Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.913

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Арно живнаа од мртвилово почнаа да им влегуваат во џигер, пресинг, притисок, клоци, мавање. Не им давај да дишат бре.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Ковачич е убедливо најмизерен, не знам дали еуфоријата од дербито или самиот притисок го потисна ама денес е повеќе од катастрофален
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Не сфаќам кои нафрлања им се овие кога влегол веќе во 16, по земја бе воле.
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Ковачич е убедливо најмизерен, не знам дали еуфоријата од дербито или самиот притисок го потисна ама денес е повеќе од катастрофален
Надвор од позиција играше, исто ко Паласио. И двајцата ко крила играа, ама мораше да се покријат бековите на Милан, особено Де Шиљо. Ваљда против други екипи ќе си играат на своја позиција. Плус една недела е Манчини тренер, сигурно ќе смисли нешто
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.056
Поени од реакции
12.536
Ранокија само за капитен е...МИЗЕРЕН
Ковачич - дамбетер
Гуарин - најдобар на терен нормално :D
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Безвезно му беше и убацувањето во 88ма минута на Освалдо. Тоа требаше накај 75та да го направи максимум.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Не знам од кај да почнам..потенцирав еднаш дека грешен е изборот на трансферите..едноставно немаме ниту едно брзо крило во составот со добар центаршут туку сите се средни CM играчи каде се гушат еден со еден...

Второ Мацари толкав пичкарски и лузерски менталитет му наби на играчите што ниту Мурињо и Симеоне нема да го излечат,сите играчи после израмнувачкиот гол се понашаа како пички на теренот и беа задоволни со бод..

Милан е премногу мизерен и слаб тим а ние навидум технички поспремни не успеавме да наметниме иницијатива туку само ја лупаа Ранокија и Хесус топката нанапред без некоја идеа...секоја чест за Милан заслужија да победат бидејќи се помашка екипа и имаат појќе мадиња од нас..

Секоја чест за Паласио,Гуарин и Додо каде се обидуваат нешто да направат и беа најконкретни..посебно Гуарин каде ги доби сите можни дуели и глумеше и крило и напаѓач бидејќи немаме соодветни играчи за тие позиции
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
3.797
Поени од реакции
8.923
Сега Оби, пред некое дерби Скелото. Клучните играчи ни ги решаваат дербињава. :)
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Плачите за добро крило а многу ви беа 20 за Лавеци, стварно некои фаци не можам да ги разберам.

Ах бее Мацари не наполни со неспособни дефанзивни срања.:facepalm:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
Decki, imajte u predvid deka reprezentativnive natprevari si go napravija svoeto, Mancini bese prinuden da startue so obi i kuz derbi mec taka da toa dovolno govori na sto bea denes mada kuz bese (y)(y)(y), moze i najdobar igrac denes, a obi preimpresioniran ali i te kako se izvadi taka da i on ima ok ocenka od mene.
Ishodot e realen, Kovacic u normalni okolnosti moze i ne trebase voopsto da startuva, baska sto Inzagi imase protiv igra postaveno za nego i go umrtvija bajagi, steta sto i hernanes vlecese povreda inaku so nego na mestoto na Obi i odmoren Kova mnogu podobro ke funkcionirase sredinata. Guarin e mashina, ocekuvam pod vodstvo na Mancini da mele.

Shansata sto ja promasi Ikardi na start im ja skina shansata za 3 boda denes, potoa primija gol po naivno izgubena topka na sredina , treto pominuvanje na polovina na Milan do toj moment i prv upaten udar kon gol ... ednostavno gi ubi psiholoski toj gol zasto do toj moment imaa celosna kontrola na natprevarot, vo vtoro i zamorot imase golemo vlijanie a limitirani bea na klupa so nezaleceni fudbaleri pa maksimumot mislam deka bese ovoj, zatoa i rekov deka remivo e realen ishod koga ke se sobere Se.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Не одигравме којзнае што, онака просечно во во споредба со мизерниве комшики сме Реал Мадрид.


Од Ковачич се очекуваше премногу, а го знаеше тоа и Инзаги па цело време имаше фластер... и мислам дека притисокот си го направи своето. На моменти изгледаше дури и како да не се труди па тука може да му се замери.

Кузманович одличен, исто и Гуарин.

Треба повеќе да се обрни внимание на дефанзивните задачи на фудбалерите, Нагатомо и Паласио направија 2 пати повеќе километри од другите. Додо и Ковачич само си набљудуваа како поминуваат противничките играчи крај нив.

Наполи ремизира па не е лош исход ни бод вечерва .0
 

_The Great_

Il Genio
Член од
18 јуни 2008
Мислења
5.955
Поени од реакции
3.318
Конечно го дочекавме денот после година и пол Интер да превземе иницијатива на некоја утакмица. Секоја чест за борбеноста денеска на двата тима. Мислам дека заслуживме да победиме, иако се слагам со тоа дека и ова е реален исход.

Икарди, мамичето негово... али јебига, се дешава. Лошо напаѓаме по средината на теренот, Кова не се виде, и денеска се одеше преку Додо кој беше класичен труб, му ебам тоа детето недораснато. Секој ебан воздушен дуел во пакет со Нагасаки го изгуби.

Инаку какви смешни грешки правеа Милан во средината еј, класични трупови на чело со Сулеј дегенерикот. Штета што ништо не искористивме од тоа, штета.

П.С. Ако ја гледа некој пак утакмицата, нека види во 82-ра минута Милан кога имаше шанса. Неколку играчи на Милан во наш шеснаесетник, а Додо на пет метри од нив дреме и буквално не мрда. Јас да сум тренер ќе би го удрил од земја ради таквото понашање.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не знам од кај да почнам..потенцирав еднаш дека грешен е изборот на трансферите..едноставно немаме ниту едно брзо крило во составот со добар центаршут туку сите се средни CM играчи каде се гушат еден со еден...

Второ Мацари толкав пичкарски и лузерски менталитет му наби на играчите што ниту Мурињо и Симеоне нема да го излечат,сите играчи после израмнувачкиот гол се понашаа како пички на теренот и беа задоволни со бод..

Милан е премногу мизерен и слаб тим а ние навидум технички поспремни не успеавме да наметниме иницијатива туку само ја лупаа Ранокија и Хесус топката нанапред без некоја идеа...секоја чест за Милан заслужија да победат бидејќи се помашка екипа и имаат појќе мадиња од нас..

Секоја чест за Паласио,Гуарин и Додо каде се обидуваат нешто да направат и беа најконкретни..посебно Гуарин каде ги доби сите можни дуели и глумеше и крило и напаѓач бидејќи немаме соодветни играчи за тие позиции
Џони никој не ти е крив што Интер те прееба Т2 па да морало Милан да тепа.
Со што кур заслужиле да тепаат? Какви поголеми мадиња имаат од нас? Со тоа што ја дуваа секоја топка напред, што Суљо и компанија имаа 463 изгубени топки, што имаа посед 12%, што имаа 2.5 шута на гол? Што не можеа да сврзат 2 додавања?

Барселона бевме за нив вечерва, штета што Икарди не погоди на почетокот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom