Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.306
Поени од реакции
10.320
Си се изјасни човекот.За него вистискиот човек е Анчелоти.За мене е Мурињо.И за клубот е изгледа вториот.Јас сум среќен.Ако освоиме и тој ќе биде среќен.Ако нема резултати ќе сере како што јас серам за Ван Гал.Тоа е тркалото.Ќе си отишле пола играчи не сакале да играат под Мурињо(тешка бламажа).Како што реков Мурињо ако сака да биде успешен тренер во Јунајтед треба да покаже муда и да им стави до знаење на цреповиве дека клубот е на прво место , а после клубот е он.Доколку го изведе ова за 2-3 години а притоа има успех ќе добиеме тренер за подолг период.Доколку ова не се случи ќе ја водиме истава дискусија за 3 години.До тогаш се надевам дека мојот идол и единствен наследник на Фергусон ќе го видам на клупата на Јунајтед.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Си се изјасни човекот.За него вистискиот човек е Анчелоти.За мене е Мурињо.И за клубот е изгледа вториот.Јас сум среќен.Ако освоиме и тој ќе биде среќен.Ако нема резултати ќе сере како што јас серам за Ван Гал.Тоа е тркалото.Ќе си отишле пола играчи не сакале да играат под Мурињо(тешка бламажа).Како што реков Мурињо ако сака да биде успешен тренер во Јунајтед треба да покаже муда и да им стави до знаење на цреповиве дека клубот е на прво место , а после клубот е он.Доколку го изведе ова за 2-3 години а притоа има успех ќе добиеме тренер за подолг период.Доколку ова не се случи ќе ја водиме истава дискусија за 3 години.До тогаш се надевам дека мојот идол и единствен наследник на Фергусон ќе го видам на клупата на Јунајтед.
Искрено кажано , поздравувам !
Е сега за трите години , мхм ! Некако подинамичен стана светов и Јунајтед заедно со него :cool: !
 
R

red.devil

Гостин
Во Интер малце касно им текна дека треба да прават смена на генерации. Во Челзи летниот трансфер период сакал да го освежи тимот со Гризман, Погба и Стоунс. Не доби ни еден од овие.
Зошто не го исцеди Реал на пример? Наместо тоа остави здрава подлога за идните тренери и еве ден денес по 3 сезони од неговото заминување Реал сеуште е во топ 3 тимови со костурот кој го изгради Мурињо.
Ако се лажеме дека тој е заслужен за "здравата подлога" во Реал. Чика Перез одлучува таму кој јаде, кој пие а кој е непожелен и ќе лета од тимот. :)
 

DoYouEvenPitchBro

How you doin'?
Член од
10 август 2015
Мислења
444
Поени од реакции
273
За мене Муρињо не само што е најдобаρ слободен тρенеρ моментално туκу е најдобаρ тρенеρ во светот и сигуρен сум деκа ќе остане во κлубот долги години и ќе освои многу тρофеи толκу.
 
E

Epsilon

Гостин
За мене Муρињо не само што е најдобаρ слободен тρенеρ моментално туκу е најдобаρ тρенеρ во светот и сигуρен сум деκа ќе остане во κлубот долги години и ќе освои многу тρофеи толκу.
Ќе те молам без претерување. xD
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Колку сум скептик за Мурињо за Мојс не бев толку ми се чини, шо си ја знае работата тоа е друго, не ми се сфиѓа она автобусот, и многу е скандалозен, се фати за мравка и слон ја направи, од тој аспект, за забави ќе има колку сакаш, а и тоа од претходните клубови ич не му оди во полза, до сега ако нешто се докажа кај него е тоа дека контрола целосна нема над фудбалерите, докажа дека ако сакаат можат да го оспоруваат итд.
 
H

HoT IcE

Гостин
Една од позитивите е што неговата репутација е во прашање. Фејлна со Челси јако оваа сезона, во Реал не освои ништо повеќе од 1 лига, и верувам дека ке направи све да не му се повтори ова фијаско од годинава.
Исто беше нафуран и кога дојде во Челзи, веруј ми. После фијаското со Реал кај го избркаа исто, кавги со Касиљас, Роналдо кога дојде во Челзи исто нафуран мислевме чуда ќе прави. Додуша први две сезони и не беше лош, знаеше да изротира, знаеше да смени нешто. После титулава дали зема сила па се искурчи пак и се апсолутно изгуби. Лоши подоготовки, лош тим на терен избран, формациски и тактички секој меч погрешно поставен, едноставно освен лошата форма, секој тим знаеше да игра против Челзи, како исцепан буквар не возеа. Настрана што нон стоп збореше за млади играчи а никад не ги играше, бар у проклетава сезона, е тоа ми е најкриво.
Ќе ми биде интересно да го пратам Јунајтед сега, сигурно, баш ме интересира како ќе се врати Мурињо мада пак ќе кажам дека за мене он е сменет 100% откако заврши со Реал, мадињата му ги нема а се фура на стара слава и курчи на сите.
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Како тренер е одличен за Манчестер ама како човек не е. Не му прилега на овој клуб покрај аут линија да стои плачко, буцкало, сељак и што уште не. Огромен противник сум на Мурињо и морам да признам дека поради тоа моите симпатии кон овој клуб почнаа да се намалуваат.
 
E

Epsilon

Гостин
Како тренер е одличен за Манчестер ама како човек не е. Не му прилега на овој клуб покрај аут линија да стои плачко, буцкало, сељак и што уште не. Огромен противник сум на Мурињо и морам да признам дека поради тоа моите симпатии кон овој клуб почнаа да се намалуваат.
И Фергусон се буцкаше покрај аут линијата. :D

Сличен тип на карактер ми се, само што едниов во последно време ги надмина границите и изигравашае циркузант. Ќе се опрај во јунајтед, че му ги донесат играчите шо ги бара, нешто што во Челзи не успеаа да му ги донесат.
 
H

HoT IcE

Гостин
Уопште не се сличен. Еве како фан на Челзи и симатизер на Мурињо. Фергусон беше господин и знаеше елегантно, саркастично да ги исече новинариве и општо со било каков притисок.
Мурињо превише провоцира, особено кога ќе се на ред Арсенал, за мерак да го гледаш е :D Мада да, последнава сезона е....
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.506
Поени од реакции
6.140
Ако се лажеме дека тој е заслужен за "здравата подлога" во Реал. Чика Перез одлучува таму кој јаде, кој пие а кој е непожелен и ќе лета од тимот. :)
Точно дека Перез го има главниот збор но пред Мурињо, во Реал не се знаеше кој јаде кој пие а кој плаќа. Т.е. ова последното се знаеше, Перез. :D
Мурињо го крена тимот на нивото на Барса.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ed Woodwards chat to investors





Manchester United plc 2016: second quarter results

  • Record revenues of £133.8m - up 26.6%
  • Record adjusted EBIDTA £56.1m - up 32.3%
  • EBITDA guidance raised from £178m to £188m
Highlights

  • Commercial revenues of £66.1 million up 42.5% for the quarter.
  • Broadcasting revenues of £37.3 million up 31.3% for the quarter
  • Two sponsorship deals announced in the quarter: Thomas Cook (renewal), Cable and Wireless Communications
  • Announced licensing deals with New Era and Heroes
_________________________________________________________

Со овој обрт долгот од 300 милиони веќе станува „смешна“ сума како 30 денари во џеб. Исто клубот е на добар пат да биде прв кој што ќе направи обрт од 500 милиони фунти за 2016.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom