Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.663
Поени од реакции
63.028
Менса бајаги потресен изгледаше после пеналот, неполни 30 секунди по пеналот направи глуп фаул на 20 метри од голот, по мене оправдано што го смени со далеку поискусниот Валенсија. Ќе има утакмици за билдање самодоверба, денешнава не беше таква.
Сега кога повторно ги гледав хајлајците забележав дека тој пак прави фаул над Баркли, иако кога гледав во живо, не видов кој го направи фаулот. Вака веќе ми делува како оправдана одлука, сепак, притисокот на Вембли си го прави своето...

Значи не мрчете за Лингард, прво што е подобар од мата сто пати, второ што нема кој друг да игра таму а и ако би играл како би играл.Второ знае како дише Рашфорд ( те двајцата знаат како дишат) + одлично комбинира со Рашфорд па и другите, знае да повлече, набаци, даде пас.ЕДИНСТВЕН НЕДОСТАТОК МУ Е ФИНИШОТ, и мислам дека ќе си го среди летоска зошто знае што ќе се деси во клубов нареден период.(нов менаџер, ново десно крило итн.)
Ова веќе неколку утакмици е забележливо, овие 3-ца, Рашфорд, Марсијал и Лингард како цел живот да играле заедно,[DOUBLEPOST=1461462057][/DOUBLEPOST]На 4:20 му викаат, ајде да пишаш... реакцијата... :pos:

[DOUBLEPOST=1461462123][/DOUBLEPOST]Исправка, 3:40 :LOL:
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Јас се прашувам дали ти ги имаш гледано истите утакмици па што го браниш толку. Освен тоа што е брз и жилав друго ништо нема вредно да се каже за него. На 23 години не се станува играч, посебно не првотимец во Јунајтед. Не вреди да има статус поголем од трета измена.
Нема врска тоа scape goat, едноставно не може да биде првотимец и крај. Истото важи и за Фелаини.
ОК нека биде по твое.Кажи ми кој да игра место него?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
И мене ме изнервира страшно вчера Џеси ама исто така треба да се земе во предвид тоа што пишавте погоре, дека со затворени очи се наоѓаат со Рашфорд и Марсијал. Тие кратки проигрувања меѓу нив близу шеснаесетник стануваат празник во ова сивило. Затоа седам неутрална :D
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.493
Поени од реакции
20.507
боље волот лингард него телето мата :)
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
Незнам само кој ви к.. со Лингард. Детето си изогра супер вчера, промарши шо промарши али какви пасови и уфрлувања имаше во прво супер е. Ќе станува се подобар и подобар. Никогаш незнаете да го цените своето... Секогаш некој ром од Бенфика за вас е подобар од децава наши.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Незнам само кој ви к.. со Лингард. Детето си изогра супер вчера, промарши шо промарши али какви пасови и уфрлувања имаше во прво супер е. Ќе станува се подобар и подобар. Никогаш незнаете да го цените своето... Секогаш некој ром од Бенфика за вас е подобар од децава наши.
Брат, Гајтан за Лингард е Нани
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Брат, Гајтан за Лингард е Нани
Затоа игра у Бенфика.Како што рекоа погоре празник за очи се неговите проигрувања Марсијал со Рашфорд.Моментално најдобра варијанта е за десно крило.И ја го пцујам кога ќе заебе зицер вчера поготово, ама за Мата а и сите други што би ги стаиле е Роналдо.

Никој не вика дека треба да се гради тим околу него, ама може и те како да заврши работа за од клупа и ротација.Додај на тоа дека е Хоум Гроун пополнува квота на енглези плус цел живот е со клубот и се би дал за него.Истото важи и за Фела ако се користи правилно.

Уште нешто за Лингард, одлучете се што сакате цело лето мрчевте а и претходно, дека клубот е полн со платеници (хинт: Ди Марија и Мата) и дека ги заболело за клубот и дека треба тимот да се гради со локални дечки од академијата, а сега кога ги има ако не се Роналдовци и Нејмари одма не чинат и треба да се шитнат.Одлучете се, бетер Сколс сте со менувањето на мислењата.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.789
Поени од реакции
14.126
ОК нека биде по твое.Кажи ми кој да игра место него?
Јанг, Мемфис, Валенсија, Переира и уште 5-6 деца од у16.

Незнам само кој ви к.. со Лингард. Детето си изогра супер вчера, промарши шо промарши али какви пасови и уфрлувања имаше во прво супер е. Ќе станува се подобар и подобар. Никогаш незнаете да го цените своето... Секогаш некој ром од Бенфика за вас е подобар од децава наши.
Има разлика од ценење и преценување. Сите тие пасови и уфрлувања му паѓаат во вода кога ќе усере 100% шанса или некоја јака контра пошто не знае да даде завршен пас. Стварно не знам што гледате во него, мене освен тоа што е дете на Јунајтед и се гледа дека има жар во него кога игра друго ништо нема за пофалба. Ама па и мене да ме ставиш на терен ќе си ја оставам душата ко да ми е последно нешто во животот, но џабе коа сум дрво.
Што не сере некој за Фосу-Менса или за Бортвик? Кога те бива те бива.

И никаде не сум рекол дека некој ѓуптин од Португалија е подобар од него или пак да го споредам, само сум реален.

Плус ти беше тој што го хејташе Де Геа, па еве 3-4 години те нема никаде. Се надевам еден ден и ти ќе ми кажеш мене вакво нешто во врска со Лингард, ама чисто сумљам.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.470
Поени од реакции
42.787
Баш Мата е далеку од платеник и ептен фер човече и го поштува клубот. Тоа што не е брз и физички е инфериорен не го прави незаинтересиран, туку толку му држат нозете. :)


Ние треба да одлучиме дали ќе се враќаме на старите патеки или ќе се палиме на локалци како некој клуб заглавен во 90тите. :) Една Барселона виде не оди и ја батали таа политика со вадење деца од академијата. Треблот лани им дојде после трансферите на Ракитиќ и Суарез, да не случајно Серхи Роберто и Педро им беа главни играчи минатата сезона? Океј е да имаш играчи од академијата, кои секогаш ќе бидат до максимум запалени во дербиња против Сити, Ливерпул и Арсенал, ама мора да бидеме реални и да си признаеме дека од Лингард освен за резерва во голема екипа не бидува ништо повеќе.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Незнам само кој ви к.. со Лингард. Детето си изогра супер вчера, промарши шо промарши али какви пасови и уфрлувања имаше во прво супер е. Ќе станува се подобар и подобар. Никогаш незнаете да го цените своето... Секогаш некој ром од Бенфика за вас е подобар од децава наши.
Ко ни се врати Евертон на 1-1, и згора на тоа Лукаку што усра неколку чисти шанси за 2-1, ако завршеше вака резлутатот незнам дали ќе речеше промарши што промарши :D
Среќа победивме па затоа сите утки одат по вода, ама знај дека такво нешто не смее да се утни против Реал, Барса зошто тие го немаат Лукаку да утне 10 зицери.
btw далеку од тоа дека го хејтам или слично али момакот не е за УТД. Барем не за таков УТД каков што сите го посакуваме.
 
R

red.devil

Гостин
Затоа игра у Бенфика.Како што рекоа погоре празник за очи се неговите проигрувања Марсијал со Рашфорд.Моментално најдобра варијанта е за десно крило.И ја го пцујам кога ќе заебе зицер вчера поготово, ама за Мата а и сите други што би ги стаиле е Роналдо.

Никој не вика дека треба да се гради тим околу него, ама може и те како да заврши работа за од клупа и ротација.Додај на тоа дека е Хоум Гроун пополнува квота на енглези плус цел живот е со клубот и се би дал за него.Истото важи и за Фела ако се користи правилно.

Уште нешто за Лингард, одлучете се што сакате цело лето мрчевте а и претходно, дека клубот е полн со платеници (хинт: Ди Марија и Мата) и дека ги заболело за клубот и дека треба тимот да се гради со локални дечки од академијата, а сега кога ги има ако не се Роналдовци и Нејмари одма не чинат и треба да се шитнат.Одлучете се, бетер Сколс сте со менувањето на мислењата.
Хаха.. ме изнасмеа со Бенфика. Па они моментално се Барса за Јунајтед, да бидеме реални. Како ги пиша потценувачки мислиш за Пелистер се работи. :ROFLMAO:

Иначе, се согласувам, за ротација Лингард ќе е корисен, ама за ротација. Кај Ван Гал оној е КЛУЧЕН ИГРАЧ. Значи да сме реални, кога можел Депај, Ерера, Шнајдерлин за лошо изиграна текма да грее клупа, па дури и на полувреме да биде изваден, за братов кој што бил роден во Јунајтед (голем к*р ако е од Манчестер, треба да гледаме дали го бидува, ако не ај со просеци нека се полни тимот а барате титули) ич не треба да му чуе и да го држи истиот критериум за сите. Кај Ван Гал некои играчи се префорсирани и преочигледно е тоа.

Иначе в2.0, не ја гледав утакмицата и прв пат по долго време (некаде пола година отприлика) ми е криво шо не сум гледал утакмица...

Адиос, македонија вечна ... :pijanco:
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Јанг, Мемфис, Валенсија, Переира и уште 5-6 деца од у16.
Ок ми наброја играчи што можат да играат таму, е сега ќе те прашам кога очигледно се праиш дека не памтиш, како одиграле на тие позиции кога играле?

Не ме зезај Валенсија изгуби брзина плус и со едната нога што ја има неможе да набаци, Переира е детиште и ништо посебно не покажа, Јанг не беше лош ама сите фори што ги има не му палат дека е на десно крило т.е неможе да направи продор и е ограничен.Слично е и со Депај, еднодимензионални и пграничени се на таа страна, Депај може и да се подобри или изненади ама пак.

Ќе повторам Лингард не е играч за да се гради тим околу него туку одличен за ротација во Манчестер каков што сите посакуваме, а во ваков Манчестер тој е најдобрата опција.[DOUBLEPOST=1461501751][/DOUBLEPOST]
Хаха.. ме изнасмеа со Бенфика. Па они моментално се Барса за Јунајтед, да бидеме реални. Како ги пиша потценувачки мислиш за Пелистер се работи. :ROFLMAO:

Иначе, се согласувам, за ротација Лингард ќе е корисен, ама за ротација. Кај Ван Гал оној е КЛУЧЕН ИГРАЧ. Значи да сме реални, кога можел Депај, Ерера, Шнајдерлин за лошо изиграна текма да грее клупа, па дури и на полувреме да биде изваден, за братов кој што бил роден во Јунајтед (голем к*р ако е од Манчестер, треба да гледаме дали го бидува, ако не ај со просеци нека се полни тимот а барате титули) ич не треба да му чуе и да го држи истиот критериум за сите. Кај Ван Гал некои играчи се префорсирани и преочигледно е тоа.

Иначе в2.0, не ја гледав утакмицата и прв пат по долго време (некаде пола година отприлика) ми е криво шо не сум гледал утакмица...

Адиос, македонија вечна ... :pijanco:
Да не се лажеме седнуван бил и Лингард на клупа, и кога збориш веќе за Депај,Ерера и Шнајдерлин размисли прво дека имало доволно квалитетен да го замени, а со Лингард како што кажав кој ќе го замени?Ете мата играше десно крило на неколку утакмици и самите знаете каков исход има.На крај краева да не се праиме стручњаци зашто сме изиграле две три Фифа или менаџер игри и сеа сме Фергусон Анчелоти и се разбираме многу од фудбалот.Си има таму стручњаци со огромно CV и што разбираат фудбал три пати повеќе од нас и истите ќе си превземат одговорност у случај да не ја бива работата, хинт: ЛВГ.

Инаку знам дека ситуацијата не е најсјајна ама имаме далеку од лош тим, само 3 класа играчи не делат да бидеме од елитата не на Англија него Европа.Сите знаеме кој е крив што се вакви работите, и гарантирам дека со овој тим можеше многу повеќе да се извади од сезонава.Не си го потценувајте клубот ради хирови на управата и тренерот, во многу дерби утакмици докажавме дека сме одлични( најчесто победувавме и со послаб ростер од најдобриот што може да го извадиме).И да Бенфика е Пелистер у споредба со нас.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom