Фан Клуб: Кливленд Кавалирс

Ф

Фил Ајви

Гостин
Па имам приметено, ама не ми пречи тоа.
Титулата ќе ги зголеми шансите да остане кај нас, така да мора!
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Почнавме да губиме а? :)

Шарлот се одлични на домашен терен. Не гледав ама еве читам Џејмисон многу слабо, само два поена. :toe:

ЛеБрон со 9 асистенции и 22 поена.

Утре со Орландо. Веќе не се плашам толку од Хауард. :toe:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Почнавме да губиме а? :)

Шарлот се одлични на домашен терен. Не гледав ама еве читам Џејмисон многу слабо, само два поена. :toe:

ЛеБрон со 9 асистенции и 22 поена.

Утре со Орландо. Веќе не се плашам толку од Хауард. :toe:
Џејмисон не даде ни еден поен.Што е полошо шутна од поле дури 12 пати.Знам дека е само старт но мислам дека Џејмисон е тотална тоооотална утка.Прво пред се поради тоа што сака да троше топки а кај нас знаеме кој смее да троше топки.Кога не го прави тоа е тотално некорисен.Повеќе мисле како да излезе од рекет и да си маане од пост или од три.Со тоа остава огрооомна дупка во рекет и го остава центарот на милост и немилост.Со оглед на висината е брз но незнам колку тоа ќе му користи на Кливленд.Не викам вероватно чим има бројка од 20 поени во кариерата сигурно е солиден но никогаш не оиграл во шампионски тим.Се највува спектакуларно но мислам дека не е ништо повеќе од едно просечно засилување

Раѓањето на КРАЛОТ...Неговата руки сезона...Ел Би Џеј

http://www.nba.com/video/channels/nba_tv/2010/01/28/20100128_NBAE_PRES_0304_James.nba/?ls=iref:nbahpt1

Единствено Оскар Роберсон и Мајкл Џордан во својата руки кариера успеале да го направат тоа што ЛеБрон го направи во руки кариерата.20+(20,9)поени, 5+(5,5) асс и 5+(5,9) скока...Монстерскиот трипл во поновата историја не е забележан.Оскар направил нешто слично но во 1962 година.Од сезона во сезона се позрел се попаметен,го достигна зенитот за титула.Почнува неговата доминација каква што беше Џордановата во 90 десетите.Полека но сигурно влегува во кругот на најдобрите играчи во цела историја.Фали една титула за да почне да меле воденицата.Оваа година би требало да биде негова.Да живее КРАЛОТ
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Лееее после 13 победи следуваат 3 пораза хихи. Следната сеа на домашен терен ке тепа Кавс вит ЛБ д кинг:smir:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Член од
3 декември 2007
Мислења
466
Поени од реакции
30
Vo Cetvrtok e golemoto derbi na Istok,vo GARDEN Boston so Cleveland,TNT Uzivanje!!!

Posle 3 poraza uste edna izednacena partija do samiot,kraj,odlicna utakmica za,
oko i uzivanje,"uste edna posle ludiot Kobe",Cavsi doma so Hornetsi,prvo debi
pred svoja publika,na Antawn Jamison dobra partija so 18 poena,ali teska se do
kraj poslednite pomalku od 2 minuti,za 3 klucni trojki prvo Mo Williams,pa za uste
edna Delonte West,i da ja zaokruzi 44 pobeda LeBron so 3-ka,i so 13 asistenci i
20 poena,brilijantna partija na rookito Marcus Thorton so 37 poena i toa od klupa,i rekord vo 2 cetvrtina so 23 poena,ama ne mozese sam celo vreme da igra,padna bas koga bese najpotrebno,ali site nas cto gledame NBA,odlicna vecer,neizvesna,edno talentirano dete,ako vaka prodlsi bleskava karira za nego.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Леееее што им се случи на Бостон бе. Да не се изгубија во двете последни четвртини:pos2: Многу се јаки Кавс јбг. Оваа година ако не земат плајоф незнам...
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
http://www.sportklub.info/kosarka/nba/1072-z-se-vraa-u-klivlend

atanase, еве среќна вест после двата пораза, Z би можел да се врати.
Ќе се врати ако сака NBA титула. :D
Еве ме после колоквиумска недела...Почнавме пак серија победи.Да не беше Ол Старот да не прекине во серијата убеден сум дека ќе победувавме до денес во серија...
За Илгаускас сум се повеќе песимист бидејќи и изјавите за негово враќање се песимистички.Се надевам дека грешам но легендата на Кливленд е се подалеку од враќање.Ако Кливленд не направи ништо да ни го врати Зи, срам да му е...

Вечер Њу Џерси.Го изненадија Бостон но ќе ги смачкаме без проблем.Нега пружат отпор барем да го гледаме кралот подолго на терен
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Добри се оваа година,т.е најдобри..али ќе видиме дали ќе освојат оваа година..да не биде ко лани..Среќно..
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
http://www.sportklub.info/kosarka/nba/1072-z-se-vraa-u-klivlend

atanase, еве среќна вест после двата пораза, Z би можел да се врати.
Ќе се врати ако сака NBA титула. :D

Да да се врати ЗИИИ...Супер.Сега уште да остварат шпекулациите дека МТВ ги има правата за годинешниов ПЛАЈОФФ и зимам плазма за НБА и светското што следува
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Да да се врати ЗИИИ...Супер.Сега уште да остварат шпекулациите дека МТВ ги има правата за годинешниов ПЛАЈОФФ и зимам плазма за НБА и светското што следува
Молам бога да е така.

Него...

Lebron Džejms najverovatnije neće putovati na Svetsko prvenstvo u Turskoj. Zvezda Klivlenda je preumorna od košarke i želi da bude sa svoje dvoje dece.
"Verovatno neću igrati. Treba mi malo predaha, isceđen sam. Stalno sam zauzet, zauzet, zauzet. Biće još dosta šansi da reprezentujem svoju zemlju, ali ne ovog leta", rekao je Lebron
Sjedinjene Države su na prethodnom SP u Japanu osvojile tek treće mesto, a Lebron je bio deo tima koji je u Pekingu malo popravio utisak i uzeo zlato.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Молам бога да е така.

Него...

Lebron Džejms najverovatnije neće putovati na Svetsko prvenstvo u Turskoj. Zvezda Klivlenda je preumorna od košarke i želi da bude sa svoje dvoje dece.
"Verovatno neću igrati. Treba mi malo predaha, isceđen sam. Stalno sam zauzet, zauzet, zauzet. Biće još dosta šansi da reprezentujem svoju zemlju, ali ne ovog leta", rekao je Lebron
Sjedinjene Države su na prethodnom SP u Japanu osvojile tek treće mesto, a Lebron je bio deo tima koji je u Pekingu malo popravio utisak i uzeo zlato.
Ел Би Џеј има други проблеми летово.Се надевам дека ќе заврши со нов договор во Кливленд.Има напорна сезона му треба одмор и тоа е најдобро решенија за него и за нас неутралните надвор од Америка но може да го навлече гневот на Американците...

Вечер со Аталанта дома.Уште в Недела со Бостон и мислам дека останатите 4-5 утакмици ЛеБрон ќе ги одмори за да биде свеж за плејофот пошто и онака Кливленд се убедливо лидери во регларниот дел и веќе ја стекнаа та драгоцена предност на домашен терен која што лани не ја искористија но оваа година не им бега
 

Kajgana Shop

На врв Bottom