Фан Клуб: Динамо Загреб

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Buba zavrsi vo Dinamo ? :pos: pa cekajte be kuleri , ima vreme 22 godini ima , ete golema shansa da se pokaze Buba , normalno ako igra siguren sum deka ke go gledam na rezultati.com na rezultatite na Dinamo F.Hasani golovi i asistenci :))))

A super shansa pak ke kazuvam za Buba (y)
Па и играње во Динамо не е така лоша опција во кариерата.......
Добар е Буба бе,има време......мислам дека некоја врвна кариера нема да направи,но после 2-3 години во некој посолиден клуб може да отиде...
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Ајде вечер во 18:00 да се покаже на Хајдук кои се Динамо!

Jест да го нема Ковачиќ во Динамо веќе,али стварно не гледам кој од Хајдук би можел да му направи проблеми на Динамо.Андријашевиќ и Цакташ се добри и тоа е се.......

Сепак тешко е на Пољуд......секоја 8ма утакмица тепаме таму во просек......
 
Член од
30 август 2009
Мислења
262
Поени од реакции
78
Се знае кога натпреварот ќе се доигра или тешка работа ?
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Мислам дека е одложен за утре во исто време.....
Ебате мороните ни тревник не можат да одржат како што треба.....
Тотален распад система се таму на југот.....
 
Член од
15 јули 2012
Мислења
571
Поени од реакции
832
Utakmica 21. kola MAXtv Prve lige Hajduk - Dinamo neće se igrati večeras! Razlog je teren natopljen vodom i nemogućnost odigravanja utakmice. Novi termin utakmice bit će određen naknadno.

Натпреварот од 21. коло MAXtv Прва лига Hajduk - Dinamo нема да се игра вечерва! Причината е тоа што теренот е натопен со вода и тоа што натпреварот неможе да се одигра. Новиот термин допрва ќе се одреди. Соопштение на фејсбук страницата на Dinamo.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Само е приведен и после давање изјава мислам дека е пуштен....
Ако,ако таман сите помислија дека ќе е тука дур не скине конци,овој си шиба автогол :D
Вреѓа на национална основа човек кој е србин,но има војувано како доброволец за Хрватска и кој своите деца ги одгледува да бидат хрвати...... :tapp:
Каков морон,овие едвај чекаа од власта да изјаде вака гомна да го стрпаат некаде.Само еден погрешен чекор чекаа.
Треба дилерот што му дал некоја лоша роба да се награди со орден.....

edit....изгледа уште е во станица :vozbud:
--- надополнето: 15 март 2013 во 20:15 ---
Dakle Zdravko ce prenociti u zatvoru? A sta ako ode na tusiranje, pa mu ispadne sapun a netko to iskoristi. Tko ce odgovarati za zdravlje stanovnika njegovog analnog otvora? :pos:
 
Член од
8 јуни 2011
Мислења
2.498
Поени од реакции
2.779
Само е приведен и после давање изјава мислам дека е пуштен....
Ако,ако таман сите помислија дека ќе е тука дур не скине конци,овој си шиба автогол :D
Вреѓа на национална основа човек кој е србин,но има војувано како доброволец за Хрватска и кој своите деца ги одгледува да бидат хрвати...... :tapp:
Каков морон,овие едвај чекаа од власта да изјаде вака гомна да го стрпаат некаде.Само еден погрешен чекор чекаа.
Треба дилерот што му дал некоја лоша роба да се награди со орден.....

edit....изгледа уште е во станица :vozbud:
--- надополнето: 15 март 2013 во 20:15 ---
Dakle Zdravko ce prenociti u zatvoru? A sta ako ode na tusiranje, pa mu ispadne sapun a netko to iskoristi. Tko ce odgovarati za zdravlje stanovnika njegovog analnog otvora? :pos:
Ии како бе доброволец бил во хрватска армија а србин??? :confused:
Гледам нешто му извадиле муабет дека е член на ХДЗ па демек партијава на Милановиќ им враќа нешто на нив со ова што ја мислам нема врска. Човеков ја претера се што е премногу не чини :).
Koга ќе почне да се дере ќе ги извади од памет бе не зафркавај и ти :pos:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Ии како бе доброволец бил во хрватска армија а србин??? :confused:
Гледам нешто му извадиле муабет дека е член на ХДЗ па демек партијава на Милановиќ им враќа нешто на нив со ова што ја мислам нема врска. Човеков ја претера се што е премногу не чини :).
Koга ќе почне да се дере ќе ги извади од памет бе не зафркавај и ти :pos:
Па многу срби ја бранеа Хрватска......според официјалните евиденции биле 9000,а според некои процени од 10-20 000.
Најголем дел како доброволци....едноставно си ја осеќаа Хрватска како своја земја и решија да ја бранат.Многу од нив и сами со хрватско потекло,други женети со хрватици,а цел живот таму живееле.....а и на другата страна знаел да се најде по некој хрват,иако нивниот број е далеку далеку помал од нивните антиподови. :)
Во Вуковар на пример 1/3 од тие што го бранеа не биле хрвати,од таа една третина едно 90% беа срби.Имаше на телевизија прилог за еден син на српски православен свештеник отиден како доброволец во Вуковар.

Нема везе со партијата,овие од владата само го чекаа да направи еден погрешен чекор за да го скинат.Ова е лично затоа што веќе година дена со Јовановиќ се рчкаат по новини.И ете го го направи тој погрешен чекор,се надевам дека ќе го снема од клубот после ова.

Жељко Јовановиќ е 10 пати поголем хрват од Здравко Мамиќ.Не е лажен бранител како него кој нема ни 3 дена на фронт,плаќа даноци - овој не, додека едниот војувал,другио учествувал во криминалните приватизации и така се обогатил.....
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Дојде и 189-то дерби а воедно и кревање на пехарот првак на Хрватска во недела од 18:00



O Boze hvala ti
Kaj purgeri smo mi
O kako bi vi sretni bili
Da ste purgeri !!!!!!
:icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom