Фан Клуб: Лацио

Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Mi se naluti edno drugarce, go nemalo negoviot tim, pa da mu go napram kefot
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Можеше подетално и поопширно да објасниш по малце за тимов... ама ајде, простено ти е овој пат.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ехееее, конечно тема и за Лацио. Римски тим! Јас иако сум за Рома, немам ништо против Лацио, напротив мило ми е што ќе играат во Лига на Шампиони. Горан Пандев:zver:
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Lazio se mnogu dobra ekipa i uigrana pred se samo mora za do godina da najdat golman ke bidat najslabi po zaminuvanjeto na penzionerot peruzzi.ocekuvam da se pojacaat za do godina i da igraat vo liga na sampioni normalno :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Konecno i za Lazio tema da se otvori. :vozbud:

Eve nesto za klubot:
SS Lazio e formiran 1900 godina i za vreme na svoeto dosegasno postoenje ima osvoeno dva pati Seria A (73/74 i 99/00), cetiri pati Coppa Italia ('58, 97/98, 99/00 i 03/04), dva pati Super Coppa Italiana (1998 i 2000). Osven ovie trofei vo Italija, imaat osvoeno i dva na evropska scena - KPK vo sezonata 1998/99 i Evropski Super Kup vo 1999. Dosega nemaat osvoeno Liga na Sampioni, najgolem uspeh im e cetvrtfinale. Pa ke vidime naredna sezona sto ke napravat.
 
F

fantomX

Гостин
Одличен тим, без ѕвезди, добро воигран.:helou:
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Лацио има стандарден тим.. Сега им треба голман, се шпекулира дека имаат понуда за Толдо. Во целот имаат добар тим. Јас ги сакам само поради тоа што таму игра Горам Пандев, и ме радува што ќе играат во лига на шампиони. А доколку би заминал Пандев к.. ме боли за Лацио.. :toe:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
meazza напиша:
А доколку би заминал Пандев к.. ме боли за Лацио.. :toe:

Исто и мене друже! Ама мора да го поддржуваме нашиот најдобар фудбалер! А не знам што ќе им е на Лацио ....... Толдо! lol

- нека купат некој млад. Веќе го имаат Аренас, 20 години има. Талентиран колумбиски голман!
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Vlatko_Rusin напиша:
Исто и мене друже! Ама мора да го поддржуваме нашиот најдобар фудбалер! А не знам што ќе им е на Лацио ....... Толдо! lol

- нека купат некој млад. Веќе го имаат Аренас, 20 години има. Талентиран колумбиски голман!
Па што знам.. така мии текна сеа на Толдо.. за него прочитав. Ама сепак добра замена би бил за Перуци.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
meazza напиша:
Лацио има стандарден тим.. Сега им треба голман, се шпекулира дека имаат понуда за Толдо. Во целот имаат добар тим. Јас ги сакам само поради тоа што таму игра Горам Пандев, и ме радува што ќе играат во лига на шампиони. А доколку би заминал Пандев к.. ме боли за Лацио.. :toe:
dobro bi bilo ako bi dosol nekoj iskusen golman ali treba da kupat i mlad,za mene licni bi mozele da go kupat akinfeev koj brani za ruskata reprezentacija ima 20 god :vozbud:
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.097
Поени од реакции
5.767
Abe imaat mlad golman, Arenas. On ke bide odlicen golman za nekolku godini. Ama za sega ke im treba prv golman, nekoj iskusen, zasto Peruzzi se penzionira, Ballota isto, Sereni e drvo... Storari bi zavrsil rabota mislam.
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
dali pandev ostanuva i ovaa godina vo lacijalite!
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
1.794
Поени од реакции
32
Trebase da si odat ili Pandev ili Roki..Zashto Lacio ide u LS i im treba pari da kupat nekolku "dobri" igraci...Za Pandev se zainteresira Arsenal, Chelsea, Borusija, Reading...A za Roki ne sum informiran...
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9


само заради овај човек го гледам лацио, а ако си замине чао лацио, повеќе информации кој сака и кој разбира италјански на www.sslazio.it
 

Kajgana Shop

На врв Bottom