Фан Клуб: Вардар

Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Овој од клипов со двајцава на сликава си немаат благе везе или мене така ми се чини?
 
Ф

Флеш

Гостин
Овој од клипов со двајцава на сликава си немаат благе везе или мене така ми се чини?
Не знам,освен ако не си пиел :)

Нема други логично играчи со најмалку 15 настапи за Гвинеја кој играл и логично да дојде од некој клуб,кој е по ранг на Вардар или понизок за да дојде во Вардар како играч,овој играл или игра во Грција,побарај има и статистика за мего,само 3 гола постигнато,но има редовен настап за клубот ... може и тој е на сликата и од видеото,на вики го има со ќелава коса а на трансфермакт со навистима долга,така што би требало едниот да одговара на сликата :)
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
346
Поени од реакции
24
Муабетот ми е,овие двајцава некако троа поцрни од овој од клипов некако не ми личат
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Абе тој на клипот е друг играч што дава гол, меѓутоа кај првиот гол што го дава тој со број 12 многу ми личи на еден од оовие двајца.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
Минвајл, http://ekipa.mk/shkendija-go-saka-jasir-asani-od-juni/ .
Нешто што прилично го очекувам. Нашиве треба да одврзат ќесе за да го задржат, не смеат да го изгубат и тоа без оштета. Не знам што чекале да не му го продолжат договорот на полусезона...
 
Ф

Флеш

Гостин
Абе тој на клипот е друг играч што дава гол, меѓутоа кај првиот гол што го дава тој со број 12 многу ми личи на еден од оовие двајца.
Тој шо пишав за кого препоставувам,му го пишуе името испод видеото како стрелец ... така шо ако дебатираме за видеото,добро си е, ако дебатираме и за сликата заедно можно е и да грешно,на википедија е со кратка,а на Трансфермаркт е со долга и на други слики .... :)
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
Тој шо пишав за кого препоставувам,му го пишуе името испод видеото како стрелец ... така шо ако дебатираме за видеото,добро си е, ако дебатираме и за сликата заедно можно е и да грешно,на википедија е со кратка,а на Трансфермаркт е со долга и на други слики .... :)
Абе чоек разбираш л ити бе, тој на видеото е сосема трет играч и тој не е дојден на проба, на проба се дојдени тие двајца што ги има на сликата што ја постирав, а овој од виедоот што дава голови на видеото си нема никаква врска со нив.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.693
http://grekamag.gr/647/

ЕВе го едниот - Насир Дијаби.
Од грубиот превод на страната, колку што сфатив уште како мал заминал од Гвинеја бидејќи татко му бил убиен. Отишол во Турција, а од таму во Грција каде што играл за некои клубови.
Статијава се гледа дека е по нарачка пишувана.
Станува збор за 20 годишен фудбалер кој сака да напредува во кариерата, за да го стигнел идолот Јаја Туре :D
 

Чичко Кумплунг

деца на транзицијата
Член од
3 декември 2011
Мислења
4.194
Поени од реакции
4.400
По фаца им се познава на робовине дека се дојдени за забава :D Тие се тие што ги спомнував јас како французи

Минвајл, http://ekipa.mk/shkendija-go-saka-jasir-asani-od-juni/ .
Нешто што прилично го очекувам. Нашиве треба да одврзат ќесе за да го задржат, не смеат да го изгубат и тоа без оштета. Не знам што чекале да не му го продолжат договорот на полусезона...
Кога би ме прашал некој мене, по секоја цена не би го задржал Јасир. Еднаш изјавува дека Слога му е во срце и дека му сметаат скандирањата на навивачите, а после го бацува амблемот на Вардар.
Малиот е солиден, најсветлата точка оваа полусезона ни е, али му се поклопија коцките, немогуче е човек да има толку среќа како него. Во игра не отскокнува од другите, головите го вадат. И споредбата со Шакири е урлање. Шакири немал кој од партија да го бута, додека за малиов е ургирано
 
Член од
14 април 2010
Мислења
4.677
Поени од реакции
5.925
C

Creating.

Гостин
Од некои логори ги носат црнциве. Се легенди до легенди се хаха. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom