Фан Клуб: Интер

Сезона 2023/2024


  • Вкупно гласачи
    58
  • Гласањето е завршено на .
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Колку години и колку пари?
За до јуни се збори некоја цифра од 2,5 - 3 милиони, а за наредните две години, ако остане, по 5 чисти од сезона. Такви бројки се вртат по сајтовиве. Иначе да договорот му е на 2,5 години со тоа што има клаузула он да го прекине по крајот на оваа сезона, ако не му состават добар тим за наредна.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Иначе кај се наоѓа легендарниот типац такозвани Спасов?:pos:..омилен лик ми беше на темава и кога ќе се запукаа со Сан обавезно си земав пуканки :D
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.372
Денес Манчини изиграл утакмица против примавара тимот, завршила 0-0, но позитивна работа е што формацијата е сменета, се игра со 4-ца во одбрана, играл со 4-3-1-2
Нагатомо - Видич - Хуан - Додо

На тренингот бил присутен и Занети :)




 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Со паметен пристап, уште во Јануари може да се засили тимот со малку вложени пари.

Еве кои се играчите на кои им завршува договорот на лето, што значи дека за малку пари уште во Јануари може да се купат.

90% од овие играчи нема да го продолжат договорот.

На FC Inter Fans - Macedonia ја најдов сликава :)

http://prntscr.com/573h7q
 
Член од
24 февруари 2014
Мислења
734
Поени од реакции
1.170
Со паметен пристап, уште во Јануари може да се засили тимот со малку вложени пари.

Еве кои се играчите на кои им завршува договорот на лето, што значи дека за малку пари уште во Јануари може да се купат.

90% од овие играчи нема да го продолжат договорот.

На FC Inter Fans - Macedonia ја најдов сликава :)

http://prntscr.com/573h7q
Абате не игра за нас на секое дерби? :confused:

Од другите, Џиовинко или Гуркуф до негде ми праат мерак во однос години/квалитет. Останатите или се премногу стари или немам некое посебно мислење за нив. Не дека овие двајца што ги пишав се нешто посебно
 
Последно уредено:
Член од
29 март 2013
Мислења
4.492
Поени од реакции
4.322
Пробавме еднаш да го доведиме Џиовинко и самите знаете што се деси, Јуве одма реагираше, така да.. не се надевајте на фудбалер од Јуве. Го имаше и Киелини на листава но.. :LOL: смешно е.

На FC Inter Fans - Macedonia ја најдов сликава :)

http://prntscr.com/573h7q
А јас па убаво им вратив на фановите кои и таму се глупираат.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
И Јувентус го зеде Пирло на 33 години како потрошен играч...

Кога не може а се вложат 30 милиони за играч, нека се бара и некое привремено решение.

Дани Алвеш и со една нога на 40 години ке биде подобар од Додо, Нагатомо, Џонатан и Дамброзио.

Милнер, Адриано, Кејдира, Џовинко, Лихштајнер...

Веќе почнаа шпекулаците за Џерард :D
 

Schtrawzenigger

and the Baltic Fleet
Член од
9 јули 2013
Мислења
672
Поени од реакции
2.323
Добро е што овој напиња за играчи од Англија, да ги одмориме Џенова, Парма и Сасуоло.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.318
Поени од реакции
57.777
Таблоидите во Англија напињаат. Нема ништо од тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom