Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Дека си отиде сега е пиче? или ќе пишуваме само за тоа што ти одговара на тебе? да му понудат и овој ти што го стави 3-4 милиони поголема плата од таа што ја зема во баерн ич нема ни да му трепне око за да си замине... или пошо се работи за баерн нема шанси тоа ?


Баш за оваа ароганција на фанови зборев...
Kрос е од Рошток, град на Ostsee на северот од Германија vo Mecklenburg. Никогаш не ни го сметал Баерн за дома. Милер е роден баварец.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.239
Поени од реакции
21.551
I Müller bi odel vo Klub kako Real, Barca ili Manchester ako bi mu nudele 3m evra Plata a vamo mozel da zema 10. E sega toj zema 8 pa za 1-2 m razlika i ne mu e do tolku. Parite za zal se vazen Faktor AMA ne za sekoj igrac najvazen.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk
 
C

Castiel

Гостин
Kрос е од Рошток, град на Ostsee на северот од Германија vo Mecklenburg. Никогаш не ни го сметал Баерн за дома. Милер е роден баварец.
Каква врска има тоа што е роден баварец дај објасни ми? да му понудат плата 3-4 милиони повеќе од што зема во Баерн притоа баерн да не ја изедначи таа плати мислиш ќе остане? дајте бе не бидете толку наивни....[DOUBLEPOST=1409500018][/DOUBLEPOST]
I Müller bi odel vo Klub kako Real, Barca ili Manchester ako bi mu nudele 3m evra Plata a vamo mozel da zema 10. E sega toj zema 8 pa za 1-2 m razlika i ne mu e do tolku. Parite za zal se vazen Faktor AMA ne za sekoj igrac najvazen.

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk
тоа го кажувам и јас...доколку се понудат пари 3-4 повеќе од тоа што зема притоа тимот не ја изедначи таа понуда нормално играчот ќе си оди....и на Меси да му понудат 4 милиони повеќе од што зема во барса моментално и барса не изедначи и тој ќе си отиде...
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.704
Поени од реакции
2.348


Колку се радував кога потпиша за нас... Еден од поомилените играчи ми беше одкако дојде .
Али ова е најдобро за него.
:( :( :(
Отиде омилениот играч...ќе се ја врати формата и пак ќе жари и пали.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.218
Поени од реакции
36.148
Kрос е од Рошток, град на Ostsee на северот од Германија vo Mecklenburg. Никогаш не ни го сметал Баерн за дома. Милер е роден баварец.
Рошток-Раштак... Рошток на северот од Германија, Раштак на северот од Скопје... Coincidence? I think not! Крос има македонски корени !
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Сега вклучив Арсенал, Шлуп што позиција игра? Го земавме тогаш на проба како лев бек а им го вративме како напаѓач.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Сега вклучив Арсенал, Шлуп што позиција игра? Го земавме тогаш на проба како лев бек а им го вративме како напаѓач.
Би рекол дека крило игра. Најмногу по лева страна се движи.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.647
Поени од реакции
14.498
Каква врска има тоа што е роден баварец дај објасни ми? да му понудат плата 3-4 милиони повеќе од што зема во Баерн притоа баерн да не ја изедначи таа плати мислиш ќе остане? дајте бе не бидете толку наивни....
тоа го кажувам и јас...доколку се понудат пари 3-4 повеќе од тоа што зема притоа тимот не ја изедначи таа понуда нормално играчот ќе си оди....и на Меси да му понудат 4 милиони повеќе од што зема во барса моментално и барса не изедначи и тој ќе си отиде...
Не сме наивни, туку сме реални. При секој трансфер како што збориш ризикуваш да не ти ги чешаат мудата како во матичниот клуб, без разлика и да земаш 3-4 милиона повише. Ризикуваш да те шитнат и од таму после 2 години и ќе бидеш Нури Сахин.
Ризикуваш да искоцкаш животна шанса да станеш легенда на еден клуб во кој би спечалил многу повеќе со иста (и поголема плата со тек на време, оти нели нормално за лојалноста ти рипа цената), отколку да играш 2 сезони во друга екипа со поголема плата, а после тоа да те шитнат како задња рупа на свиралу у некој сосем трет клуб со сосема помала плата од што си ја земал во матичниот клуб. Единствен пример за спротивното од ова е Ибрахимович. Он е парадоксот.

Yet Müller, who starred in Germany’s triumphant 2014 World Cup campaign, stated he decided against a transfer to United. Asked by Bild if the 20-times champions had been close to signing him, Müller said: “Of course. I was aware that I could earn more by making that transfer. The amount that foreign clubs were offering me was astronomical. But Bayern are my club, a change was not an issue for me.”
Дали астрономско се подразбира плата од 3-4 милиони повеќе, процени сам.

И нека не глуми многу филозоф Игорче, до вчера плакаше за "предавникот" Геце, да не му ги барам мислењата... Сега објаснува тука за оправданоста на трансферите со платите во нов клуб.
 
C

Castiel

Гостин
Не сме наивни, туку сме реални. При секој трансфер како што збориш ризикуваш да не ти ги чешаат мудата како во матичниот клуб, без разлика и да земаш 3-4 милиона повише. Ризикуваш да те шитнат и од таму после 2 години и ќе бидеш Нури Сахин.
Ризикуваш да искоцкаш животна шанса да станеш легенда на еден клуб во кој би спечалил многу повеќе со иста (и поголема плата со тек на време, оти нели нормално за лојалноста ти рипа цената), отколку да играш 2 сезони во друга екипа со поголема плата, а после тоа да те шитнат како задња рупа на свиралу у некој сосем трет клуб со сосема помала плата од што си ја земал во матичниот клуб. Единствен пример за спротивното од ова е Ибрахимович. Он е парадоксот.



Дали астрономско се подразбира плата од 3-4 милиони повеќе, процени сам.

И нека не глуми многу филозоф Игорче, до вчера плакаше за "предавникот" Геце, да не му ги барам мислењата....
за релевантност земаш нешто што напишал некој новинар за билд? немојте бе до толку да сте...ако беше се точно што се пишуваше по новините рачунај сега тимовиве сега што се никој немаше ист да биде....
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Почнав да ја гледам во последно време Malcom in the Middle на Фокс некој прашуваше дали е добра серија, интересна е за мене од 8 сабајле е таман за убав почеток на денот притоа не ја гледам за пари. :eek: :) Вие некоја серија?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom