Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

S

silmarillion

Гостин
Абе педосов од Сандерленд ќе игра против нас? Немаат некоја Шутка да го стрпаат у истрага ко кај нас? : ))) Не за друго, заебани му се слободните.
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Потајно се надевав дека нема да излезе ништо од работата со Мурињо ама тоа е што е. :toe:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.523
Поени од реакции
62.388
When asked if Evra player helped persuade him to sign, Martial told Inside United magazine: "Patrice Evra told me it was a 'club of champions', a club that above all else wants to win, and certainly since I arrived here I've felt that for myself too.

"He lives in the same town as me in France and has only ever had good things to say to me about the club.

"He talks about us all the time and he's told me that he spent his very best years as a player here so I reckon he is still very attached to this club."
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Ако не го среди клубов Мурињо не постои друг тренер што ќе успее во тоа наредниве 10 години минимум.
Кој клуб го има средено Мурлињо ? Просветли не . Или ние сме погодна почва за учењето Христово ?
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
Ангажирањето на Мурлињо , во ваква ситуација во каква е Јунајтед , е исто како да си во долгови до гуша и почнуваш да играш комар да се извадиш !
 
E

Epsilon

Гостин
Ангажирањето на Мурлињо , во ваква ситуација во каква е Јунајтед , е исто како да си во долгови до гуша и почнуваш да играш комар да се извадиш !
И онака вложуваат многу во играчи и даваат високи суми, ова е идеално за Мурињо. :)

Погоре ти стиснав лајк, пошто и не е баш таков тип што комплетира состави, повеќе е за инстант успех, па се надевам дека че се израдуваме на титула в година или другата година. :)
 
S

silmarillion

Гостин
Кој ни е крив што од златната генерација не искочи еден стратег како што треба. Сега ни се криви едни други трети.
 
E

Epsilon

Гостин
Не вака најлесно е да оценуваш после се, да сумираш што и како и "грешките" да ги воочиш. Нешто слично како Гери Невил како аналитичар и сега тренер. :)

Сите се израдувавме на изборот што го направија со назначување на Мојс уште тогаш дека Мојс >>>> Мурињо, ги памтам муабетите.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Преку Стојна со ова Moyes > Mourinho, и ви се нацрта и пак не сфативте.
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.560
Поени од реакции
1.019
И онака вложуваат многу во играчи и даваат високи суми, ова е идеално за Мурињо. :)

Погоре ти стиснав лајк, пошто и не е баш таков тип што комплетира состави, повеќе е за инстант успех, па се надевам дека че се израдуваме на титула в година или другата година. :)
Не што не комплетира ами цеди до крај и после -потоп ! Секаде ! Интер долго се оправаше , Челзи ако не испадне , срекен ќе е ! Со таков тим ! А ние сеуште неопулени , какви ќе бидеме 2017-8 ? Ќе ни смени ли нешто една титула догодина ?
 
E

Epsilon

Гостин
Не што не комплетира ами цеди до крај и после -потоп ! Секаде ! Интер долго се оправаше , Челзи ако не испадне , срекен ќе е ! Со таков тим ! А ние сеуште неопулени , какви ќе бидеме 2017-8 ? Ќе ни смени ли нешто една титула догодина ?

Мене повеќе ме израдува тоа што магарето че си замини. :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.134
Не што не комплетира ами цеди до крај и после -потоп ! Секаде ! Интер долго се оправаше , Челзи ако не испадне , срекен ќе е ! Со таков тим ! А ние сеуште неопулени , какви ќе бидеме 2017-8 ? Ќе ни смени ли нешто една титула догодина ?
Во Интер малце касно им текна дека треба да прават смена на генерации. Во Челзи летниот трансфер период сакал да го освежи тимот со Гризман, Погба и Стоунс. Не доби ни еден од овие.
Зошто не го исцеди Реал на пример? Наместо тоа остави здрава подлога за идните тренери и еве ден денес по 3 сезони од неговото заминување Реал сеуште е во топ 3 тимови со костурот кој го изгради Мурињо.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom