Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
И така и така во Реал фрнчат топки во шеснаесетник од сите страни ќе си има по 20тина гола во сезона а врска си нема.
 
U

Unspecified

Гостин
Тамн овие пари како порачани да се за трансфер на Џо Ален од Ливерпул.
Хахаха, чудно ми беше кога прочитав дека 20 милиони се „планирани“ за овој играч.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.660
Поени од реакции
9.247
Дајте доста е дискусииве со јувенташиве за Видал. Нема основа според мене. Да имаше понуда од наша страна и да беше одбиена од Јуве или пак Видал да не одбиеше и да правевме вакми дискусии да, ама кога не испративме ниту една понуда нема простор да се дискутира дали Видал би дошол или не. Сигурно имаше интерес од наша страна и ја следевме цела ситуација околу повредата, но понуда од наша страна досега не била испратена и крај на дискусијата што е до мене.

Ако бега Чича за 20м тоа е одлична сума и простор за Вилсон да влезе во потесен список во нападот.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.079
Поени од реакции
17.854
Другар знаеме ние дека сите се платеници, а и нормално е да е така, скоро секој квалитетен фудбалер сака да си ги продаде способностите по што е можно повисока цена. Тој нема ни образование ни мозок, секако дека ќе сака да се осигура финансиски за 20 генерации. Утре газдата на Кубан Краснодар да понуди 150 милиони за Руни мислиш нема да сака да си оди/нашиве да го дадат?

Јас немам ништо против Јувентус ниту па сакав да го исцрнам негде клубот, мене ме иритира трескање глупости, непроверени факти и понатака одење со главата во ѕид и после па ни вика, вие све знаете. Петнаесет секунди срч на гугл не е се знаење. Не бил платеник, дошол кај нив зошто на Баерн не го давале а можел да остане да игра ЛШ. Да чита некој од страна ќе му се стопи мозокот.
Избегнувам пишување во туѓи фан клубови ама испуштате еден детал во дискусијата за Видал. Тој во Леверкузен имаше уште само една година од договорот и не сакаше да го продолжи. Не им остануваше ништо друго освен да го продадат затоа што не сакаа да го изгубат како слободен играч другото лето во Баерн. Јувентус пројави интерес и тоа беше одлична можност за Леверкузен да го продадат на клуб надвор од Германија,поточно да не го дадат на Баерн. Видал очигледно немал ништо против и така се најде во Јуве.

Сладоледџијава е малку крив затоа што заборавил да ви го спомене фактот во врска со договорот на Видал во Леверкузен. Тоа е тоа.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.660
Поени од реакции
9.247
Избегнувам пишување во туѓи фан клубови ама испуштате еден детал во дискусијата за Видал. Тој во Леверкузен имаше уште само една година од договорот и не сакаше да го продолжи. Не им остануваше ништо друго освен да го продадат затоа што не сакаа да го изгубат како слободен играч другото лето во Баерн. Јувентус пројави интерес и тоа беше одлична можност за Леверкузен да го продадат на клуб надвор од Германија,поточно да не го дадат на Баерн. Видал очигледно немал ништо против и така се најде во Јуве.

Сладоледџијава е малку крив затоа што заборавил да ви го спомене фактот во врска со договорот на Видал во Леверкузен. Тоа е тоа.
Пишав јас претходно...Настрана карактеристики на Видал кои се врвни и настрана кој е поголем меѓу Јуве и Јунајтед, тие муабети до утре можат да се тераат и да нема крај зошто секој ќе си брани своето. Но цело лето јас не сретнав Јунајтед да испратил понуда и Јуве да ја одбие или пак Видал кој цело лето умно ја следеше ситуацијата. Ниту се залетуваше да дава симпатии кон Јунајтед, ниту пак негираше дека му годи таков трансфер. Е сега доколку Јунајтед испрател понуда и Јуве/Видал да ја одбиле е друг муабет, како што што би било доколку Јунајтед би ја понудил сумата за Ди Марија или нешто слично на неа. Затоа нека се олабави се во моментов...
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Избегнувам пишување во туѓи фан клубови ама испуштате еден детал во дискусијата за Видал. Тој во Леверкузен имаше уште само една година од договорот и не сакаше да го продолжи. Не им остануваше ништо друго освен да го продадат затоа што не сакаа да го изгубат како слободен играч другото лето во Баерн. Јувентус пројави интерес и тоа беше одлична можност за Леверкузен да го продадат на клуб надвор од Германија,поточно да не го дадат на Баерн. Видал очигледно немал ништо против и така се најде во Јуве.

Сладоледџијава е малку крив затоа што заборавил да ви го спомене фактот во врска со договорот на Видал во Леверкузен. Тоа е тоа.
Поентата на муабетот беше, демек нас не "одбил" бидејки не сме играле ЛШ, што поглупав reason немам прочитано.
Ете дур бил во Леверкузен, доколку нејкев во тим кој не игра ЛШ, комотно ќе си ја истерал и таа последна година за подоцна да појде во тогаш многу појак клуб од Јуве, Баерн.
Целата дискусија ми е така детска. Прво кога мислеа дека веќе е готов, па пичкарски честитаа за подоцна кога еве ништо нема, да си земат сила и да изнесуваат некои глупави аргументи.
Контрадикторност 100ка.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.655
Поени од реакции
14.509
Шала на страна уште дискутирате за платенеци и такви срања? зар не научивте до сега дека СИТЕ ама буквално сите играат за пари ...сеа ептен тие што се пред пензија ...али другите се играат за пари така да тој маубет е стварно глуп....
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.079
Поени од реакции
17.854
Поентата на муабетот беше, демек нас не "одбил" бидејки не сме играле ЛШ, што поглупав reason немам прочитано.
Ете дур бил во Леверкузен, доколку нејкев во тим кој не игра ЛШ, комотно ќе си ја истерал и таа последна година за подоцна да појде во тогаш многу појак клуб од Јуве, Баерн.
Целата дискусија ми е така детска. Прво кога мислеа дека веќе е готов, па пичкарски честитаа за подоцна кога еве ништо нема, да си земат сила и да изнесуваат некои глупави аргументи.
Контрадикторност 100ка.
Се согласувам дека тоа неиграње ЛШ е глупост за наводно одбивање. Но не се согласувам и со реченицата дека Јунајтед ако го сакал 100 посто ќе го земале. Нема основа и тоа.

Инаку Видал не можел да остане во Леверкузен затоа што на тој начин би ризикувал да си ја расипа кариерата седејќи ја целата сезона на трибина.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.655
Поени од реакции
14.509
Колку ти е глупа репликата, невидено нешто. Јас ти давам пример дека постојат многу играчи што одбиваат повеќе пари од други клубови, само за да играат во тимот кој им е омилен/им лежи во срцето/душата/шо и да е, ти ми го даваш Крос пичето :facepalm:
 
C

Castiel

Гостин
Колку ти е глупа репликата, невидено нешто. Јас ти давам пример дека постојат многу играчи што одбиваат повеќе пари од други клубови, само за да играат во тимот кој им е омилен/им лежи во срцето/душата/шо и да е, ти ми го даваш Крос пичето :facepalm:
Дека си отиде сега е пиче? или ќе пишуваме само за тоа што ти одговара на тебе? да му понудат и овој ти што го стави 3-4 милиони поголема плата од таа што ја зема во баерн ич нема ни да му трепне око за да си замине... или пошо се работи за баерн нема шанси тоа ?


Баш за оваа ароганција на фанови зборев...
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.655
Поени од реакции
14.509
Имаше изјава дека одбил многу поголема плата од повеќе клубови од оваа што сега ја зема со новиот договор. Види го Тоти, де Роси, Лам, Швајнштајгер, Гигс, Сколс, Џерард, Инзаги, Чави и мал милион други. Мислиш ли дека за овие играчи не нудел друг клуб богатство за разлика од договорите што ги имале во тоа време?
Крос е пиче од мај 2012.
За третото - ароганција е то што давам пример за нешто обратно од тоа што ти го викаш? Боже Боже...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Во одбрана на Стелт, само тој го ругаше Крос цело време од Баварциве :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom