Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
70-та минута требаше да ги извади Керик и Руни, ако планира да ги игра против Евертон. Тимов има страшен офанзивен потенцијал, ама одбранава е катастрофална.
Руни со жолтиот ќе биде казнет за со Евертон според тоа што кажа коментаторот. Керик ништо чудно и да не игра, со оглед на тоа што се враќа Погба. Мада јас мислам дека при таква смешна одбрана најпаметно му е Керик да му биде стартер овие 2-3 меча бар додека се врати Баји, оти човекот и на 36-7 (колку и да има начукано) години, врши одлична работа.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
ааааааааааааааааааааааааааааааааааааааууууууууууууччч !!!

РУНИ ИБРАХИМОВИЌ ШВАЈНШТАЈГЕР во Манчестер во ист период !!!!!

dreams do come true :pos: :pos:

p.s Руни ќе паузира со Евертон заради картони, затоа не го извади.. ама не знам зашо веќе после третиот гол Керик и Ерера не ги извади...
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Posto sostavot e bes veza, i kurinjo so sila se prae budala, vajda sea e pojasno


Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ерера, Блинд, Мата, Погба, Баји итн. се играчи што можат сите натпревари до крај на сезона да ги изиграат и да не се примети замор, високо ниво на физичка спремност имаат. Керик требаше да го извади на клупа накај 70та и било кој да влезе.

Знаачи тимов на ПЛ натпревар без Баји, Погба, Ерера, Мики, Марсијал (ако е поприсебен како денес) и Мата нека не искача, нормално ако се живи, здрави. И да го пофалам Руни последниве натпревари, мене ми е кристално јасно дека ја нема таа брзина што ја имаше и дека не може да се дрибла, но приемот, водењето на топка, како и затворањето и играта без топка му се многу подобрени. Не барам од него 30 гола по сезона меѓутоа барем овие работи нека ги држи константни.
 
Член од
13 март 2015
Мислења
210
Поени од реакции
138
И стручњаци, како ?

Повторена утакмица едно 10х пати оваа сезона по игра и створени шанси, само што денеска се искористија. Курвата денеска од прва шанса во прва минута влегува, а некни се движеше од статива по линија и не влезе.

Ова е тоа што го зборувам, зарем не гледате каков фудбал се играше? За око, доминантен, КЛАСА фудбал.
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Најјако ќе биде и Бастијан ако го пушти да растури, ама нее бе, не му даде ни шанса и готово. Ваљда ќе сфати дека не бива ништо од Лингарди, Фелаиновци, и здравје боже ако купи штопер двојкава што ни е сеа позади.
Го пушти Басти, да се надеваме дека и останатиот дел од твојот пост ќе го исконтрира у недела па да гледаме утакмица без Лингардите и Фелаиновците ... па и Дармиановците :P[DOUBLEPOST=1480543639][/DOUBLEPOST]
Фросе го урочи Марсијал, сеа ко за беља ќе се истури од голови !!!!
Сега Фрос треба за проба да удри еден урок за сите за у недела, ако не упали тогаш дефинитивно Чемпионс е урокот.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Се гледа дека Руни го запотил газот на тренинг, има огромна разлика во пасовите набацувањата уствари општо цела техника.Одлично игра периодов, нека продолжи така.(y)

Марсијал одличен денес, да го играше Мурињо почесто, верувам дека ќе бевме погоре на табелата.И кога има лош ден па е доста опасен т.е поопасен од Раш или било кој на таа позиција.Носоњата нека не себичи толку 2-3 шанси им заеба денес, иако беше солиден и имаше одличен импакт на играта.

Микитарјан е злато од играч, не знам како можел при онакви дрва Мурињо да си игра курташак со него.Прав маѓепсник е со топката играчиште!Да не му текнало на Моу пак на клупа да го остава.

Керик господ здравје да му даде и од повреди нека го пази, си го држи стандардот со Ерера и Лав.Се надевам дека попаметно ќе го користи мурињо.

Џонс првпат од декември 2014 сврзува 4 утакмици, и според мене не беа нешо лоши со Рохо мада доста лабилни беа у одбрана.Исто не ми е јасно зошто Моу го извади Шо на полувреме, солидно играше според мене.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
да бидиме реални да не им се повредеше Кресвел мало морген дека така лесно ќе се шетаа Валенсија и Мики по таа десна страна... тој нигерот шо влезе како замена директен виновник за вториот и третиот гол :)

п.с играме првата дома на 9ти против Хал

 
R

red.devil

Гостин
Шо имаше еден контакт со Кујате мислам беше при крај на прво полувреме и веднаш потоа излезе Блинд да се загрева.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

На Мурињо досадно на трибина, му зел пасворд од Твитер на другарчето :icon_lol:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Ми го направи ќејфот што го стави Швајни во игра. :love:

Незнам зошто Керик не го игра строго во ПЛ мечеви. По еден меч неделно на оваа возраст ќе е таман. Во Европа лига и низ куповите треба да биде последен избор во средниот ред(кога ќе нема кој друг).

Носљото даде 2 гола ама и закочи неколку добри полуконтри, пресебичен е му ебам носот.

Мики е машина. Мора да стартува викендов.
Марсијал исто така добар меч. Редно е и тој да влезе во форма.

Е за Руни ми е најќејф што го гледам ваков. Разигруваше, комбинираше со крилата и Ибра, маваше шпринтеви, стартеви... со голема жар го изигра мечов.
Ова е тој Руни што сакам да го гледам секој меч а не онаа мртва свиња која изгледа како да не се замаре на теренот.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Браво за ждрепката. А баш ко ги видов резултативе велам, дај нека ни се падне Хал :)
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Рохото денеска пријатно ме изненади со неколку клизачи, мада за голот на ВестХем он и Давид имаат пола-пола вина. Носот сеуште ме нервира со неговата самобендисаност и себичност.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom