Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
Ми е гајле сеа колку вреди некој искрено. Ни се погоди ова ФФП ко Евреите да го праеле, акциите ги гледам на берзана бонбона бизнис се , Гебелс вода да носи за маркетинг пропагандата, уште да го докомплетираме тимов.
Не е лош овој Стоунс, не е извикан како што велиш а за негови години многу смирен. Како и да е, уживам во the clock is ticking третманот што го имаат Џонс, Смолинг и Еванс. Затоа и сакав да си одат Вида и Рио, доста се криеја позади нив. Да видиме кој ќе преживее, иако според мене Смолинг највеќе мерак му прави на Ван Гал.
Па реално Смолинг и некако најстабилен е во моментов. Како да се освести после грешката со Арсенал. Ако продолжи вака мислам дека ќе си се зацементира во прв состав, така да веројатно и со само еден дефанзивец зимава ќе завршиме добра работа.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.585
Поени од реакции
62.664
Со Сити...[DOUBLEPOST=1422267146][/DOUBLEPOST]Times, Telegraph, Mirror, Goal викаат дека Вест Хем е пред договор со Флечер.
Не се знае дали позајмица или неколкугодишен договор...

Најдобро е вака за сите, човекот не може да игра на највисоко ниво. Нека му ја дадат после улогата на Гери.
А у каква само форма играше пред да се разболи ... Штета.

Никогаш нема да му ја заборавам утакмицата со Милан на гости.[DOUBLEPOST=1422267960][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
По сите изгледи овој преоден рок ќе остане само на шпекулации и ништо нема да се купи.Баш кога е ситуацијата ваква би сакал Ед да не изненади и да донесе некого,еве ја на пример на барам многу нека го донесе Погба и сите среќни и задоволни.:)
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
3.253
Каков погба бре,тој е одличен играч ама многу преценет 100 милиони бараат за него,и заборавате кој му е агент,после 2 - 3 сезони ќе го притиска за да замине во друг клуб.
 

pain_killer

Invictus
Член од
27 јули 2007
Мислења
4.536
Поени од реакции
2.222
Каков погба бре,тој е одличен играч ама многу преценет 100 милиони бараат за него,и заборавате кој му е агент,после 2 - 3 сезони ќе го притиска за да замине во друг клуб.
Преценет??
Пре би 100М за Погба откоку за Бејл...
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Па реално Смолинг и некако најстабилен е во моментов. Како да се освести после грешката со Арсенал. Ако продолжи вака мислам дека ќе си се зацементира во прв состав, така да веројатно и со само еден дефанзивец зимава ќе завршиме добра работа.
И јас мислам Смолинг му е еден од поомилените ,зедно со блекет. Еванс според мене веќе е продаден играч на лето ,а за Џонс ке видиме до крај на сезона.
А што бидна со Јанко , ѕвер беше детето ,што не му даде него шанса една.
 
Член од
13 март 2011
Мислења
1.939
Поени од реакции
1.930
Ako nashive stvarno kupat igrach koj nikako ne mozhe da svrze 3-4 natprevari vo serija, a pritoa e Tolku daleku od formata za koja sakaat Roma 70 milioni, znachi deka stvarno imaat nashive vishak pari ...

Верати е многу неизвикан играч, го нема хајпот на Погба, Кедира и остали, али многу вреден играч. Го немам гледано многу често, 2-3 пати како замена за ПСЖ и 2-3 утакмици за Италија.

Агентот на Маркињос отворено кажа дека може за 50 милиони да го имаме.
Лично, едина причина што не го сакам е што е типичен Бразилец, ке изигра сезона две и ке почне да се глупира, како Андерсон, Клеберсон, Робињо, Роналдињо, you name it.
Од почетокот на кариерата, има импресивен напредок, со само 25 утакмици за Рома, цената му скокнала од 2 милиони, на 25, сега на 50+ ...[DOUBLEPOST=1422255658][/DOUBLEPOST]Иначе, ако зимаме топ класа дефендер, би сакал да го собереме дечково, со оглед на тоа дека Еванс и Џонс полека ги искористија џокерите да се покажат како достојни да го носат дресот на Јунајтед...
Не е извикан како Баркли и Колман, па така да, не би требало Евертон да бара брдо пари. А и да бара :)

Не успеав да најдам видео од некои од потезите против Вест Хем, кога предрибла 3-ца од позади и ја изнесе топката напред.
Смирен е со посед на топка, одлично уклизува, знае да изнесе топка, не паничари, знае да игра и со глава напред. Знам дека имаше некои проблеми со лигаментите и он, али, еве го, игра редовно без никакви проблеми.
Доколку би го зеле и Клајн би ги имале една од најперспективните задни линии во светот,
Клајн-Рандом гај- Рохо/Стоунс-Шо. Просечна возраст, ~24 години.

Marquinhos e све само типичен бразилец не е... Таква пожртвуваност, одговорност на терен немате видено.. Посебно ако дојде кај нас каде што има одлична атмосфера и по 80,000 луге на стадион ќе гине дечкото на терен, го имам приметено дека подршка од фанови и атмосфера страшно многу му значи... Посебно Маркос добива на вредност што се пали на јаки утакмици, има муда не до колена до прсти на нозете... Страшно играчиште!!! Ако дојде ќе завршиме работа за век и векова на ЦБ, дечкото е captain material ала Видич
 
Член од
17 септември 2008
Мислења
642
Поени од реакции
485
И јас мислам Смолинг му е еден од поомилените ,зедно со блекет. Еванс според мене веќе е продаден играч на лето ,а за Џонс ке видиме до крај на сезона.
А што бидна со Јанко , ѕвер беше детето ,што не му даде него шанса една.
Со Јанко се случува истото што и со Блекет до пред некое време. Блескаше за младите и за време на припремите а после го нема никаде. Ќе дојде и неговото време, само треба мирно да си почека :D
Инаку на Еванс време му е за одење...тој со Андо се двајцата што сигурно си одат.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
3.253
Преценет??
Пре би 100М за Погба откоку за Бејл...
И за едниот и за другиот не би дал 100.

Иначе јас сум еден од ретките кој мислат дека Погба нема да биде истиот во премиер лигата како што е во Серија А.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
И за едниот и за другиот не би дал 100.

Иначе јас сум еден од ретките кој мислат дека Погба нема да биде истиот во премиер лигата како што е во Серија А.
Ја мислам дека дечкото е пјур маџишн и нема да му прави разлика дали игра во Сериа А или во Премиер лига.Го пратам цело време и одамна неам видено играч што игра со толку желба.
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.364
Поени од реакции
3.253
Ја мислам дека дечкото е пјур маџишн и нема да му прави разлика дали игра во Сериа А или во Премиер лига.Го пратам цело време и одамна неам видено играч што игра со толку желба.
И играч кој одел против Алекс Фергусон.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Погба што е право, право си е дека нема лош збор кажано за САФ или за Ман Утд. Само како што кажав, не е личност околу која можеш да градиш тим.
 
Член од
16 април 2008
Мислења
2.509
Поени од реакции
2.348
И играч кој одел против Алекс Фергусон.
Не одел против Ван Гаал па да има проблем да го врати бе.Значи бил кај нас направил тоа што направил минато време,тоа не значи дека е лош или нестабилен играч.Во моментов на 21 година е баш главен играч во Јуве и играта и тоа како зависи од него.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.585
Поени од реакции
62.664
Marquinhos e све само типичен бразилец не е... Таква пожртвуваност, одговорност на терен немате видено.. Посебно ако дојде кај нас каде што има одлична атмосфера и по 80,000 луге на стадион ќе гине дечкото на терен, го имам приметено дека подршка од фанови и атмосфера страшно многу му значи... Посебно Маркос добива на вредност што се пали на јаки утакмици, има муда не до колена до прсти на нозете... Страшно играчиште!!! Ако дојде ќе завршиме работа за век и векова на ЦБ, дечкото е captain material ала Видич
Aко е таков случајот, тогаш огромно браво за дечково. Не е чудно што така брзо стигнал од Коринтиас до ЛШ ...

За Погба, мислам дека агентот го уфрла Јунајтед у равенката, ако овој си замине од Италија, а ке си замине, зашто е предобар за Калчо, да искамчи повеќе пари од тимот во кој ке иде на име плата/трансфер.
Ке не користат агентиве како bargaining chip кој како ке стигне периодов, ради астрономските трансфери летово.

Слабо ми е веројатен тој трансфер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom