Фан Клуб: Кливленд Кавалирс

Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Бостон - Кавс 95-124 :icon_eek::je:
Lebron says: Селтикси немојте друг пат да ми се курчите на домашен терен зошто ќе ве направам пак салата кај вас:wink:
Немам зборови за играта и сеуште стојам на тоа дека титулата е на ЛБ оваа сезона:pipi:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
Бостон - Кавс 95-124 :icon_eek::je:
Lebron says: Селтикси немојте друг пат да ми се курчите на домашен терен зошто ќе ве направам пак салата кај вас:wink:
Немам зборови за играта и сеуште стојам на тоа дека титулата е на ЛБ оваа сезона:pipi:
само преку Коби мртов :tv:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
само преку Коби мртов :tv:
as you wish... :tv:

се оди како подмачкано кога кралот има подршка, овојпат од Џејмисон, одлична партија изигра - 12 скока со уфрлени 20 поени... но ова не е се што можат да покажат cavs...
утре победа па после ќе се радуваме на финалето на домашен терен...
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
as you wish... :tv:

се оди како подмачкано кога кралот има подршка, овојпат од Џејмисон, одлична партија изигра - 12 скока со уфрлени 20 поени... но ова не е се што можат да покажат cavs...
утре победа па после ќе се радуваме на финалето на домашен терен...
ајде ќе видиме, интересно ќе е во секој случај, ЛА ќе одбрани титула полека влагаме у форма, треба да ги загрижува кавси кои не знам ни дали ќе го поминат Орландо кој според мене е прв фаворит за титула дури и пред моите Лејкерси :pipi:
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
синоќа видов неверојатен Рондо, а Џејмс како да не постоеше, да не беше една банана и два влеза стварно ќе мислев дека не играше :salut:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Џејмс беше чуван,а главен пик во нападот беше Шекил.Ама тоа е еден натпревар,веќе наредниов ќе го гледаме пак стариот Кинг Џејмс.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Да,да, ќе го гледате:tv:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ако продолжи кралот вака да игра тешко ни се пишува.Следејќи утакмици на Кливленд ретко му се случува да ниде тивок две полувремиња.Оваа утакмица е клучна мора да се добие

--- надополнето ---

ЗОшто се волку идиоти овие кошаркари?Кралот не игра и тие пропаѓаат.Торлаци невидени.Каде е Делонте кој ја боди главата во земја и сака да биде Џејмс?Абее
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Ау катастрофа...
Мора следната да тепаат у гости ,и да се разбуди Џејмс веќе,очекувам бум идната утакмица!!!
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
И да игра Џејмс во последнава џабе е :)
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
[video]http://www.nba.com/games/20100511/BOSCLE/gameinfo.html?ls=gt2hp0040900205#nbaGIboxscore[/video]
го гледав само првото полувреме Џејмс не погоди ниеден обид... сето друго, шо се гледа тука е само тоа колку се добри кавси без Џејмс и наредната утакмица мислам дека ќе му биде последна на Џејмс во Кливленд :toe:
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Главното прашање на пресот за ЛеБрон беше...Дали се чуствува дека го изиграл последниот меч за Кливленд во Куикен Лоунс арената? Овој дипломатски одговори дека за време на целиот натпревар ниеднаш не го помислил тоа.Мислел на мечот а подоцна и на 6 тиот меч...


Победиме еднаш и тоа со 30 коша.Зошто да не и сега.Малку сум скептик.ЛеБрон призна дека се игра феноменална одбрана врз него.Се остава простор за другите но тие незнаат да го искористат

И по малку препотентно...
"Промашував многу шутеви, кои вообичаено ги погодувам. Тоа не се гледа често кај мене, па кога ќе се случи претставува големо изненадување", изјави Џејмс.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Неверојатно звучи резултатот,но мора сите да се пробудат а со нив игра и Џејмс заедно.Ако тие се катастрофа џабе му е на Кралот да игра.Ај уште имаме надеж,мора да се тепа на гости сега.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Цела утакмица акциите не одеа од Џејмс.Или преку Мо и Делонте до Шек.Нека ја земе Џејмс топката па што биде биде.Тој не донесе до тука ако ја упропастиме нека ја упропастиме заради него.Другите не заслужуваат.Шек е стар,за Џејмисон одсекогаш бев скептичен,Мо очигледно е само за регуларен дел.И лани во плејофф се загуби и оваа година.Најдобриот дефанзивец во тимот Ентони Паркер се виде колку е добар,Делонте е едно педерче кое сонува да биде главен ама неможе...
Меѓутоа се зависи од еден човек.Ако на тој му тргне се е можно.Сите мислеа дека е готово и по втората средба па знаеме што се случи...
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Толку од Кливленд оваа сезона, беа најсериозни кандидати за НБА Титулата, но застанаа во 1/2 Финалето. Немоќноста на Џејмс сам против Бостон дојде до израз и уште еднаш се виде дека кога нема помош од соиграчите, нема ни добри резултати. Иако сум за Сакраменто, во плеј-офот бев за Кливленд највеќе поради Џејмс, но штета што отпаднаа толку рано. Го гледав натпреварот и освен во втортата четвртина кога на 2-3 пати поведе Кливленд... цело време водеа Бостон, на моменти и по 10-тина разлика и може да кажам дека заслужено победија и се пласираа во 1/2 финалето. На крајот во тунелот Џејмс револтирано го соблече дресот и го фрли, што може да доведе до сомнеж дека ова е последен натпревар во дресот на Кливленд :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom