Фан Клуб: Вардар

Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
35.232
0-1 во Битола и натпревар во прекин хахаха

Чкембари од трибина го погодија судијата со снег, а после го загаѓаа и тој што дојде да ги смири хахаха
Колку само смешно изгледаше, овој доаѓа да ги смири, овие фрлаат со снежни топки. Нема поголеми циркузанти од Чкембари и Мајмуни, какви сакаат нека имаат екипи, грам мозок нема на цела трибина :pos:
Сега ФФМ ќе им биде виновно :icon_mrgr:
Сеа кажаа ако уште еднаш фрлат од трибина ќе го прекинат натпреварот. :pos:
 
Член од
30 ноември 2013
Мислења
2.147
Поени од реакции
4.542
Уште кога го видов составот, знаев што утакмица ќе гледаме.. Битни 3 бода од тешко гостување, на тешки временски услови. Ама, Седло, колку и да стоев во негова одбрана, каде бе среден ред со Спировски, Глигоров и Велковски и Николов и Фелипе на крила :unsure: Па на лев бек Влатче од нигде никаде го става бе, и тоа не на било која утакмица, него на гостување во Битола :vozbud: Истото го направи со Глишиќ, имаше изиграно 2-3 утакмици и од еднаш го пушта прва постава со Шкендија на гости, и после тоа нормално пак на клупа за да игра Љамче, и сега одеднаш Влатче прва постава, дечкото не памтам дали влезе уопште на некоја утакмица од првенство, само у куп против аматерине играше.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.403

https://www.facebook.com/skopjesesekjava/?fref=nf
На 22 јули, 1947 година е формиран фудбалскиот клуб Вардар, гордоста на Скопје и најтрофејниот клуб во Македонија.

До 1963 година, боите на ФК Вардар биле црвената и белата. Но, по катастрофалниот земјотрес во 1963-та година белата боја е заменета со црната, во сеќавање на загинатите од разурнувачкиот земјотрес. Оттогаш Вардар има црвено-црни дресови.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Добро, ај кога веќе ги спомна боите на клубот да рачистиме еднаш засекогаш. Па не играле во 17-ти век па да нема релевантни информации или живи сведоци. Знам дека во тие времиња било каша-попара во врска со спортската опрема, се носело што ќе успеат да набават, но сепак постојат две варијанти што се раскажуваат, очигледно кој ја чул попрво едната во таа и верува. А тие се дека матичните бои/дресови ма Вардар биле сино-бели vs црвено-бели. Вториот дел од двојната варијанта е додавањето на црната боја, едни велат во чест на загинатите од земјотресот, други во чест на Милан кои што донирале спортска опрема на Вардар во 63-та...Срамота за клуб како Вардар да не си ја знаеме и цениме историјата и традицијата и воедно се надевам дека некој ќе дојде до вистината.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.327
Поени од реакции
22.630
Добро, ај кога веќе ги спомна боите на клубот да рачистиме еднаш засекогаш. Па не играле во 17-ти век па да нема релевантни информации или живи сведоци. Знам дека во тие времиња било каша-попара во врска со спортската опрема, се носело што ќе успеат да набават, но сепак постојат две варијанти што се раскажуваат, очигледно кој ја чул попрво едната во таа и верува. А тие се дека матичните бои/дресови ма Вардар биле сино-бели vs црвено-бели. Вториот дел од двојната варијанта е додавањето на црната боја, едни велат во чест на загинатите од земјотресот, други во чест на Милан кои што донирале спортска опрема на Вардар во 63-та...Срамота за клуб како Вардар да не си ја знаеме и цениме историјата и традицијата и воедно се надевам дека некој ќе дојде до вистината.

Crveno beli i radi zemjotresot. Drugoto se gluposti. Izvor Andon Doncevski koj bil igrac na Vardar vo toa vreme. Za vreme na zemjotresot fk vardar bil na podgotovki vo bugarija po sto odma se vratile i igracite ucestvuvale vo rascistuvanje i spasitelski akcii.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Од толкав стадион кај ја поставил камерата идиотот , аматер. :facepalm: Крупен кадар и ќе те заболи главата со наглите движења , плус голот не го видовме.
 
B

bngj45

Гостин
Од толкав стадион кај ја поставил камерата идиотот , аматер. :facepalm: Крупен кадар и ќе те заболи главата со наглите движења , плус голот не го видовме.
На Сител 3 има пренос ама и таму со една камера снимаат .
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Не ве подржуваав околу тоа дека треба да се смени Седлоски но од коло во коло станува јасно дека момците во Вардар играат ужасно лошо.. Много утакмици добивме на сила, на индивидуален квалитет.. И денска што гледав со такви играчи еден Силекс да ни креира толку шанси е голем показател на тоа дека Седло е далеку од квалитетен тренер.. Се држев до тезата дека играчите мотивациски паднат во оваа наше првенство посебно на средина во првенството.. Но ова игра е очобол, покрај такви играчи и услови во клубот да немаш посед и да не креираш шанси, а екипи како Силекс да те надигруваат е многу лошо.. И не ми е јасно Пачовски, Попов и уште некој играчи зошто не беа продадени летоска кога и онака не играат а зимаат големи плати? И Џонатан игра во напад или креира напади.. o_O Сега во зимскиот период ни треба еден квалитетен играч во средина што ќе креира со Фелипе и еден квалитетен во напад..
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Да сум на место н а Самсоненко би го отерал сељакон од Прилеп у три п. м.
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.020
Поени од реакции
2.059
Ocobol igra, pa i bez Kojasevic i Popov, katastrofa. Treba uste eden asalen igrac vo sredina kako Felipe, isto taka treba i napagac...
Barem uste 2 - 3 novi igraci vo zimskiot preoden rok ako sakaat dobri rezultati vo Evropa...
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
381
Поени од реакции
1.078
Седло не е крив, толку знае и толку може со екипава. Му се посреќи да ја плесне Искра неколку пати по ред и набилда кредит за да му се прости слаба игра, мачење со противници кои мора да бидат издоминирани и со игра и со резултат, неколку кикса како овој денес. Ме чуди Самсоненко, во ЖРК пресече после првиот лошо одигран (незагубен) натпревар сезонава, а опиноков уште го чува на клупа. Сега е вистинско време за промена на курсот, нов тренер и добро одбрани засилувања, во спротивно ќе се тера во ист правец и на пролет, ќе се освои титула на мускули и пак ќе чекаме чудо во квалификации со суртуков на клупа и нови неуграни играчи на терен.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Можеби ке испаднам глуп, али рускиот алкохоличар за разлика од Седлоски е сто пати подобар
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.327
Поени од реакции
22.630
Седло не е крив, толку знае и толку може со екипава. Му се посреќи да ја плесне Искра неколку пати по ред и набилда кредит за да му се прости слаба игра, мачење со противници кои мора да бидат издоминирани и со игра и со резултат, неколку кикса како овој денес. Ме чуди Самсоненко, во ЖРК пресече после првиот лошо одигран (незагубен) натпревар сезонава, а опиноков уште го чува на клупа. Сега е вистинско време за промена на курсот, нов тренер и добро одбрани засилувања, во спротивно ќе се тера во ист правец и на пролет, ќе се освои титула на мускули и пак ќе чекаме чудо во квалификации со суртуков на клупа и нови неуграни играчи на терен.

Kako be ne kriv? Pa koj gi nosi, bira zasiluvanjata?

Nedaj boze da e rabotata ko zrk zasto indi trebase da leta pred nekolku godini. Ona opsoti blagodarenie na licnite kontakti i prijatelstvoto sto go ima so Sams niz godinite. Sedlo ne e ni 2% tolku vrzan taka da valjda pobrzo ke bide razresen. Najgolem problem e toa sto Sams ne go interesira fk kolku rakometot a toa da se smeni ke mora da se poraboti na brojnost na stadion.
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
381
Поени од реакции
1.078
Kako be ne kriv? Pa koj gi nosi, bira zasiluvanjata?

Nedaj boze da e rabotata ko zrk zasto indi trebase da leta pred nekolku godini. Ona opsoti blagodarenie na licnite kontakti i prijatelstvoto sto go ima so Sams niz godinite. Sedlo ne e ni 2% tolku vrzan taka da valjda pobrzo ke bide razresen. Najgolem problem e toa sto Sams ne go interesira fk kolku rakometot a toa da se smeni ke mora da se poraboti na brojnost na stadion.
Седло може да има одредено влијание (некогаш и пресудно) за трансфери, но кога веќе нема резултат од исполнувањето на неговите желби вината за ваквата состојба е повисоко во клубската хиерархија, кај оние кои треба да пресечат што сакаат и дали можат тоа да го остварат со овој лик на клупата. Очигледно дека премногу долго го толерираат, причините си ги знаат самите. Вака испаѓа дека не е баш само 2% толку врзан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom