Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Му помогна со тоа што беше до него и автоматски Мариано немаше опција да оди лево со дриблинг. Да не се навраќам, Морено требаше само да се повлечи малку поназад и единствена опција на Мариано ќе беше да се пика в десно и да центрира.
Не не, не беше Кутињо до него, Кутињо беше позади него. Тоа што ти мислиш дека Морено требал да се повлече, не значи дека тоа е правилна одлука, затоа што Мариано беше во налет и одбранбениот играч го напаѓа, доколку се повлече, сам се става вон позиција, едноставно се успорува, оди контра и 100% го губи дуелот ради брзината на противничкиот, кој и да е, пошто е во налет. Морено направи 50-50 старт, го за жал го сјеба ама не е тоа толку криминално и е далеку од најголемиот виновник за поразот. Плус, да додадеме дека не добива ни 20% помош од средниот ред при покривање во одбрана и често го јаде стапот поради тоа.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Желински и Кариус денес на медикал во Мелвуд, тоа значи дека 98% се готови трансфери.
@Igorcemk денес низ Англискиве таблоиди струјат информации дека Дортмунд и официјално го бара Гетце назад. Колку е вистина?
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
izleda dobivme golman ,a za ovaj zelinski ic ne sum optimist cim idi od empoli so spored mene e na nivo na Novi Pazar a italjanska liga vo momentov e na nivo so srpska liga so isklucok na juve napoli i roma opste ne me raduva toa ke ni bide use eden sauptentonec + imame takvi eden kup ,okolu natprevaro so sevilja nema pogolem vinovnik od emre can koj si dade dva gola so negovite glupi i nepotrebni driblanja na sredinata i gresni podavanja vtor po nego e kutinjo za prviot gol ne isprati do kraj i ako vie site go krivite samo moreno golem del od vinata ima i kutinjo ,izbivanjeto na moreno spored mene bese ok iako topkata mu padna vo nozete to e srekja megjuto moreno dobro ja izbi koso na 35 m podaleku od golot koj igrac tamu trebase da bidi ? jas sigurno ne taka i tn golem del od vinata ima onoj shvedski moron sto sudese ,a ima i klop i cell tim[DOUBLEPOST=1464010888][/DOUBLEPOST]onaka samo jas bi lupnal za Marez 40 m f ,ova golmancevo sto go zedovme ,matip go zedovme ,i ke ni treba lev bek , i DMF top klasa pr ditmar haman so ni bese
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Желински и Кариус денес на медикал во Мелвуд, тоа значи дека 98% се готови трансфери.
@Igorcemk денес низ Англискиве таблоиди струјат информации дека Дортмунд и официјално го бара Гетце назад. Колку е вистина?
Не знам, сигурно се дискутира ама Геце кажа дека ќе остане во Минхен. На крај тоа е прашање на цена, и поранешен играч на Дортмунд секојпат ќе биде тема (ако е добар).
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Не знам, сигурно се дискутира ама Геце кажа дека ќе остане во Минхен. На крај тоа е прашање на цена, и поранешен играч на Дортмунд секојпат ќе биде тема (ако е добар).
Да да, некој час после постов прочитав дека изјавил ќе остани во Баерн. Дали е некој маркетиншки трик останува да видиме.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Да да, некој час после постов прочитав дека изјавил ќе остани во Баерн. Дали е некој маркетиншки трик останува да видиме.
mario gotze.jpg

Од прееска е ова.
+ пред три саата Билд објавија


Bild | Mario Götze confirms that he had 'positive' talks with Carlo Ancelotti & that he wants to stay at Bayern
Bild | Götze wants to stay and play under Ancelotti. He could get a new contract if things go well next season
Mario Götze has told Klopp that he won't join Liverpool. He has also turned down Dortmund. This after a phone-call with Ancelotti (Bild)
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Многу fabulous фризура има. @the_kop шо викаш, згоден момак, а?
 

CELTIK

magionicar
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.909
Поени од реакции
839
nekoj pisa deka i ovoj bil linijas ko minjole , a ako e dzaba go kupvame
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Брат, го бива ли?
Иначе, цела фан база на Ливерпул дркаше на Геце а сега е „пичка, што не сака да се бори, него сака само да лежи на клупа и да лапа пари“. Бреј, колку сме очајни.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Брат, го бива ли?
Иначе, цела фан база на Ливерпул дркаше на Геце а сега е „пичка, што не сака да се бори, него сака само да лежи на клупа и да лапа пари“. Бреј, колку сме очајни.
Па после Ноер за мене најдобар е во Бундес. Малку подобар од Бауман, Хорн и остали. Баш со Вегета зборевме во темата шпекулации пошто тој Хорн повеќе го свиѓал, но мене Кариус ми е скоро перфектен голман. Не сум го посебно анализирал зашо читам вие некаде сте прочитале дека е слаб при корнери, слободни удари, но немам забележано некоја слабост иако секако дека мора да има некоја маана на која сигурно ќе работи и ќе напредува. 23 години ехее има да биде еден од најдобрите голмани според мене.

GKs with best save % in the Bundesliga:
1- Manuel Neuer 81.6%
2- Oliver Baumann 75.3%
3- Loris Karius 75.2%

Гетце и минатото лето предвреме започна со личен тренер да тренира и да се подготвува за новата сезона па ништо не испадна, уште полош од претходно испадна така да и сега пак тој најавува дека се ќе даде од себе да биде топ фит на првиот тренинг под Анчелоти, но секако пак сумјам. Надеж ми дава само бидејќи под нов тренер можеби ќе се разигра. Доколку е пак истиот нема да му се продолжи договорот и ќе си оди без пари кај вас или Дортмунд. :D
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.103
Поени од реакции
9.701
Па после Ноер за мене најдобар е во Бундес. Малку подобар од Бауман, Хорн и остали. Баш со Вегета зборевме во темата шпекулации пошто тој Хорн повеќе го свиѓал, но мене Кариус ми е скоро перфектен голман. Не сум го посебно анализирал зашо читам вие некаде сте прочитале дека е слаб при корнери, слободни удари, но немам забележано некоја слабост иако секако дека мора да има некоја маана на која сигурно ќе работи и ќе напредува. 23 години ехее има да биде еден од најдобрите голмани според мене.

GKs with best save % in the Bundesliga:
1- Manuel Neuer 81.6%
2- Oliver Baumann 75.3%
3- Loris Karius 75.2%

Гетце и минатото лето предвреме започна со личен тренер да тренира и да се подготвува за новата сезона па ништо не испадна, уште полош од претходно испадна така да и сега пак тој најавува дека се ќе даде од себе да биде топ фит на првиот тренинг под Анчелоти, но секако пак сумјам. Надеж ми дава само бидејќи под нов тренер можеби ќе се разигра. Доколку е пак истиот нема да му се продолжи договорот и ќе си оди без пари кај вас или Дортмунд. :D
Ако е будала Клоп пак да го бара в година. Ако стори такво нешто кај мене ќе изгуби респект.Јас не знам ни сега зошто го бара. Да бев на негово место уште по заминувањето од Дортмунд на игнор ќе го ставев лиглево. Али кога веќе решил да живее со него барем да го земеше летово.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom