Фан Клуб: Валенсија

Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
изгледа Милан сега најзагреан за Ча Ча Мартинез така пишуе Ди Марцио, мада и тој веќе не ми е многу за верување... ова лето три играчи пресели во Валенсија (Џемаили, Кузмановиќ и Камбиасо) :D
Енцо е веќе во Валенсија, утре или во недела ќе потпише официјално.. Бенфика ја прифатиле понудата од 25М.
десњак, добар во транзиција, добар во одбрана, добар шутер и треба добро да се уклопи во формацијава...
и покрај тоа што е десњак одличен е и со лева нога и да не заборавиле играч на минатата сезоната во Португалија.


уште напаѓач фали и комплетиран е тимот т.е. кога се во прашање доаѓања, треба многу играчи да си заминат
(Араужо најверојатно ќе потпише за Стандард (позајмица), Жонас, Постига, Переира, Гуардадо, Виера)
Негредо изгледа е кандидат бр.1, жена му била од Валенсија :) и моментално додека е повреден е во Валенсија, пишуваат дека ги притиска Сити да ја прифатат понудата и спремен е да прифати намалување на платата (во Сити заработува ~4.7М годишно).
Ја мислам дека Љоренте би бил подобра опција, исто и Хунтелар се спомнува... 31 година и повреден е доста време, мада ќе биде најефтин зошто има уште една година од договорот, хммм..
Руфете денес рече дека пред месец-ипол дена прашувал многу напаѓачи и никој не сакал да дојде во Валенсија, а денес се јавуваат и сами се нудат :D така да може ќе најдат и подобра опција :)

за помалце од 48 сати е дербито против Севиља на Санчез Писхуан... повеќе од деценија Валенсија нема победено таму :facepalm: клуб, стадион, навијачи и играчи што од секогаш сум ги мразел, сега Емери + Банега :mad:
Нуно на тренинг играл со:
Alves; Barragán, Vezo, Otamendi, Gayà; Fuego, Parejo, André Gomes; Rodrigo, Alcácer и Piatti
ги нема Мустафи и Обран... а од Бараган ми се темни :facepalm:
мора да ги победиме, најслатко би ми било 1:2 со еден гол од офсајд а другиот од непостоечки пенал :)
верувам во играчите што дојдоа, додека во Нуно не веруем многу и се надевам дека ќе ме демантира...
сепак ќе биде интересна сезона и очекувам да биде нешто во стилот на The Dark Knight Rises :D


п.с. @MkDon ти да не си ја правел сликава?? :)
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
По исклучувањето на Де Пол, Унаи Емери се погрижи да ја изедначи состојбата на теренот, па го внесе во игра Банега (Или Бањега како што го викаат некои од коментаторите на СК) :D
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
дефинитивно, фала Емери :cuc:


:ROFLMAO:


иначе - задоволен од резултатот, а не од играта[DOUBLEPOST=1408905774][/DOUBLEPOST]
По исклучувањето на Де Пол, Унаи Емери се погрижи да ја изедначи состојбата на теренот, па го внесе во игра Банега (Или Бањега како што го викаат некои од коментаторите на СК) :D
а да, коментаторите се тотални морони :facepalm:
слободен за Валенсија и Парехо иде да го изведи и овој - "штета што није ушао Деулофеу, видели смо га раније у Евертону да је изводио овакве прекиде" :facepalm:
 
Последно уредено:

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007

Хорхе Мендез го номинира Питер Лим за Ice Bucket Challenge :ROFLMAO:

Инаку Џексон Мартинез забележан во дресот на Валенсија:

:D
 
Последно уредено:
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
^:D
па можно е да дојде.. Порто сега го зема Абубакар, а го имаат и Адриан.
Енцо вчера не бил на листата на повикани играчи за дуелот со Боависта, многу го преселија во Валенсија ама може да се работи за ситна повреда поради која во претходната утакмица беше заменет во 42 минута.. веројатно утре е последниот состанок со Бенфика за Енцо.
Араужо отишол во Лиеж и денеска би требало да потпише за Стандард (позајмица без право на откуп), додека Гуардадо исто така ќе замине во ПСВ на позајмица со што ПСВ ќе има право да го откупи неговиот договор.
исто така Стандард можно е да го купи и Виера и да го прати на позајмица во Чарлтон o_O
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
на трансфер роков се ближи крајот, очајно треба да се продадат неколку играчи, а и фалат барем уште 2 засилувања...
Енцо ќе изврши последен притисок на Бенфика да го пуштат (иако не верувам дека ќе го пуштат, претседателот е под притисок дека продаде многу ѕвезди, а и тренерот имал изјава ако отиде Енцо и он ќе поднел оставка) сега за сега се спомнуваат - Кагава, Тулалан и многу други играчи[DOUBLEPOST=1409133769][/DOUBLEPOST]3.000 навивачи денеска присуствуваа на тренингот :)
 
Последно уредено:
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
се повеќе се збори за Кагава, наводно Валенсија води во трката за неговиот потпис, наводно и Дортмунд сака да го врати, ама ако Валенсија сака да го донесе Кагава ќе го донесе зошто тука е чика Мендес :D.. за цената се шпекулира ~10М или позајмица со можност за откуп.
незнам колку ќе помогне и што може да изигра во 4-3-3 или ќе се мења филозофијата на 4-2-3-1.
секако повеќе сум за Енцо да дојде. Нема смисла сега после цели припреми и едно коло да се мења филозофијата...
најдобро ќе биде и двајцата да дојдат, а во случај да дојде Кагава како замена за Енцо :facepalm: и да остане филозофијава 4-3-3 - нема ништо! ќе нема кој да игра одбрана, Кагава е трупче у одбрана затоа и го избркаа од Манчестер зошто незнае да игра како 6ка или 8ца.
од напаѓачи се спомнуваат Тео Гутиерез (Ривер) и Марио Гомез (Фиорентина)... овој првиов е лудак невиден, заедно Банега и Балотели не се ни пола од него, едвај се откачи Валенсија од проблематични играчи, не гледам зошто би го донеле овој Гутиерез! :facepalm: има влезено во соблекувална со пиштол зошто изгубиле утакмице :vozbud:
а овој Гомез многу се повредува во задње време, така да...
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
се повеќе се збори за Кагава, наводно Валенсија води во трката за неговиот потпис, наводно и Дортмунд сака да го врати, ама ако Валенсија сака да го донесе Кагава ќе го донесе зошто тука е чика Мендес :D.. за цената се шпекулира ~10М или позајмица со можност за откуп.
незнам колку ќе помогне и што може да изигра во 4-3-3 или ќе се мења филозофијата на 4-2-3-1.
секако повеќе сум за Енцо да дојде. Нема смисла сега после цели припреми и едно коло да се мења филозофијата...
најдобро ќе биде и двајцата да дојдат, а во случај да дојде Кагава како замена за Енцо :facepalm: и да остане филозофијава 4-3-3 - нема ништо! ќе нема кој да игра одбрана, Кагава е трупче у одбрана затоа и го избркаа од Манчестер зошто незнае да игра како 6ка или 8ца.
од напаѓачи се спомнуваат Тео Гутиерез (Ривер) и Марио Гомез (Фиорентина)... овој првиов е лудак невиден, заедно Банега и Балотели не се ни пола од него, едвај се откачи Валенсија од проблематични играчи, не гледам зошто би го донеле овој Гутиерез! :facepalm: има влезено во соблекувална со пиштол зошто изгубиле утакмице :vozbud:
а овој Гомез многу се повредува во задње време, така да...
Јас сè уште мислам дека ќе дојде Енцо. Сето ова што се пишува по весниците ми изгледа како стратегија од страна на клубот, да покажат дека имаат и други алтернативи. Плус Бенфика секогаш продаваат на последниот ден од трансфер периодот и наводно сакале да го одигра и дербито овој викенд против Спортинг. Не верувам дека ќе одбијат 25 милиони евра.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Јас сè уште мислам дека ќе дојде Енцо. Сето ова што се пишува по весниците ми изгледа како стратегија од страна на клубот, да покажат дека имаат и други алтернативи. Плус Бенфика секогаш продаваат на последниот ден од трансфер периодот и наводно сакале да го одигра и дербито овој викенд против Спортинг. Не верувам дека ќе одбијат 25 милиони евра.
веројатно Енцо веќе има резервирано бројка во Валенсија.. нека дојде Енцо многу побитна алка од Кагава ќе биде во Валенсија и многу повеќе може да помогне.
ново име за во нападот е - Џузепе Роси
многу гласини, а има уште 3 дена па ќе видиме кој ќе дојде :D
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
веројатно Енцо веќе има резервирано бројка во Валенсија.. нека дојде Енцо многу побитна алка од Кагава ќе биде во Валенсија и многу повеќе може да помогне.
ново име за во нападот е - Џузепе Роси
многу гласини, а има уште 3 дена па ќе видиме кој ќе дојде :D
Мислам дека долго време Валенсија не купила играч во последниот ден од летниот период. Ќе биде интересно.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Мислам дека долго време Валенсија не купила играч во последниот ден од летниот период. Ќе биде интересно.
Хоакин :D


дали беше 5 до 12 не сум сигурен али беше при крај на трансфер рокот, не се пишуваше за него и дојде како “гром од ведро небо“ т.е. се пишуваше дека ќе иде во Манчестер или Реал, а на крај дојде во Валенсија :D
колку бев среќен кога прочитав дека потпишал за Валенсија :vozbud:
дефинитивно уште ми е криво што не продолжи во Валенсија да игра како што играше во Бетис. И неможам да заборавам кога им даде гол на Бетис, а цел стадион му аплаудираше :)
и во школо се расправав дека Хоакин е подобар од Кристијано Роналдо :D интересно, имаше уште еден што го делеше истото мислење :D хаха


нека дојде Енцо и еден од Марио Гомез и Џузепе Роси и може да се затвори трансфер роков :)
иако овие двајца играат една утакмица, па за следните две се повредени ама ајде тоа е..
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
^ Добро е, работите одат по планот. :D Сега фали уште и Родриго (кој Дел Боске не го повикал поради малата повреда) и ќе го имаме шпанскиот напад.

п.с.

:ROFLMAO:[DOUBLEPOST=1409356341][/DOUBLEPOST]


Ако е Азијат не мора да е Питер Лим (ова за коментаторот на Спорт Клуб на кого ќе морам да почнам да му ги запишувам бисерите) :tapp::D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom