Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Џони никој не ти е крив што Интер те прееба Т2 па да морало Милан да тепа.
Со што кур заслужиле да тепаат? Какви поголеми мадиња имаат од нас? Со тоа што ја дуваа секоја топка напред, што Суљо и компанија имаа 463 изгубени топки, што имаа посед 12%, што имаа 2.5 шута на гол? Што не можеа да сврзат 2 додавања?

Барселона бевме за нив вечерва, штета што Икарди не погоди на почетокот.
Па се очекува Интер да биди Барселона спрема Милан на ваков тим спрема нивниот што го имавме вечерва, но погоди што?..играчите на Интер се понашаа како пички ама онака буквално како пички се плашеа да нападнат после 1-1 и да ја спуштат топката по земја и ја рогаа напред..Милан толку му е квалитетот што очекуваше? дека ќе не надиграат?..нормално беше од нив да ја рогаат топката но играа многу поборбено и помашки и за малце ќе резултираше тоа со победа бидејќи имаа зицер преку Шарави
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.556
derbi e, sea deka milan se padnati, a i inter, nisto ne znaci za vakov natprevar, u kakva forma i da se uvek ti e ova coin flip situacija, sansite se 50-50 i toa e toa, se znaese deka ako u prvo ne si gi iskoristat shansite, vo vtoro mnogu ke e tesko so ovoj izbor na igraci da atakuvaat na pobeda, zamor, povredi, ednostavno los period e ova za inter i u nezgoden moment im doagaat i milan i roma, dvete gostuvanja.
A ovie u prvo utnaa sansa bolja od penal i od edinstvenata sansa na milan primija gol, tuka si se iskocka moznosta da se pobedi Milan. I protiv poslabite ekipi Mancini MORA da im dade sansa i na Puskas i na Bonacoli, mora da vlezat oni vo natprevaruvacki ritam pa i da zapisat asistencii ili golovi u statistika zasto Palasio e u nenormalen pad, a Osvaldo i Ikardi e slicen profil na igraci, mora vise ova shkolava da im e veter u grb i sekoja godina da se vadat po 2 igraci minimum koj bi se probuvale u prv tim.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Па се очекува Интер да биди Барселона спрема Милан на ваков тим спрема нивниот што го имавме вечерва, но погоди што?..играчите на Интер се понашаа како пички ама онака буквално како пички се плашеа да нападнат после 1-1 и да ја спуштат топката по земја и ја рогаа напред..Милан толку му е квалитетот што очекуваше? дека ќе не надиграат?..нормално беше од нив да ја рогаат топката но играа многу поборбено и помашки и за малце ќе резултираше тоа со победа бидејќи имаа зицер преку Шарави
Ако под машка игра подразбираш подмукло шутирање и тепање од страна на Мексес и Рами тогаш океј мисли така што да ти праам.

Милан беа извадени од памет, секоја топка им беше избиена или одземена, Суљо сам имаше изгубено 14 топки, несмасни реакции до небо. Нападот тиња, Хуан сам ги чуваше и Менез и умрениот Торес кој мислам дека не ни допре топка.

Врти како сакаш вечерва бевме за 1 класа подобри од Милан, игравме фудбал што е најважно.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Па се очекува Интер да биди Барселона спрема Милан на ваков тим спрема нивниот што го имавме вечерва
Дали јас криво сфатив или...
Дали ти... Интер>Милан ?:eek:

Торес, Менез, Хонда, Де Јонг, Мексез па и Ел Шарави, Констант, Запата... Не знам ете, далеку подобар тим за мене.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.556
Дали јас криво сфатив или...
Дали ти... Интер>Милан ?:eek:

Торес, Менез, Хонда, Де Јонг, Мексез па и Ел Шарави, Констант, Запата... Не знам ете, далеку подобар тим за мене.


konstant do dusa ne e ni del od milan vise, ali nema veze

nego, hero of the day



mater mu izebaa denes, bokserska vreka oblecena u dres na inter bese.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Незнам што очекувавте од Кова на оваа позиција, плус Милан играше доста затворено, Кова не направи грешки, имаше добри додавања.
Во тимов фалеше Медел на средина, ваков Милан без никаква средина секогаш пробуваше на контра, а знаеме дека Ел Шарави тешко се запира, ептен брз е, плус добра техника, плус кога го има добриот Менез тоа беше покоЉ.
Оби дефинитивно беше најлош на теренот, Паласио неутрално, трча, се труди, но не влага во шанси, а од напаѓач се очекува шанси и голови.
Икарди изигра стандард, само во таа контра мораше да даде гол, како што Ел Шарави мораше да даде гол при пречката. Исто неколку минути после пречката на Шарави имавме добра шанса со Икарди, но многу тешка топка беше тоа..
Гуарин најборбен на терен, влечи, тепај, гази, не се предава никогаш, мора да ја врати формата од Страмачиони.

Рејтинг на играчи





Дечурлана :D (фали Хуан)
Добро Оби не е толку мал, има 23 :ROFLMAO:

 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Ко пијан беше кога се обидуваше со десна нога да нафрли... :D
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Леле Милан биле подобри од нас. :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
Милан се најголемите мртвила во моментов, катастрофа од екипа што моментално ни 10 место не заслужуваат на табелата. Абе топка не можеа да изнесат, не знаеја каде се наоѓаат, а што е најтрагично можеа да не тепаат. :facepalm: Оби ептен ја еба работата за голот, али се извади подоцна со постигнувањето на израмнувачкиот.

На Мунтари и Мексес мамата у пичка да им ја изнаебам, кретени подмукли, леле колку ги мразам аууу. :mad:

Момци без критики и песимизам, ова му беше прв натпревар на Манчио, реално сеуште е рано да критикуваме и да искажуваме незадоволство. Имајте на ум во каква ситуација го превзема клубов, ќе треба време додека се средат работите. Еве денес излезе до 4ца во одбрана и одма се виде разлика во играта, и ај после нека ми каже некој дека не било до Мацари и неговата усрана формација со тројца во одбрана.

Лошо е што следно коло играме со Рома, веројатно ја губиме и таа, али после тоа очекувам да фатиме добра серија и конечно и ние да видиме нешто од Интеров.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Ок, и Барса да има ѓубре игра и јас би рекол дека се шит екипа али нема везе ај. Ќе го сфатам понашањево како демек за играта а не за тимот на хартија.

И онака јас не ја коментирав играта, шо и не поента во муабетот, зборував за тимот генерално што го имаат на хартија. Онај тим да е воигран... страва.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Кој тим бе на хартија, се слушаш ли што збориш. Почни им од одбраната, Рами, Запата, Мексес и Шиљо. :pos::pos::pos::pos:
Среден ред Мунтари и 55 годишниот полумртов Есиен. (y) Едини што вредат од тој тим се Де Јонг, Шиљо, Шарави и Менез, другото е све за во канта и тежок просек од играчи. Милан имал боље тим на хартија, жими куров.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Добро бе оти ме нервираш сега хахаха
Кој е тимов наш? М'Вила, Додо, Кузманович, Оби, Д'Амбросио аххахахахахахах ... Кој?

И не го разбирам хејтов и омаловажувањево спрема Торес стварно
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Па нормално ќе има хејт кога еден гол има дадено досега Торес, што сакаш да пишеме, миланезите не го сакаат него, ние ќе го фалиме?
Дрво си е, да беше добар Челзи нема да го пуштеше во Милан, го пуштија само плата да не им зема, поголемо дрво нема од него во Милан.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.160
Поени од реакции
107.607
Торес откако си отиде од Ливерпул не може да се состави сам со себе, катастрофа од играч е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom