Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Не сум го гледам Конопјанка... Читам бил талент, има потенцијјал да стане играчиште ама Интер не е баш средина каде што телент може да напредува и да стане играч :)


Хунтелар во никој случаj, подобро Адебајор :D

Да не си играме менаџер.. муабетот ми беше, доколку не сакаат да вложат големи суми во Јануари (а засилувања се неопходни) може да доведат и некој од овие играчи за некоја помала сума.

Нешто мора да се направи за да се врати клубот онаму каде што припаѓа.

Сигурен сум дека Манчини пред да прифати побарал и некое засилување, особено во нападот каде што моментално сме на ниво на Болоња.

На Паласио веќе му помина времето, а и онака одсекогаш сум го сметал само за просечен играч. Икарди сеуште треба да се докажува, засега е само потенцијален талент, а Освалдо е џокер играч...
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.613
Паласио за Икарди е Ибрахимович друже.
Ауууу шта би ти сине? :pos:

Седи жити мене, немој вакви изјави.

Иначе рецимо за почеток нека го собере Коларов од Сити. Сакатомовци, Џонатановци, све тоа нек си ебе матер. Е сеа добро би било Додо да игра у средина лево а овој лев бек, мислам дека би биле добра комбинација. А ако не може да се исполни тоа ондак нека не го зимаат Коларов туку нека му дадат шанса на Додо до крај на сезона, зашо до сеа е одличен.
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Коларов мислам дека зема 6 милиони евра по сезона, а највисока плата во Интер моментално зема Видич со 3.5 милиони, така да не верувам дека Коларов би дошол да игра за сума под 4милиони, а како добро ќе ни дојде таков играч.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Ауууу шта би ти сине? :pos:

Седи жити мене, немој вакви изјави.
Типично за вас... шта речи? :LOL:
Очигледно брзо заборавивте на придонесот на Паласио и неговите способности, ок не е класа, ама човекот има доста одиграно за нас. А Икарди допарва треба да се докажува и да се издвојува од тимот како што тоа го правеше Паласио во утакмици кога цел тим беше катастрофа а само тој имаше добра игра.

Е сеа добро би било Додо да игра у средина лево а овој лев бек, мислам дека би биле добра комбинација

нека не го зимаат Коларов туку нека му дадат шанса на Додо до крај на сезона, зашо до сеа е одличен..
:pos::pos::pos:


По ова се гледа дека стварно ние интеристиве сме најголемите непознавачи на фудбалот. :facepalm:
Штом Додо го ставаш во некаква "доба комбинација" сосема е доволно.
Па оди да видиш бре што се дешава по фан групине на другине тимови, да го земам за пример Јуве еве, дечкине не се задоволни од Лихштаинер а за вас Додо е во "добара комбинација", Тохир е 5-ка типче (ве спасил од долговите) и ред други глупости.

Додека други просечни екипи прават топ тимови вие радувајте се на дечиштава и трошете време на дното од табелана за дообработување на играчи.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.613
Типично за вас... шта речи? :LOL:
Очигледно брзо заборавивте на придонесот на Паласио и неговите способности, ок не е класа, ама човекот има доста одиграно за нас. А Икарди допарва треба да се докажува и да се издвојува од тимот како што тоа го правеше Паласио во утакмици кога цел тим беше катастрофа а само тој имаше добра игра.


:pos::pos::pos:


По ова се гледа дека стварно ние интеристиве сме најголемите непознавачи на фудбалот. :facepalm:
Штом Додо го ставаш во некаква "доба комбинација" сосема е доволно.
Па оди да видиш бре што се дешава по фан групине на другине тимови, да го земам за пример Јуве еве, дечкине не се задоволни од Лихштаинер а за вас Додо е во "добара комбинација", Тохир е 5-ка типче (ве спасил од долговите) и ред други глупости.

Додека други просечни екипи прават топ тимови вие радувајте се на дечиштава и трошете време на дното од табелана за дообработување на играчи.
Точно е, Икарди сеуште не е докажан, а лежи огромен потенцијал во него. Паласио отсекогаш бил просечен играч, но сепак просечно добар играч. Јас уопште не го хејтам, али веќе го фаќаат годинките и се послаби и послаби партии пружа. А Икарди бар дава голови сезонава, трча, се труди... Ако го исполни неговиот потенцијал ќе биде врвен играч, а Паласио нема ни до колена да му биде.

Што му фали на Додо? Кој е подобар, Нагатомо? За Јуве не ме интересира искрено, јас за Интер си мислам. За Тохир не можам да судам затоа што типот е само една година во Интер, а ако очекуваме од него после една сезона да освоиме Серија А, ЛШ и да ги донесеме Меси, Роналдо и Хазард во тим ондак подобро да не навиваме за Интер и да си се откажеме. Не е дека цветаат ружи откако дојде он али се променија малце работите на подобро.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
4.510
Поени од реакции
4.332
Точно е, Икарди сеуште не е докажан, а лежи огромен потенцијал во него. Паласио отсекогаш бил просечен играч, но сепак просечно добар играч. Јас уопште не го хејтам, али веќе го фаќаат годинките и се послаби и послаби партии пружа. А Икарди бар дава голови сезонава, трча, се труди... Ако го исполни неговиот потенцијал ќе биде врвен играч, а Паласио нема ни до колена да му биде.

Што му фали на Додо? Кој е подобар, Нагатомо? За Јуве не ме интересира искрено, јас за Интер си мислам. За Тохир не можам да судам затоа што типот е само една година во Интер, а ако очекуваме од него после една сезона да освоиме Серија А, ЛШ и да ги донесеме Меси, Роналдо и Хазард во тим ондак подобро да не навиваме за Интер и да си се откажеме. Не е дека цветаат ружи откако дојде он али се променија малце работите на подобро.
Дека е камен оваа сезона Е, човекот е во години нормално, но кога споредувам го земам целокупниот резултат, јас стварно бев воодушевен од играта на Паласио изминативе сезони кога имавме далеку полоша игра а само тој беше одличен и постигнуваше голови. Од друга страна Икарди има потенцијал, но според мене просечен, а дека ќе биди големо играчиште како што викаш ти останува само да видиме.

Е сеа Додо - Не знам, болна тема сезонава за мене, плукам по ова срање насекаде, не го ценам извини, Нагатомо ми е подобар шо знам (побрз).

Тохир - Не само што не направи ништо, туку и нема да направи, човеков не е дојден да гледа добар фудбал во Интер пријателе верувај, дојден е за реклама и репутација. Револтиран бев уште од времето на Морати и ноговото оправдување за лошата трансфер политика со проектот за стадионот кој сомнително пропадна.

Јас само го сакам Интер на вистинските патеки со тим кој стварно одговара на клуб како Интер, а овај не е тој.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Абе незнам што си правите бајрам на мозокот, стално на почеток на нов тренер е тешки имиња читај Лавеци па после ни го зачукува реалноста. Не се крстам во Манчини дека нема капацитет да воспостави добар Интер поготово со овој тим.Једино да победи против Милан да се крене малце моралот дека не ги можам веке.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
За дербито се најавува 4-3-1-2 формација без Видич и Ернанес во старните 11.

Ханданович, Додо-Жесус-Ранокиа-Нагатомо, Оби-МВила-Гуарин-Ковачич, Паласио-Икарди



Се надевам дека ке ги видеме Ернанес, Гуарин и Ковачич заедно како ке функционираат. НЕшто како ова...


-------------Ханданович---------------
Јуто-----Видич----Ранокиа----Додо
-----Ковачич----МВила---Гуарин-----
-------------Ернанес
-----------Паласио---Икарди----
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.057
Поени од реакции
12.543
За дербито се најавува 4-3-1-2 формација без Видич и Ернанес во старните 11.

Ханданович, Додо-Жесус-Ранокиа-Нагатомо, Оби-МВила-Гуарин-Ковачич, Паласио-Икарди



Се надевам дека ке ги видеме Ернанес, Гуарин и Ковачич заедно како ке функционираат. НЕшто како ова...


-------------Ханданович---------------
Јуто-----Видич----Ранокиа----Додо
-----Ковачич----МВила---Гуарин-----
-------------Ернанес
-----------Паласио---Икарди----
Болдираниот труп обавезно на клупа,на негово место Жезус!За да се знае колку сме на дно дојдени,немора подалеку,едноставно видете кој трапчо ни е капитен на тимов.
 

interlove

Die with memories not dreams
Член од
14 ноември 2014
Мислења
2.425
Поени од реакции
3.679
Ова сезона Ранокија е еден од најдобрите играчи во тимот. Дечкото ова сезона нема ниту еден кикс, и досега има изиграно солидни партии а тоа неможеме да го кажеме на пример за Видиќ.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.315
Не се заебавајте Паласио лани ви беше некоја верзија на Диего Милито со полоша завршница во смисла на играч си ги даде голојте тој не е просечен туку добар играч а од просечен до добар има разлика. Ќе ви ги видиме сега играчите со нов тренер и нова тактика можи некој да е бог и батина во 4ка одбрана или 3/4ка среден ред па во 3-5-2 да се изгуби и обратно. Најглупаво би било да се откажите од Икарди, дечкото е одличен играч со огромен потенцијал е сеа дека карактерно е ѓубре е, ама кој го интересира дури дава голој приватниот живот си е негова работа.

Не знам за Ранокија се заинтересирани сите тимови сега дали не го зеле поради висока цена или нешто слично не знам, чоекот беше далеку пред Бонучи ама некако заостана на некој момент дали овај другиот учеше од Барзаљи кој за мене моментално пвред повредата беше еден од најдобрите ако не и најдобар дефанзивец во момент, не знам. Ранокија има огромен потенцијал едноставно му треба добра и стабилна средина за да дојди истиот до израз во Бари се беше друга работа, плус дефанзивците покасно созреват има време за него па и за Бони со играч од светска класа како Видич до него или како ментор можи да си го исполни потенцијалот. Без разлика дали игра добро или не, да го имате Видич дел од тимот е одлично од една страна за искуство и поучување на помладите од друга страна е симбол и машина за дресови.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom