Фан Клуб: Динамо Загреб

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Се пееше против HNS и тоа заедно.Така треба само сложно против тие гниди.Kovacic е болен жими се каков играч мајке ми :cuc: Halilovic незнам дали знаеш татко му изјавуваше дека син му сакал еден ден да игра за Босанската репрезентација.Какво играчиште ќе испуштат Хрватите ако не го доведат во својата репрезентација..
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Се пееше против HNS и тоа заедно.Така треба само сложно против тие гниди.Kovacic е болен жими се каков играч мајке ми :cuc: Halilovic незнам дали знаеш татко му изјавуваше дека син му сакал еден ден да игра за Босанската репрезентација.Какво играчиште ќе испуштат Хрватите ако не го доведат во својата репрезентација..
Едно е што сака стариот......малиот е од мешан брак,роден и растен во Хрватска,Хрватска е репрезентација со далеку поголемо реноме,Мамиќ дур е во Динамо малиот сигурно нема да заигра за Босна.Плус дечкото повеќе има желба да игра за Хрватска,веќе ги има одбиено младите босански репрезентации за хрватските.Настапува за Хрватска до 17 и 19 години.Ќе биде заебано со него,но сепак мислам дека ќе ја одбере Хрватска.До сега се нема случено играч што има шанса да заигра за Хрватска да ја одбре Босна,па макар и бил муслиман.....се надевам овој нема да биде првиот.Ќе биде мислам како Игњовски и Македонија.....таткото сака едно,синот друго.Многу слична ситуација со таа е оваа.На крај ете го Србија ја одбра.....
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Oфицијален состав на Динамо Загреб!!
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Првите тројца најмлади дебитанти на сите времиња во Хрватска се моментално играчи на Динамо,а и првите 2 најмлади стрелци.Халиловиќ го бутна 2 години стариот рекорд на Ковачиќ и на Шпехар.(y)


Него виде тоа со милион куни ? :tapp:(n):place:
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Првите тројца најмлади дебитанти на сите времиња во Хрватска се моментално играчи на Динамо,а и првите 2 најмлади стрелци.Халиловиќ го бутна 2 години стариот рекорд на Ковачиќ и на Шпехар.(y)


Него виде тоа со милион куни ? :tapp:(n):place:
Тоа демек као наградата од играчите??Стварно го допреа дното жално е на таков начин да се привлекува публика..
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Буба во Динамо,сакаа и Ибраими да го носат..........
По се изгледа ќе бараат Адеми,Хасани,Ибраими и Беќирај рамковен у Динамо....
Двојазичност во соблекувалните и на стадионот !!!!
:P:D
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
А пази и ова :eek:

NOVI IGRAČ DINAMA: FERHAN HASANI

Modri su s Wolfsburgom dogovorili sve detalje oko prijelaza Ferhana Hasanija u redove hrvatskog prvaka, a do realizacije transfera ostao je tek liječnički pregled kojeg će, vjerujemo, novi igrač Dinama uspješno odraditi krajem sljedećeg tjedna.

- Radi se o 22-godišnjaku koji će sigurno itekako dobro doći našem treneru jer se radi o brzom i modernom krilu - zadovoljan obavljenim poslom bio je izvršni predsjednik Dinama Zdravko Mamić.

Krunoslav Jurčić: - Igra na krilu, može igrati na obje strane i igrač je koji baš igra uz liniju što nam nedostaje. Ja sam ga bolje upoznao kada sam radio u stožeru reprezentacije i snimao Makedoniju te mi je već tada zapeo za oko tako da nismo previše razmišljali kada se otvorila opcija da nam se priključi u Dinamu - zaključio je trener Dinama.

 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Буба во Динамо,сакаа и Ибраими да го носат..........
По се изгледа ќе бараат Адеми,Хасани,Ибраими и Беќирај рамковен у Динамо....
Двојазичност во соблекувалните и на стадионот !!!!
:P:D
Ибраими тешко :) овој Клебер од Порто се загренаи ептен ќе дава Мамич 4милиони за него
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Ибраими тешко :) овој Клебер од Порто се загренаи ептен ќе дава Мамич 4милиони за него
Знае што прави Мамиќ ај ти ќе го земе сега може за толку ама ќе го шитне дупло.Домагој дојде од Леверкузен летото 2011 година за околу 1 мил. евра па го шитна пет пати повеќе.Само мислам дека уште ова не се знае впрочем оваа работа ни од близу не е готова.

Абе нели Буба ќе биде голем играч ќе игра во големи клубови како вака сега во Динамо заврши :pos: Толку од радоста на некои членови од форумот.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Знае што прави Мамиќ ај ти ќе го земе сега може за толку ама ќе го шитне дупло.Домагој дојде од Леверкузен летото 2011 година за околу 1 мил. евра па го шитна пет пати повеќе.Само мислам дека уште ова не се знае впрочем оваа работа ни од близу не е готова.

Абе нели Буба ќе биде голем играч ќе игра во големи клубови како вака сега во Динамо заврши :pos: Толку од радоста на некои членови од форумот.
Арно тука заврши други заинтересирани клубови за него беа некој си Хераклес и слично :)
 

ADP

Член од
5 јули 2012
Мислења
3.495
Поени од реакции
2.304
Buba zavrsi vo Dinamo ? :pos: pa cekajte be kuleri , ima vreme 22 godini ima , ete golema shansa da se pokaze Buba , normalno ako igra siguren sum deka ke go gledam na rezultati.com na rezultatite na Dinamo F.Hasani golovi i asistenci :))))

A super shansa pak ke kazuvam za Buba (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom