Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
И овие адидас не можат да додржат, сакаат да се пофалат :icon_lol: Ама овој к*р што ни го опнаа Најки, цела турнеа со стара опрема, јас се надевам дека никогаш повеќе нема да имаме соработка со нив. Ако се грижеа за тимот и пред се фановите (или атер за долгогодишната соработка), ќе направеа компромис а адидас секако финансиски ќе им надокнадеше.

Јас едвај чекам да ги видам официјално преставени :свиркам:
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
Се грижат само за пари и својот углед (на сметка на угледот на конкуренцијата). Не е изненадувачки ваквото однесување.
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Па кој и да е исто ќе постапи. Јас да сум исто би постапил ко Најк.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.548
Поени од реакции
62.461
"Imam gomilu filmova o Minhenskoj tragediji i Bezbijevim bebama, o Bobiju Čarltonu, Džordž Bestu, Kantoni, o celoj istoriji kluba. Neke legende upoznate u klubu, o nekima čujete priče i želite saznati ko su oni i šta su uradili za klub. Kada se rukujete sa Bobijem Čarltonom odma možete osetiti da je on legenda. Svi mladi igrači u klubu moraju razumeti istoriju ovog kluba. Nakon što sam odgledao sve te filmove, shvatio sam da moram poštovati grb. Moram poštovati tu priču. Svaki put kada sam izašao na teren, mislio sam o tome. Velika je privilegija igrati za Mančester Junajted, kada obučete dres, imate priliku ući u istoriju. Zahvalan sam Bogu zbog prilike da igram za Mančester Junajted." - Patris Evra

А не на авион да ми касниш...
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
бекови кој ќе во играт прва постава? Дармијан/Шо?

Sent from my 6036Y using Tapatalk
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.413
Поени од реакции
42.672
Кажи му на другар ти оти ако го интересирало доволно сам ќе си прашал
 

Kajgana Shop

На врв Bottom