Фан Клуб: Лацио

Ф

ФилипМакедон

Гостин
Не да е одамна... два гола против Работнички, еден у прво коло против Милан, после пенал против Васлуи и ако не се лажам толку... Криво ми е на дерби што не го даде волејот, многу добар шут беше. Мислам дека цел стадион се затресе кога ја погоди стативата :)
Ке се разработи Цисе,само не е во форма...туку има ли заинтересирани за гледање во живо за следното дерби дела капитале ??имам огромна желба да го потсетам Олимпико...:icon_mrgr:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Јас не знам дали ќе одам, бев на претходните две, а на последното морав да платам карта за трибина Монте Марио (110 евра) бидејќи Курва Норд и Дистинти Норд беа пуни до последно место, така да изгоре ќесето. Зачлени се во групата Lazio Fans Macedonia на facebook, таму се организира све, вклучувајќи и одење на дерби.
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Иако веќе одамна реков дека нема да пишуваме тука и кажав зашто... еве, колку да не речат риоманистите дека не нема нигде.

 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Клозе - ил панцер (y)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Па бива ли бе толку среќа да имаат овие Џенова да му е*ем матер, толку шута, ниеден гол... а и оној Фреј се повампири, да му е*ам гз мајчин... И од еден шут дадоа еден гол, и тоа баш тенџерено се најде да ни даде гол, све да му е*ам... :mad:
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Па бива ли бе толку среќа да имаат овие Џенова да му е*ем матер, толку шута, ниеден гол... а и оној Фреј се повампири, да му е*ам гз мајчин... И од еден шут дадоа еден гол, и тоа баш тенџерено се најде да ни даде гол, све да му е*ам... :mad:
Тоа е немавме среќа.Одлична игра,многу шанси ама кога неќе неќе.Козак дефинитивно трба да седи на клупа и да добива шанса како џокер а Зарате докажа дека заслужува да ја грее клупата. Ајде во среда одиме на 3бода против наполи.

FORZA GRANDE LAZIO
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Класична мизерија... не памтам кога последен пат пред ова не надиграле вака циганите наполитански :tapp:

Али Банти не е Банти ако не ја посоли секоја манџа... Трет гол од офсајд, а пенал немаше, сам си рипна тој мајмунот... за после најголемиот мајмун на свет да промаши цел гол. Најреален резултат ќе беше 2:0.

Ако некој не се сеќава, Банти беше копилето што ја сврте утакмицата во корист на наполи пред две сезони и заврши 4:3. Непризнаен чист гол на Броки, досуден одглумен пенал за мајмунот кавани, па и уште црвен за Биава.

Иначе свака част за Клосе, малку се играчи у свет што би признале такво нешто. Судиите не видоа ништо, така да ако не признаеше дека играл со рака, ќе беше 0:1 и утакмицата ќе добиеше поинаков тек.
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Уште еден одлично изигран натпревар против милан ,победа од 3:2.Мало опуштање после третиот гол но сепак трите бода се наши.Следни се панатенаикос и фиорентина
FORZA GRANDE LAZIO
 
Член од
23 ноември 2010
Мислења
1.836
Поени од реакции
2.104
Панатенаикос-Лацио
состави:
PANATHINAIKOS (4-3-3): Karnezis; Seitaridis, Pinto, Velazquez, Spyropoulos; Zeca, Vitolo, Fourlanos; Sissoko, Fornaroli, Christodoulopoulos. A disp.: (Kapino, Chouchoumis, Marinos, Mavrias, Lagos, Tochè, Owusu-Abeyie) All. Ferreira
LAZIO (4-1-4-1): Bizzarri; Konko, Ciani, Dias, Cavanda; Ledesma; Candreva, Hernanes, Gonzalez, Mauri; Floccari. A disp.: (Scarfagna, Scaloni, Biava, Cana, Onazi, Zarate, Kozak) All. Petkovic
 

Kajgana Shop

На врв Bottom