Фан Клуб: Валенсија

Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Камбијасо пред потпис со Валенсија
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Последно уредено:
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
сликата е 2004 :vozbud:




(y)

прво коло: Севиља - Валенсија на Санчез Пизхуан
5.10: Валенсија - Атлетико
30.11: Валенсија - Барселона
04.01: Валенсија - Реал Мадрид
сите на Местаља[DOUBLEPOST=1406201414][/DOUBLEPOST][DOUBLEPOST=1406237952][/DOUBLEPOST]"само" Жорди Алба му се израдува на Матје, додека публика му пееше: “Матје златна топка“ итн. :D


Жоао и неговите фотки :)



и за крај уште една ретро слика од Родриго со Албелда (y)
 
Последно уредено:
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Бруно Сукулини веројатно доаѓа на позајмица од Манчестер Сити, Де Пол и Ајала го убедиле.


Енцо Перез исто така се поблиску до Валенсија, а најверојатно Камбијасо нема да дојде.


Валбуена ги одбил Динамо Москва, сега КПР и Валенсија главни кандидати... незнам како ќе се уклопи во 4-4-2, зошто е многу лош во одбрана.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007

Го немав гледано баш Андре Гомеш во Бенфика, но вчера ептен ме изненади со добрата игра. Исто и Родриго де Пол, кој очигледно има квалитет ама сака што побргу да се докаже па прави некои екстра потези. Пиати традиционално супер игра во пред-сезоната, а потоа се губи, така да не знам што да очекувам од него. Сè уште мислам дека е мини-Меси и поседува негови карактеристики. Нуно доста го користи, па ако остане типувам да блесне оваа сезона. :)
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007



Работите се враќаат во нормала. Пак сме еден од најубаво облечените клубови во Европа :D
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Јоел (1.4+0.6 мил), Баланта (6.5 мил.) и Енцо Перез (25+5 мил) треба да дојдат оваа недела во Валенсија.
се спомнуваат Кагава и Нани од Манчестер, Кагава ми е океј играч и мислам дека може многу да помогне на екипава и да се врати во одлична форма, ама нема ЕУ државјанство, а веќе е фул т.е. има и повеќе од што треба...
а Нани - никако !!!

гостинскиов дрес ме потсети на (иако боите се обратно искористени)


екс-играчот на Валенсија Адил Рами се здебелил :D
 
Последно уредено:

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Јоел (1.4+0.6 мил), Баланта (6.5 мил.) и Енцо Перез (25+5 мил) треба да дојдат оваа недела во Валенсија.
се спомнуваат Кагава и Нани од Манчестер, Кагава ми е океј играч и мислам дека може многу да помогне на екипава и да се врати во одлична форма, ама нема ЕУ државјанство, а веќе е фул т.е. има и повеќе од што треба...
а Нани - никако !!!

гостинскиов дрес ме потсети на (иако боите се обратно искористени)


екс-играчот на Валенсија Адил Рами се здебелил :D
Ќе дојдат и тројцата сигурно. Енцо Перез ќе биде претставен утре и ќе дојде како позајмен од Бенфика, а во сопственост на Меритон. Замисли ова го потврдија од СЕР Депортивос кои станаа шпански Сител од кога Салво стана претседател. :D

За другите двајца немам ништо слушнато од посигурни извори.

Плус: Валенсија се има договорено со Сукулини, само се чека на Сити да се врати од турнеја и да го испрати на позајмица.
 
Последно уредено:
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Се очекува состанокот да заврши до 14:00.
веројатно тројца членови ќе гласаат против Лим, во случај да не го изгласаат за нов сопственик Лим ќе си замине, а Валенсија ќе прогласи банкрот.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Се очекува состанокот да заврши до 14:00.
веројатно тројца членови ќе гласаат против Лим, во случај да не го изгласаат за нов сопственик Лим ќе си замине, а Валенсија ќе прогласи банкрот.
Done! 17-2 за Питер Лим :D
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762

Го немав гледано баш Андре Гомеш во Бенфика, но вчера ептен ме изненади со добрата игра. Исто и Родриго де Пол, кој очигледно има квалитет ама сака што побргу да се докаже па прави некои екстра потези. Пиати традиционално супер игра во пред-сезоната, а потоа се губи, така да не знам што да очекувам од него. Сè уште мислам дека е мини-Меси и поседува негови карактеристики. Нуно доста го користи, па ако остане типувам да блесне оваа сезона. :)
Во врска со Андре Гомеш го имам гледано и за Бенфика а и во живо го гледав тука сега кога беа младите на Португалија. Се работи за многу добар млад играч. Цврст играч кој знае и да брани и да напаѓа, иако во Скопје требаше хет - трик да има ама не ги искористи шансите и плус Столе Димитриевски беше маестрален. Под правиот менаџер може да прогресира во многу добар играч, мене многу ми се допаѓа како играч и верувам дека во Шпанија може да го исполни потенцијалот. За Родриго нема потреба да се збори, еден од најдобрите млади напаѓачи во светот, технички е одлично поткован а има и чувство за гол. Супер тим прави Валенсија.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Валенсија го освоји Емирати купот :D што е побитно играта е се подобра, Гуардадо доби нова позиција на која изигра перфектно.
За Виера повторно нема место во екипата изгледа има проблеми со карактерот, друго објаснување незнам.
а Мустафи од Сампдорија е новото име кое се поврзува со Валенсија.

[DOUBLEPOST=1407187913][/DOUBLEPOST]веројатно паднал договор меѓу Валенсија и Сампдорија за Мустафи, цена: 10 милиони.
додека Баланта е пред потпис со Галатасарај :facepalm:

Ди Марцио пишува дека Валенсија е заинтересирана за Кузмановиќ :confused:
после неколку коментари што прочитав за него, заклучив.... дека не го сакам во Валенсија :D
пишале:
"дали е Божиќ?"
"на спортскиот директор треба споменик да му се направи ако го продаде Кузмановиќ"
"ако Кузмановиќ отиде во Валенсија, тоа би било најдобра трансфер зделка на Интер уште од 2006"
:eek:
:pos:
 
Последно уредено:
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
медиуми во Аргентина пишуваат дека Банега соработува со нарко картелот “Лос Монос“ од Росарио...:facepalm:
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Изгледа Шкодран Мустафи ќе биде прв Македонец што ќе игра во Валенсија :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom