Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Којзнае што репертоар на пцовки го искажува сеа Ван Гал :D вака така му се редат работиве на црното за трансфер кај нас :popce:
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Истата повреда ...
отиде кариерата ако пак ги сјебал лигаментите... толку му беше од реал и барса соновите...[DOUBLEPOST=1422226764][/DOUBLEPOST]
Којзнае што репертоар на пцовки го искажува сеа Ван Гал :D вака така му се редат работиве на црното за трансфер кај нас :popce:
Искрено поише би му се радувал на него, него на стротман.Уште од резервите го пратев и едвај чекав да дебитира, кога дебитираше со Стоук сум се радував ко дете (за на крај да ми се скрши филмот) :D[DOUBLEPOST=1422226802][/DOUBLEPOST]Или па ќе се иде по Вилијам Карваљо, а и Кедира би можел да се земе за беспари
 
Последно уредено:
Член од
15 јули 2009
Мислења
3.379
Поени од реакции
3.287
Многу ми е жал за Стротман,п.с ако се паметни за ништо можат да го донесат Кедира многу е ефтин и мене ми се допаѓа неговиот стил на игра,ако сакаат нешто во премиер лигата тогаш Шнајдерлин сигурно,тој Карваљо не сум го гледал повеќе од 2 - 3 пати,но тоа за на лето сега со еден дефанзивец и + еден добар десен бек сум задоволен а потоа за лето - Нов напаѓач/Откупуање на Фалкао,бокс ту бокс,крило,уште еден дефанзивец и ако не успеат да донесат десен бек сега тогаш и десен бек за на лето ако сакат тимот да биде конкурентен на Челзи и Сити.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.492
Поени од реакции
20.506
абе ајде каков стротман, уште играч со стаклени нозе ни фали ... не фала.
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
309
Поени од реакции
609
Шо играч е Верати од ПСЖ? Имаат некогаш пуштено понуда за него?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Шо играч е Верати од ПСЖ? Имаат некогаш пуштено понуда за него?
ѕверка е, моја и на Христијан желба. Немало ни шпекулација за него за жал:(
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
309
Поени од реакции
609
ѕверка е, моја и на Христијан желба. Немало ни шпекулација за него за жал:(
Го немам следено, по то шо видов на youtube нешто сличен играч на Сколс е според мене. Јас побргу би дал за овај 60 милиони отколку за Погба.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.653
Поени од реакции
62.969
Тоа што најдов како апдејт ,сите викаат дека не е сериозна повредата, дај боже.
Ako nashive stvarno kupat igrach koj nikako ne mozhe da svrze 3-4 natprevari vo serija, a pritoa e Tolku daleku od formata za koja sakaat Roma 70 milioni, znachi deka stvarno imaat nashive vishak pari ...

Верати е многу неизвикан играч, го нема хајпот на Погба, Кедира и остали, али многу вреден играч. Го немам гледано многу често, 2-3 пати како замена за ПСЖ и 2-3 утакмици за Италија.

Агентот на Маркињос отворено кажа дека може за 50 милиони да го имаме.
Лично, едина причина што не го сакам е што е типичен Бразилец, ке изигра сезона две и ке почне да се глупира, како Андерсон, Клеберсон, Робињо, Роналдињо, you name it.
Од почетокот на кариерата, има импресивен напредок, со само 25 утакмици за Рома, цената му скокнала од 2 милиони, на 25, сега на 50+ ...[DOUBLEPOST=1422255658][/DOUBLEPOST]Иначе, ако зимаме топ класа дефендер, би сакал да го собереме дечково, со оглед на тоа дека Еванс и Џонс полека ги искористија џокерите да се покажат како достојни да го носат дресот на Јунајтед...
Не е извикан како Баркли и Колман, па така да, не би требало Евертон да бара брдо пари. А и да бара :)

Не успеав да најдам видео од некои од потезите против Вест Хем, кога предрибла 3-ца од позади и ја изнесе топката напред.
Смирен е со посед на топка, одлично уклизува, знае да изнесе топка, не паничари, знае да игра и со глава напред. Знам дека имаше некои проблеми со лигаментите и он, али, еве го, игра редовно без никакви проблеми.
Доколку би го зеле и Клајн би ги имале една од најперспективните задни линии во светот,
Клајн-Рандом гај- Рохо/Стоунс-Шо. Просечна возраст, ~24 години.

 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ми е гајле сеа колку вреди некој искрено. Ни се погоди ова ФФП ко Евреите да го праеле, акциите ги гледам на берзана бонбона бизнис се , Гебелс вода да носи за маркетинг пропагандата, уште да го докомплетираме тимов.
Не е лош овој Стоунс, не е извикан како што велиш а за негови години многу смирен. Како и да е, уживам во the clock is ticking третманот што го имаат Џонс, Смолинг и Еванс. Затоа и сакав да си одат Вида и Рио, доста се криеја позади нив. Да видиме кој ќе преживее, иако според мене Смолинг највеќе мерак му прави на Ван Гал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom