Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Кои провокаторски постови?Тоа што уште у септември 2 години по ред погодувам што и како ќе се дешава?Тоа ако те провоцира твој проблем е.


Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Е браво де, ама добар предвидувач си бил, не сме знаеле, дај да видиме што си спечалил од коцка, па после да те викаме господин Коцкар.

Ме провоцираше со тоа што после голема нервоза, се убацуваш ти, и ни викаш зошто сме се нервирале, остај барем и тоа нервоза да ја тераме до крај.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Џонтра и Стефан се ко Ина и Трендо... еден исти е уствари.

Еве ја викам дека 1 или 2ро место нема да завршиме. Трето е врвот.

Иако 80% го јадеме курот и сезонава и Манчини лета и го плукаме масовно од Март-Април (максимум) па натака.

Едноставно не се сложуваме со ставовите... не можеш бе да ме убедуваш дека у сезона со скандал ко Калчополи, со Ибра и Виеира у тим земени од главен конкурент, со минус_милион поени за Милан/Рома како и да беше тогаш... дека нема да освоиме титула.

Да не бидеме досадни, смислете у што сакате кладба. Ако е у евриќи, може да ги депонираме парите кај @Деко reloaded! од понеделник натака.
Па и трето не носи во ЛШ. Значи ти сакаш и да хејташ и да добиваш. :D
Е неееееееееееееееече мочи. Надвор од топ 3 ти си винер, ин топ 3 ние. Може? :icon_mrgr:
И не си ми вратил. Кладачу. :D
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.056
Поени од реакции
12.536
Е браво де, ама добар предвидувач си бил, не сме знаеле, дај да видиме што си спечалил од коцка, па после да те викаме господин Коцкар.

Ме провоцираше со тоа што после голема нервоза, се убацуваш ти, и ни викаш зошто сме се нервирале, остај барем и тоа нервоза да ја тераме до крај.
Не треба никако да ме викате,едноставно ако ти сметаат моите постови - стај ме на игнор и решен проблем.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Манчини да излези со логично објасување зошто ги дреме на клупа Јоветич и Љаич, и која му е поентава со ретардираниве измени.

Дај нека објасни јавно веќе еднаш која му е ебената замисла за фудбалот! Што всушност мисли со онаа лејкана да му ги ебам сите мртви.

Искрено фан бев на Манчини али повеќе не!
А сеуште останувам со хејтот кон недоволниот квалитет на тимот и свињата Тохир кој дојде да праи пари а не да гледа фудбал. Да ти ебам и ориз и се!
И цела управа в дуп!
 
D

Darko_ufo

Гостин
Јас мислам дека тешко да го избркаат до крај на сезоната па и 8 место да завршиме, дај боже да грешам и да го ишутираат уште сега, него лето да ми го крои тимот пак по негови мерки и пак да не е задоволен.
 
Член од
9 август 2011
Мислења
423
Поени од реакции
1.138
Еве сеа којзнае кој му е крив.. па ни прес конференција не одржува у знак на протест :tapp:
 
D

Darko_ufo

Гостин
Инаку читам дека Манчини во име на Интер одбил да даде изјава за мечот поради фијаското на судијата. Сеа на тоа ќе се вади скотот.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Манчини да излези со логично објасување зошто ги дреме на клупа Јоветич и Љаич, и која му е поентава со ретардираниве измени.

Дај нека објасни јавно веќе еднаш која му е ебената замисла за фудбалот! Што всушност мисли со онаа лејкана да му ги ебам сите мртви.

Искрено фан бев на Манчини али повеќе не!
А сеуште останувам со хејтот кон недоволниот квалитет на тимот и свињата Тохир кој дојде да праи пари а не да гледа фудбал. Да ти ебам и ориз и се!
И цела управа в дуп!
Или имаат некои клаузули после колку одиграни натпревари мора да ги откупиме или едноставно Манчини е дебил.

Еј Паласио да ти биде најдобар играч и да гине на терен, треба сите да се засрамат.

Го исклучив стримот после задржувањето на време од Зарате и црвениот па не видов зошто Кондогбија доби црвен на крај?
 
D

Darko_ufo

Гостин
Али и факт е дека во Италија дуваат чудни ветрови и се преферираат одредени тимови. Не мора да се свират пенали и црвени за да се примети тоа, доволно е со ситни ''грешки'' да ја сечат играта и да создаваат фрустрација кај играчите.

Не ги сакаат тимовите што немаат Италијанци, затоа го земаа и Едер колку толку да се каже дека имаат репрезентативец на Италија.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
@Џонтра Волта

Па ти искоментира дека ќе си ми даел 100 евра и да одјебам, или нешо такво. Што да се објаснувам повеќе. Видов со кој имам работа. Викам ај, сигурно е Under 13, ко што и излезе дека си, па дури и непријатно ми падна.

Пошо те бива за претурање у стари постови (ѓубре) еве баш у тој пост што го најде, види што сум кажал дека максимум до Март ќе ве држи и вас слепо-заљубените у Манчини и после ќе го видите што пациент е, па заедно ќе го ругаме. Ама нејќеш тоа да го кажеш.

За Џофри кога ќе признаеш? До кога ќе го чекаме? Еве кажи ми, да знам...
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
Јас мислам дека тешко да го избркаат до крај на сезоната па и 8 место да завршиме, дај боже да грешам и да го ишутираат уште сега, него лето да ми го крои тимот пак по негови мерки и пак да не е задоволен.
Исто мислам дека нема да го избркаат поради едноставна причина што сме 400 милиони во минус и веќе имаме еден екстра тренер на платен список - Мацари. Така да ќе мора да го трпиме до лето минимум ако не и уште една цела сезона. Само и нов тренер да дојде пак тимот губи затоа што па ќе треба да се формира нов тим со нови играчи, па воигравање, значи пак ќе биде "year zero" и така до недоглед. Јас сум да се најде еден асолен тренер и да му се даде доверба на 3-4 сезони и ако не бива да се бара друг. Или пак ако веќе мора да се промени тренер да се земе некој кој би можел да работи со тие играчи што ги имаме и евентуално да се земат 1-2 засилувања кај што сме дефицитарни (средина, бековски позиции). Менување тренери секој 6 месеци е на штета на клубот.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Судијата му е крив. :D
Сеа ако некој новинар го праша нешто случајно ќе му рече да иде да се ебе.

Иначе и ја мислам дека нема да добие отказ иако веќе дебело го заслужува, само 2 победи на последните 9 утакмици. Нога.
Вчера завчера имаше изјави од Тохир дека Манчини е правиот човек за Интер и дека останува тука и следната сезона, истото го потврди и Манчини.
Тој Болинбрук директорот изјавил дека имале 5 годишен проект бла бла и дека првична цел бил пласман у ЛШ меѓутоа и да не се обезбеди сезонава си продолжувале понатаму.

Море мрш, живците ми ги искинаа.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
@Ibrakadabra у реду е, ќе ти дадам 100 евра ако не завршиме у топ 3. (y)
23 иам у реду е со годиниве, дај некои нови фори овие ти се бајати веќе и не се праи као да си 20 години постар.
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.650
Поени од реакции
702
@Џонтра Волта

Не бе, ја пиво кажав. Пошо глупо е да се кладиме у ластик. Чисто да се дешава нешто. Не сум на форумов пари да праам ја.
Ок, нема повеќе фори за годините. Друго? Манчини глеам почнавме хорски да го ругаме...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom