST WIN ама ништо, со победа на тој меч тогаш 99% сега ќе бевме бараж....
Победата над Вардар, повторно дава влакно надеж од невозможното да се напрај возможно....
Да одиме со ред, следно коло:
-за опстанок
Пелистер-Шкупи
Скопје-Победа
-за европа
Силекс-Работнички

Шкупи го напрајвте небаре Манчестер Сити е, МОРА да се напомени дека албанските екипи кога гостуваат во Битола, после "петљата" накај Битола му се сечат нозете и други екипи се, истото е сезони наназад (освен сега не ја земам Шкендија која реално има играчи кои можат да играт во појаки лиги)
Точно е дека Шкупи има поквалитетни играчи ама не се непобедливи, плус имаме домашен терен (се надевам на домашно судење и се е можно)
Значи имаме нова шанса, односно поправен испит на MUST WIN меч против Шкупи, не ја искористија шансата со Академија, еве му нова шанса на утакмица која 3те бода се вредни злато !
Многу од важност ни е и другиот меч од битката за опстанок Скопје-Победа, овде реално гледано на настаните, Победа нема што да бара во Автокоманда. Ептен незгодна екипа е Скопје сезонава, особено на домашен терен, каде до сега изиграле дури 11 пати нерешено кај нив.
Како шо кажа и самиот погоре, највероватно и ФК Скопје си има свој математики околу битката за опстанокот па највероватно ќе оди на победа, од овој меч нас најмногу ни одговара победа на Скопје или во најмала рака нерешено и НОРМАЛНО НИЕ ДА ПОБЕДИМЕ, без три бода на Пелистер, ништо не прајме од овој меч и највероватно ние сме патници во втора лига....
Шкупи и со пораз мислам има отворени шанси за тоа четврто место кое носи во Европа, со евентуална победа на Шкендија во финалето со Пелистер (каде шо реално и се очекува) освен ако не се повампири Пелистер :pos:
Само на Шкупи со евентуален пораз Среда, на мечот Силекс-Работнички би му одговарало нерешено или победа на Работнички (X2) само да не тепа Силекс...

Последно коло:
Шкендија-Пелистер
Победа-Ренова
Работнички-Скопје
Шкупи-Вардар (за Европа)
Пандев-Силекс (за Европа)

Работнички мислам 100% ќе игра Европа, а 99% типувам Шкупи дека ќе е четврт :D
Ако тепаме со Шкупи пред последно коло ќе имаме 2 бода пред Победа и Скопје (Скопје да тепа со Победа) ако изиграат тие нерешено, 1 бод ќе сме пред Победа и 4 пред Скопје и највероватно ФК Скопје ќе оди 2 лига.
Тогаш во последното коло и да изгубиме ние од Шкендија, тогаш од мечот Победа-Ренова ќе ни одговара и ИКС :D само да не тепа Победа. Со евентуално на ист број на бодови со Победа, имаме подобар меѓусебен дуел со нив и ќе бидиме пред нив !
Во борбата за Европа, Шкупи во Чаир треба да има лесни 3 бода со Вардар, а Работнички ако не тепа сега кај Силекс, тогаш во последното коло со Скопје ќе оди на 3 бода, нема лесно да му ја дај како шо викаш Работнички ако е пласиран....
А Силекс игра толку катастрофално последно време, шо не гледам како би освоил 3 бода на гости кај Академија Пандев.
Јас мислам најмногу за битката во Европа ќе извиси Силекс и нема да играат, знак се и поразите од кој ќе стигнат во последно време.

А ако биди решено се за Европа како шо спомна и Работнички ја пушти на Скопје, тогаш зошто и Шкендија да не ја пушти на Пелистер ??? :D Тоа не го спомна нигде :cool: Шкендија титулата ја обезбеди од Декември.
Јас мислам последното коло Шкендија ќе излези со младинците комбинација од втор и трет состав, ќе го чуваат првиот тим за со финалето кое е само одма по 3 дена !
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.286
Поени од реакции
1.734
Како идае сепак ако не ова сезона тогаш следната 99% испаѓаме.Оти ќе биди пресилна лигата за наши стандарди,а знајме дека нема да вложат ни денар и ќе донесат нижеразредни играчи од типот на Боуен и Нерес.Блашко со ЃП нема да испаднат сигурно барем не другата сезона плус Беласица која нема шанса исто да испадни ќе се борат за Европа. Останват ВО најдобар случај Пелистер,Ренова и другиот што ќе влези од втората лига дали Гостивар,Брегалница сеедно. Пак ќе биди грчевита борба за опстанок и по мое уште сега нека испаднат да не се нервираме пак следната сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom