Фан Клуб: Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.921
Поени од реакции
7.346
Многу лоши резултати денес и многу бевме подобри и требаше да ги тепаме. Незнам шо к@р му е на Детонит секако ќе играт бараж , ама со ова шо тепаа денес ние не сме во ситуација да се заебаваме , т.е. мора наредна утакмица да победиме за математички директен влез ни требат 7 бода оти во меѓусебен се подобри од нас , така да тоа е тоа мора наредна да се тепа , оти после на гости со Башкими не знам не сум со браќата на чисто , не смее луксуз да се прај.

Мислам дека и последно коло ќе треба да го тепаме Осогово , до тогаш ќе бидиме влезени најверојатно ама ќе мора да го тепаме за индиректно за други .

Е сега по овие резултати и на четири кола до крај за бараж за опстанок ќе се тепат Осогово , Тетекс и Победа .

Новаци со победа дома со Караорман само , мислам дека ќе е сигурен, а и на Кожув не му треба наредно коло така да мислам ќе останат таму во најмала рака непоразени.

Инаку Детонит најверојатно се ќе тепа до крај имат многу лесен распоред , па тоа е тоа мора и ние да победуваме дури не обезбедиме сигурен влез .
Se se samo vistina i jas ne mozam da razberam za so kur igra Detonit do posledno ne gleda toj srbija so mi e gazda niv i na radnicki kako odi kaj nas pa i kaj niv rabotata sega od nigde nikade vo pol pozicija za slednata sezona ke izlezi vardar od Negotino so ima najubav raspored kaj da dava i resava a vgodina da zema bodoj oti sega se sigurni so rece deka imaat lesen raspored Rsdovisani pak mislam deka nekade nema da zemat tri boda i slednoto kolo e bezvrska da ja tepaat sasa koj grcevito se bori za opstanok ke bidi interesno do kraj so Osogovo koj ke izvisi a lesno mozi i Teteks da nastrada oti ima najtezok raspored kako i da e nie naseto da si go naprajme i poleka na krajot od sezonata vleguvame vo forma i licime na ekipa so ubav fudbal se razbira vo ramkite na moznostite poslednite kola sme kako so treba iako mnogu osciliraat del od igracite mene me plasi i cudi so uste nema nisto za sponzor za sorabotka so kluboj od stranstvo za plus finasii nekoj raboti se vkraj cudni i ne mi e jasno so uste se ceka koga veke e izvesno za prvenstvoto i vlezot vo prva liga izgleda ke odlozat za vecerna utakmica nema da bidi sega vo Vtornik so Teteks ama i za toa trista luge da fatis za obicna informacija za dzabe web strana ko nema nisto so ne znajme ili nekoja interna informacija se e copi paste
 
Член од
7 август 2022
Мислења
96
Поени од реакции
73
Se se samo vistina i jas ne mozam da razberam za so kur igra Detonit do posledno ne gleda toj srbija so mi e gazda niv i na radnicki kako odi kaj nas pa i kaj niv rabotata sega od nigde nikade vo pol pozicija za slednata sezona ke izlezi vardar od Negotino so ima najubav raspored kaj da dava i resava a vgodina da zema bodoj oti sega se sigurni so rece deka imaat lesen raspored Rsdovisani pak mislam deka nekade nema da zemat tri boda i slednoto kolo e bezvrska da ja tepaat sasa koj grcevito se bori za opstanok ke bidi interesno do kraj so Osogovo koj ke izvisi a lesno mozi i Teteks da nastrada oti ima najtezok raspored kako i da e nie naseto da si go naprajme i poleka na krajot od sezonata vleguvame vo forma i licime na ekipa so ubav fudbal se razbira vo ramkite na moznostite poslednite kola sme kako so treba iako mnogu osciliraat del od igracite mene me plasi i cudi so uste nema nisto za sponzor za sorabotka so kluboj od stranstvo za plus finasii nekoj raboti se vkraj cudni i ne mi e jasno so uste se ceka koga veke e izvesno za prvenstvoto i vlezot vo prva liga izgleda ke odlozat za vecerna utakmica nema da bidi sega vo Vtornik so Teteks ama i za toa trista luge da fatis za obicna informacija za dzabe web strana ko nema nisto so ne znajme ili nekoja interna informacija se e copi paste
Сакам твое мислење најактивен и најобјективен си на форумот од вашите играчи кој можи да игра до година прва лига ?
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.921
Поени од реакции
7.346
Сакам твое мислење најактивен и најобјективен си на форумот од вашите играчи кој можи да игра до година прва лига ?
Зависи од финасиите а не кој можи или кој не можи то е вкус на управата и тренерот јас ако се прашувам би ти пишал ПП оти ако пишам тука јавно многу ќе се налутат сите го читаат форумот за добро утро од општина, управата, играчи и тренери едно шо ми се налутени така шо си пишам против управата односно плус шо треба да се направат работи од страна па уште со играчите да се скарам нема шанси сите додека се во Пелистер се најдобро после е друг муабет и можи реално да се дат отценки, вака не би се осудил да нарушвам атмосвера (плис пред крајот ма сезоната) иако не ретко пишам шо мислам кој треба или не треба да е прва постава пример пред последно со Охрид но знајш што управата гледа не се од нива земени исто тренерот не е улав се се гледа ко можи јас да видам сите се можи да видат работата е колку пари ќе имаме шо ќе бидат амбициите и планот програмата на кое место мислат да завршиме вгодина за прва лига инаку ќе има играчи слободни отпаѓаат Брегалница и Ѓорче плус можиш странци дали соработка со некој клуб од соседството дали некој шо вредат а се резерви во 1МФЛ а исто скаутирани црнци шо се ефтини ќе има избор но најважно мора да се земат со време уште првата недела ко ќе заврши сезоната а не да се чека Август или крајот на преодниот рок додека е почнато првенството пример еве сега дури влегоја во форма овие играчи шо ги имаме па дали тие ќе бидат костур надополнети со плус или ќе се оди на цел ремонт има кој да кажи јас моето ти реков во порака можи да ти го кажам, но најважни ќе бидат финасии и прв чекор треба да биди уште од сега враќање на Битолски играчи оти ќе ни бидат поефтини за смештај да не се плаќа но искрено немам голема надеж едино Бојан можи да го вратат од Ѓорче и то ќе биди после ќе прат експерименти и одат на најефтина варијанта за да бидат покриени цела сезона не одат на ризик и хазардски да пробаат на друг начин нејсе очекувам прес да кажат до кај е со борчот оти тој беше најавен дека ќе биди затворен и вратен до летото шо е поважно па дури така да бараме салам газда или спонзор со клаузули и триста чуда но најсигурно ќе биди платформа како во ракомето да не се оди 100% продавање на акциите оти тоа е меч со две оштрици но прва работа е некој да сака нешто после да се се случи шо значи треба некој да сака па да почни да бара финасии (спонзор или газда) но се мислам дека сме далеку од тоа и никој денар од страна нема дадено(најдено) како и секогаш и сите гледаат само да земат но како и да биди едно е јасно дека преку кур ние е дојдено на сите 33 години независна држава а ние само два купа имаме земено остаревме ќе изумриме на ништо не се израдувавме сите овие години освен едниот поклон куп а другиот наместен и трибина шо ќе остани друго ништо ама баш буквално ништо и да ќе заборавав без борч тоа е се како и името и светите бои на клубот Пелистер!

P. S. Со велам дека најмногу требаше оваа година да се стави акцент на ветувањето од прецедателот Митко Стојковски за тренинг центар со неколку помошни игралишта но за тоа не е направено ништо барем парцела да најдеа ако не можат пари или да изградат и напрат нешто но пак се ќе чекаме од општината таква ние нас судбината!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.921
Поени од реакции
7.346
Vo vtornik se igra so Teteks ako ne gresam i preglupo ke e realno togas da se igra pod reflekori.
Moe mislenje treba prva liga prvata utakmica i taka leto ke e prezesko ili pak prijatelska nekoja utakmica da se organizira so nekoj si balkanski tim naprimer Crvena Zvezda neka dogovori Mitko i to e to.
Ti ja ispolnija zelbata ke bidi na prijatelska ili prvo kolo na leto ne stignaa za ovie dve utakmici so Teteks I Pobeda isto nema da bidat ni Tikves - Voska za utre trista muabeti no ne veruvam da mu ja dadat edino ako ima naredba od partija od klubot sigurno nema da sakaat no ke nema prenos pa nema nisto ni da vidime iako po pocetniot sostav bi trebalo da se znaj

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
25 август 2019
Мислења
294
Поени од реакции
395
Hehhehheheh:D ne bitno zelbata moja ama pred se moe mislenje e taka da se izigra pred reflektorite i da se najdi ubav termin da se napolni stadionot.
Kupot ne si go igrat kaj sakat tie voskite!
Denes ocekuvam 5 gola da mu dajme na Teteks i se poblisku da sme za prva liga.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.921
Поени од реакции
7.346
Hehhehheheh:D ne bitno zelbata moja ama pred se moe mislenje e taka da se izigra pred reflektorite i da se najdi ubav termin da se napolni stadionot.
Kupot ne si go igrat kaj sakat tie voskite!
Denes ocekuvam 5 gola da mu dajme na Teteks i se poblisku da sme za prva liga.
Воска играат во Скопје на 22ри Мај во финалето со Тиквеш поради ВАР шо ќе воведат за купот а можи и од следната сезона на сите натпревари
По се изгледа ќе биди на пријателска но шо се однесува до мене поарно со Белчатов или Тиквеш на Петровден за да се дај значење за Петар Милошевски и можи еден турнир по италјански систем со по едно полувреме за сите да бидат задоволни се мислам нема потреба Митко да ги носи ЦЗ или исто можи да се покани У21 репрезентацијата да се отвори стадионот односно рефлекторите многу по интересно од колку некој странски клуб но за тоа ќе реши управата иако мислам повеќе публика ќе донеси ЦЗ од колку моите предлози нејсе ќе видиме има време ...
Денес ништо од давање со муабетите за Тетекс еве 20 минута водиме 2-0 стрелци Спиркоски и Христов




P.S.Вчера првиот пораз 3-0 на Пелистер Еспорт од хрватите сега сме на трето место следно играме со последниот работнички од Скопје
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.327
Поени од реакции
5.606
Добро е , уште 2 бода ни требат за и математички , ама изгледа и Детонит конечно му дојде умот , па реално треба да си одат на план Б ако преку бараж не влезат прва лига , за наредна во втора.

Новаци денес нерешено со Кожуф на гости ,па наредно победа дома со Караорман 99% завршена работа да опстанок .

Така да наредно со Башкими, е прва шанса со победа да сме сигурни , а Детонит игра со Охрид на гости така да и ние да изгубиме а тие не тепат се ќе биди решено , за со Победа наредно да се игра со тие шо имаа малку минутажа .

За опстанок се си мислам Осогово ќе испадни директ , а Тетекс и Саса ќе се борат кој да избегни бараж , ај баш ќе видиме .
Автоматски споено мислење:

Новаци изгубиле 2:1
 
Последно уредено:

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.236
Поени од реакции
5.011
Малце му беа и 3 гола, ама на крајот на денот најбитни ни се бодовите, товари ги таму како лани 11 гола и пушти ги 3 лига за памет за друг пат, за она шо напраја кај нив.
Зато не сакам пуштање бодови 3 за 3 или не знам шо, абе излези на терен и победи ме ако си појак, сега ќе договараме, па ќе враќаме следната сезона или не знам шо, па уште поглупо договарање преку партиите, алоооооо :tapp:
Ланската сезона нека ни е лекција за се, лани не бевме Пелистер, бевме ФК Црвен крст, ги сожалвавме сите и на крајот останавме уште една сезона втора лига, не треба поможвање од гла ни се мана се зборам за лани. Сега уште следното коло и официјално можиме да бидиме прволигаши, мислам и Детонит тешко дека ќе тепа кај Охрид, со кикс на Детонит се е готово, па тогаш последните 2 кола можат да играт и останатите играчи шо не играле, па така повеќе шанса за бодови и за нив ќе има, а играме баш со конкуренти за опстанок шо се Победа и Осогово, а Победа ако земи бодови со Арсими, тогаш скоро и математички би опстанале, ако не шансата за останатите две кола ќе му е потешка оти игра со Пелистер и Беса, така да нека си ја завршат работата ова коло, ама пак ќе речам ние должни му сме за играчите шо ни ги дадоја :)
Со Осогово последната нема да е битна воопшто, мислам ќе се спасат јас тие, ако можат и бод со Пелистер би му бил супер да бидат бараж, кој и да игра бараж ќе опстани со третолигашот, како шо ќе опстани прволигашот кој ќе игра против Детонит.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.921
Поени од реакции
7.346
Малце му беа и 3 гола, ама на крајот на денот најбитни ни се бодовите, товари ги таму како лани 11 гола и пушти ги 3 лига за памет за друг пат, за она шо напраја кај нив.
Зато не сакам пуштање бодови 3 за 3 или не знам шо, абе излези на терен и победи ме ако си појак, сега ќе договараме, па ќе враќаме следната сезона или не знам шо, па уште поглупо договарање преку партиите, алоооооо :tapp:
Ланската сезона нека ни е лекција за се, лани не бевме Пелистер, бевме ФК Црвен крст, ги сожалвавме сите и на крајот останавме уште една сезона втора лига, не треба поможвање од гла ни се мана се зборам за лани. Сега уште следното коло и официјално можиме да бидиме прволигаши, мислам и Детонит тешко дека ќе тепа кај Охрид, со кикс на Детонит се е готово, па тогаш последните 2 кола можат да играт и останатите играчи шо не играле, па така повеќе шанса за бодови и за нив ќе има, а играме баш со конкуренти за опстанок шо се Победа и Осогово, а Победа ако земи бодови со Арсими, тогаш скоро и математички би опстанале, ако не шансата за останатите две кола ќе му е потешка оти игра со Пелистер и Беса, така да нека си ја завршат работата ова коло, ама пак ќе речам ние должни му сме за играчите шо ни ги дадоја :)
Со Осогово последната нема да е битна воопшто, мислам ќе се спасат јас тие, ако можат и бод со Пелистер би му бил супер да бидат бараж, кој и да игра бараж ќе опстани со третолигашот, како шо ќе опстани прволигашот кој ќе игра против Детонит.
Abe Pecka ne zaebavaj nema coek so saka da se pusta ili tri za tri vo 2liga no da ne se pravime ludi ,ako ne bese toa I dogovaranje na upravi I preku drugi nacini nie nikogas nema da se vratevme prva liga ja naucivme lekcijata od minatata sezona pa godinava dobivme poklon preku 24 boda za nas igrase skoro pola liga pa muabeto mi e ko ti davaat nekogas treba I ti da dajs nema tuka lutenje ako ne pobedi gi site ako si Jak I mirna glata no vo 2liga I toa tesko funkcionira oti imas sudii pa ffm plus treba nekade so pari kako Besa ili lani Godtivar I Voska na koj mu e lesno kaj nasite ekipi ako ne vodis na poluvreme si ja kupuvas ne znam so ne e jasno da ne zboram se koj ekipi nas godinava ni poklonija bodovi I kade kako pobeduvavme ne se za na forumot rabotata e sto celta e ostvarena Pelister se vrakja vo prva liga milum ili silum se drugo e navazno I ke se zaboravi no mora zborot da bide zbor ko ke vetis nekade treba da vrstis bodoj ako ne nemame sansi ne samo nie bilo koj drug vo 2liga nema so da kalkulirame uste slednoto kolo da ja resime rabotata so pobeda vo Kumanovo nad Baskimi za poslednite kola da bidat ne vazni na koj edino mozi da se pomogni na Pobeda ako treba I Sasa so toa so ke go tepame Osogovo a so toa se pomogne I na Teteks no glavniot zbor za opstanok ke go ima vardar od Negotino a Novaci Sam si resava sledno kolo doma so Karaorman

Bilo kako bilo ova pomina sega uste vcera trebase upravata da bara plus finasii da bara igraci I pritisni za pomosnite tereni so bea veteni

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.195
Поени од реакции
10.166
Кај можи да се купи или порача домашниот дрес за сезонава?
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
616
Поени од реакции
1.102
Кај можи да се купи или порача домашниот дрес за сезонава?
se prodavat na biletara na stadion eden sat pred pocetok na utakmicta t.s od 3 do 4
2000 denari se
a za poracvanje online ke pocekame nekoj podobri vremina
zasledi go fk pelister na FB ili instagram tamu objavuvat vakvi indormaci
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.046
Поени од реакции
688
Кај можи да се купи или порача домашниот дрес за сезонава?
Моментално можи само пред утакмица да се купи на билетара пред утакмица, односно од 15:00 - 16:00 часот по цена од 2000 ден , за брзо ќе има и онлајн продажба, но навремено ќе бидете известени.
Исто така со купен дрес, добивате гратис влезница
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.195
Поени од реакции
10.166
Моментално можи само пред утакмица да се купи на билетара пред утакмица, односно од 15:00 - 16:00 часот по цена од 2000 ден , за брзо ќе има и онлајн продажба, но навремено ќе бидете известени.
Исто така со купен дрес, добивате гратис влезница
se prodavat na biletara na stadion eden sat pred pocetok na utakmicta t.s od 3 do 4
2000 denari se
a za poracvanje online ke pocekame nekoj podobri vremina
zasledi go fk pelister na FB ili instagram tamu objavuvat vakvi indormaci
Фала момци
 

Kajgana Shop

На врв Bottom