Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Џ

Џонтра Волта

Гостин
@Џонтра Волта

Не бе, ја пиво кажав. Пошо глупо е да се кладиме у ластик. Чисто да се дешава нешто. Не сум на форумов пари да праам ја.
Ок, нема повеќе фори за годините. Друго? Манчини глеам почнавме хорски да го ругаме...
Добро бе пиво ќе пиеме, не е проблем. Иначе смеам да пијам пиво. :D

Ништо друго еве со Манчини ја решивме... ама Џофри не ти го давам. :kuracc: има време за него. :icon_mrgr:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ако нема некој видено пичка,некој како Деко,само нека го погледне Манчини.Пичка,ПИ-ЧКА
Каци бе ти :)

Шо би рекол @Џонтра Волта иди штракни 2-3 слики и не ми ги цеди ти ебам фејк хулиганот уникатен.

:masa:

Он топик:

Нема врска со хејтери/лавери постов ама чисто ме интересира дали сеа се разбираме зашто беше целиот тој хејт за Манчини на почеток на сезона ?

Не е кадарен да освојува и да се натпреварува за титула и тоа е тоа, јебеш му матер нема што да му се замери - треба да им се замери на клошарите од Управа што од 2010 па наваму од лош полош тренер земаа.

Пак ќе прашам - како може ПРОФеСИОНАЛЕН ФУДБАЛЕР ШТО 30 ГОДИНИ ИГРАЛ ФУДБАЛ А ТРЕНЕР Е ВИШЕ 10 ГОДИНИ ДА НЕ ПРАВИ ИЗМЕНИ ?????????? ТОЛКУ ЛИ НЕ ЈА РАЗБИРА ИГРАТА ?

За Љаич и Јоветич греота е ова што им го прави .... па сеа почнал и Перишич да го дреме на клупа - ах бе педерче едно пластичарско да ти ебам се да дае господ перут да фатиш на косата да ти изнаебам ја тебе.

Ние сме ретардиран тим и треба да не однесат у 4та лига ако не го избркаат клошаров неделава и да дојде БИЛО кој да не доигра до 3то место.

Реално имаме уште шанси за топ 3 ама МОРА да се смени говнаров - нека жртвуваат пара им ебам гз мајчин - немаат што да изгубат, ионака ако не стигнеме у ЛШ годинава ќе се продава некој *добар играч* мада и тие се реткост во Интер више.


цццц
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не знам за вас ама ова мене ми е најдобро нешто поврзано со Интер у последниве 4-5 години. :pos::pos::pos: Не е можно да е толку точно

[DOUBLEPOST=1455493061][/DOUBLEPOST]Види го Дастин Хофман ист ко Мацари да му ебам фацата. :D
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.648
Поени од реакции
690
@Џонтра Волта
Дај боже за Џофри да си ти у право, ко што сакав и за Манчини да си у право.
Не едно пиво, гајба ќе те частам.

Ај сеа back to reality... Очај бе, не може цело второ полувреме така да се повлече и една шанса да не направи.
А коментарите дека Тохир сакал да го продава клубот ги видовте пред некој ден? Колку и да се трач-рубрика, азијатот уште еднаш покажува дека е за бизнис овде... Нема љубов, нема црно-плава крв ко Морати. Ништо. Ако нема кеш - ќао.
Друго што не штима е одбранава, задњиве Х утакмици поштено си примаме по 2-3 комада. Милан, Јуве, Верона, еве Фиоре... Прашањето е што штима веќе?
У последни 10 утакмици у Серија А имаме скор 3 - 3 - 4.
И тоа нерешени со Аталанта, Карпи и Верона, а порази од Лацио, Сасуоло, Милан и Фиоре. У најлош случај болдираниве требаше победи да бидат, а не вака.
Одбраната не штима, еве грешат, по 3 ги примивме од сите. Среден ред, тапа - игра никаква не разврзуваме, не е ни чудо со 100те деструктивци што ги игра заедно. Нападот... не добива топки Икарди, другиве што вредат не ги става....
Доаѓаме до тоа дека капетанот не чини т.е. Манчини. По којзнае кој пат. Он си ги одбра трансферите бе, Љајиќ, Јоветиќ, Перишиќ... и сеа не ги игра :) Лута... не знае кај тера. Хаос-пичке-ВМРО...

Press silence... нема веќе што да каже, сеа ќе се крие. кој кур само привлекува плус внимание... не ја бива. Не знам што и како, ама вака - не.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Е затоа дека голманот е битен си заминавме со 0 бодови..
Како беше она кога споредуваше еден голман со цел тим потсетиме? Како може еден голман да го споредуваш со цел тим? Голманот е само еден играч, можеби најглупата реченица во историјата е би трампал да имам лош голман а добар тим. Тоа е исто како да трампаш да имаш еден лош напаѓач во цел тим. Пак тимот ќе победува.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Мене најмногу ме нервира тоа што сите играчи што ги зедоа летото се на позајмица со право на откуп,а кога ќе видиш 100% нема да избориме пласман во ЛШ и оваа година што значи Љаич,Јоветич,Перишич и Телес(веројатно и Мело ретардот) ќе летаат од клубот и пак ќе се носат нови играчи,пак нов проект,пак ново воигрување помеѓу играчите и ако остани Манчини пак играта ќе биди отров бидејќи ионака овај неписмениот ништо не знај да му кажи.

А и уште пострашно ми е тоа што го губиме сите дерби натпревари односно како помочани излегуваме против Милан,Јувентус,Наполи,ВИола,Лацио и сите ривали..не е можно колкави пациенти станавме како клуб...тешки лузеришта....[DOUBLEPOST=1455494108][/DOUBLEPOST]
Како беше она кога споредуваше еден голман со цел тим потсетиме? Како може еден голман да го споредуваш со цел тим? Голманот е само еден играч, можеби најглупата реченица во историјата е би трампал да имам лош голман а добар тим. Тоа е исто како да трампаш да имаш еден лош напаѓач во цел тим. Пак тимот ќе победува.
И шоако бе брат ни е добар голманот ?..еве објаснетеми цел форум со Џонтра на чело?..кој кур ни е добар голманот кога сите ни ја дупат глата?..каков аир ние видовме од Ханданович кога ионака завршуваме на 6-7-8 место секоја година?..Интер треба да се бори за титула за ЛШ да гризи,да победува дерби натпревари ..ама ете дека Ханданович ни е добар многу затоа глата ни ја дупат...

Едноставно ова ви покажува дека голманот е најмал фактор и проблем ако тимот ти е мизерија и треба да се средваат играчите пред него...ене Наполи Реина слепецот го има на голот па пред нас 10 бода се..а сигурно не се 10 бода поради голманот..затоа друг пат не тресете глупости со таа позиција бидејќи смешно е веќе да се расправам за таа работа...

Ни ја дупат нас глата кој ќе стигни вие се запнавте за Ханданович колку бил добар ..господ да чува и да брани
 
D

Darko_ufo

Гостин
Мене најмногу ме нервира тоа што сите играчи што ги зедоа летото се на позајмица со право на откуп,а кога ќе видиш 100% нема да избориме пласман во ЛШ и оваа година што значи Љаич,Јоветич,Перишич и Телес(веројатно и Мело ретардот) ќе летаат од клубот и пак ќе се носат нови играчи,пак нов проект,пак ново воигрување помеѓу играчите и ако остани Манчини пак играта ќе биди отров бидејќи ионака овај неписмениот ништо не знај да му кажи.

А и уште пострашно ми е тоа што го губиме сите дерби натпревари односно како помочани излегуваме против Милан,Јувентус,Наполи,ВИола,Лацио и сите ривали..не е можно колкави пациенти станавме како клуб...тешки лузеришта....[DOUBLEPOST=1455494108][/DOUBLEPOST]

И шоако бе брат ни е добар голманот ?..еве објаснетеми цел форум со Џонтра на чело?..кој кур ни е добар голманот кога сите ни ја дупат глата?..каков аир ние видовме од Ханданович кога ионака завршуваме на 6-7-8 место секоја година?..Интер треба да се бори за титула за ЛШ да гризи,да победува дерби натпревари ..ама ете дека Ханданович ни е добар многу затоа глата ни ја дупат...

Едноставно ова ви покажува дека голманот е најмал фактор и проблем ако тимот ти е мизерија и треба да се средваат играчите пред него...ене Наполи Реина слепецот го има на голот па пред нас 10 бода се..а сигурно не се 10 бода поради голманот..затоа друг пат не тресете глупости со таа позиција бидејќи смешно е веќе да се расправам за таа работа...

Ни ја дупат нас глата кој ќе стигни вие се запнавте за Ханданович колку бил добар ..господ да чува и да брани
Добро пак не разбираш што ти зборам, еден играч нема да ти смени ништо не станува збор само за голманот, сепак е тоа само еден играч... Џабе да игра Миранда добро коа останатите не играат пак ќе ти ја дупнат главата. Ме разбираш што сакам да ти кажам? Џабе ако Икарди даде 3 гола ако ние примиме 4-ри, тоа е само еден играч....

Ама ајде моментално во Интер крив е само и само тренерот. Играчите си трчкаат без врска нема отварање, нема никаков стил на игра а за тоа сите знаеме дека е крив стручниот штаб и точка, крај на муабетот. Не може Јојо и Љаиќ да газат у Фиорентина сега во Интер да не играат.

Да земе некој асален тренер да ги уигра ќе газат али тоа е тоа, толку му е капацитетот.
 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.146
Поени од реакции
40.866
ne go gleav celo vtoro, a i bolje, vo prvo imaa prilika mater da im ebat, Mancini e glup i bez oset definitivno, ne mozam da kazam deka sum iznenaden zasto on nema sens ni za izmeni, inace valjda site primetivte deka Fiorentina posle onoj kanonada pocetok kon golot na Inter, otkako go primija golot se izgubija u vremeto i prostorot, e tuka morase da se napne na vtor gol ko da nema utre, a i imaa edna prilika takva koga Palasio ne uspea da ja spusti do ikardi ali toa be se toa, polusansa ako moze da se narece taka. Psiholoski udar popija tuka Fiorentina, bea odlicni, imaa jaki sansi, vadenje od gol linija i babauu, gol primaat.
Pameten trener tuka ke gi dokrajcese, vaka dojde poluvreme, se konsolidiraa i toa bese toa, ali ehee 0-1 so Fiorentina prvo poluvreme, pa toa e uspeh ipol za Mancini. :)
Toa ti e klasicna fudbalska karma, znaci ne vikam moraa 0-3 da vodat na poluvreme, ali trebase da go napravat toa sto oni go napravija u Milano, znaci da udrat all in pa sto bide bide, a i sto drugo ti preostanuva koga protivnikot e u besoznanie, sea jebiga fudbal e moze ke praese cuda na golot nivniot golman, ili ke utinjaa ziceri, ama nit vidovme shansi nit vidovme idenje na vtor gol, nisto, e jebiga, 21vi vek e, ova sto go forsira Mancini e Se samo ne idealno za denesnite fudbalski uslovi.

So drugi zborovi, dajte drugo dete.

p.s. Handa klasika na kraj, za ova 24352435 pati sum pisuel na temava, vo vakvi situacii ne bira kaj ja odbiva, samo on da ja odbrani pa sto bide bide, e za ova Cesar bese doktorE, aj sto branese ludi shutevi, ama i uz put birashe kade da ja odbiva, i na toa vnimavase, ide na dusha na Handa ovoj gol definitivno, ali toa e najmalce bitno u momentov.
 
Последно уредено:

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Е затоа дека голманот е битен си заминавме со 0 бодови..
Верувам ќе се сложиш дека Ханда си одигра на ниво вчера и спаси чист гол во 45 минута, кога и го пишав постот а исто и го одбрани ударот пред Бабакар да постигне гол. Останатите играчи, тие "побитните" потрфрлија вчера.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.829
Глеам Урко веќе пишал за Ханда, само ради тоа дојдов да пишам, само и малце небитно е тоа у моментов зашо тоа е најмал проблем за тимов. Ете зашо ви викаат/ме у Серија А темата дека Ханда не е голман од класата на Буфон и коНпанија.

Иначе ние не личиме на професионален тим, дефинитивно. Не се знае кој пие кој плаќа, ми се плаче кога ги гледам. Претходниве сезони се нервирав али онака длабоко во себе знаев дека немаме квалитет со Томазо Роки и Скелото у тим, али сега работава е стварно за плачење. Ти со Љаиќ, Јоветиќ и компанија у тим да играш со Паласио па треба да ти фали нешто у таа тиквата, а на страна тоа што Паласио не игра лошо задњиве две текми. Адем ни е најдобар играч цела сезона овој го кова 4 утакмици на клупа, јер не знаеме зошто. Време е за отказ дефинитивно, и така отиде сезоната во вода. За точно 1 месец усраа се што градеа 5 месеци.
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.157
Поени од реакции
3.875
Да не беше Ханда ке изгубевме најмалце уште 6 бодови , сезонава брани одлично.
Иначе коа сме кај Манчини имаше некои тука после 5 победи кога викаа не ни требал Мурињо :tapp: , први сме биле ова она :pos:
Сите победи му беа на среќа од 1-0 , а две му беа во 90 мин со Аталанта и Карпи .
Јас реков неможе вечно да тепаме по 1-0 , ако немаш добра игра неможеш да се надеваш на титула , а ние се уште ниту имаме играчи ниту тренер .
Фалат асални бекови , добар офанзивен играч во средина а не плеј да ми биде Брозович или Љаич (не му е тоа позицијата)
Брозович почна супер , али сега игра очајно , он и Мело не ни требаат , нека останат Медел и Кондогбија , и нека го продадат Икарди али под 30 милиони никако , он може да се истури голови ама кај екипа што ке го хранат со топки, кај нас нема кој ...
 
Член од
29 јули 2014
Мислења
129
Поени од реакции
40
Најдобро решение во моментов е отказ за манчини и Занети да го води тимо барем до крајо на сезоната....дргуо решение не гледам....ако остани овај изродо на клупа ќе тониме на табелата....ќе завршиме 7...
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.478
Поени од реакции
4.283
Најдобро решение во моментов е отказ за манчини и Занети да го води тимо барем до крајо на сезоната....дргуо решение не гледам
Не гледам баш некои афинитети на Занети кон таа позиција. :cautious:

Али можи и Ван Гал еве, оти да не.
 
D

Darko_ufo

Гостин
Читам изјава на Прандели дека Едер игра тотално вон позиција во Интер. А јас се чудам како е можно Манчини до толку да го уништи, истото го правеше и со Перишиќ.

Значи зима играч за кој смета дека може да игра на таа позиција он што си замислил иако тој играч никогаш не играл така, наместо да земе играч баш за таа позиција што си ја замислува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom