Фан Клуб: Валенсија

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Понудено му било и на Сколс да работи во Валенсија ама тој не ја напушта Англија зошто детето му е болно од аутизам... :)
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Понудено му било и на Сколс да работи во Валенсија ама тој не ја напушта Англија зошто детето му е болно од аутизам... :)
Кога сме кај децата, малиот на Невил веќе тренира во младинската школа на Валенсија. :)

 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Понудено му било и на Сколс да работи во Валенсија ама тој не ја напушта Англија зошто детето му е болно од аутизам... :)
можда, ја не прочитав ништо ама ако ти така викаш ти веруваме :)


само 22.000 карти до сега продадени за утакмицата против Зенит (n) првична причина викаат дека се скапите карти, иако многу веројатно се работи за бојкот на Нуно и Лим, пример лани најмала посетеност беше против Алмерија (43,491). Во секој случај лош начин да се започне ЛШ.

дебито на Хауме :D
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
можда, ја не прочитав ништо ама ако ти така викаш ти веруваме :)


само 22.000 карти до сега продадени за утакмицата против Зенит (n) првична причина викаат дека се скапите карти, иако многу веројатно се работи за бојкот на Нуно и Лим, пример лани најмала посетеност беше против Алмерија (43,491). Во секој случај лош начин да се започне ЛШ.

дебито на Хауме :D
Ако беше бојкот, немаше оваа сезона да бидат продадени најмногу сезонски билети во последните неколку години. Скапи им се картите плус нема некој спектакуларен противник. Затоа и од клубот направија нова промоција, со која ако навивачите купат пакет карти за трите меча, евентуалната влезница во 1/8 финалето ќе им биде бесплатна.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Ако беше бојкот, немаше оваа сезона да бидат продадени најмногу сезонски билети во последните неколку години. Скапи им се картите плус нема некој спектакуларен противник. Затоа и од клубот направија нова промоција, со која ако навивачите купат пакет карти за трите меча, евентуалната влезница во 1/8 финалето ќе им биде бесплатна.
незнам што да кажам, мене тамошните навивачи ми се многу несватливи.
иначе цената на картите е од 40 до 160 евра за сите три утакмици, еве добиваат и влез на евентуално 1/8ф на Местаља, срамота да не се наполни и да биде како со Бате и Лил кога се играше последен пат ЛШ на Местаља кога едвај ~25000 беа на Местаља.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
незнам што да кажам, мене тамошните навивачи ми се многу несватливи.
иначе цената на картите е од 40 до 160 евра за сите три утакмици, еве добиваат и влез на евентуално 1/8ф на Местаља, срамота да не се наполни и да биде како со Бате и Лил кога се играше последен пат ЛШ на Местаља кога едвај ~25000 беа на Местаља.
Тврдоглави се малце Валенсијанците плус секогаш имало проблем со продажбата на картите од групната фаза. И со Монако беа „продадени“ сите влезници и пак имаше празни столчиња.[DOUBLEPOST=1442437102][/DOUBLEPOST]Тоа е, Жауме од херој до трагичар вечерва (што не може многу да му се замери, крупен залак беше ова за него). Андре се познава дека е една класа над сите други од средниот ред. Кога ги гледав Парехо и Витсел во дуел, посакував да се во обратни дресови. :D
 
Последно уредено:
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
каков лош почеток на ЛШ, од празна Местаља па натаму.


Тоа е, Жауме од херој до трагичар вечерва (што не може многу да му се замери, крупен залак беше ова за него). Андре се познава дека е една класа над сите други од средниот ред. Кога ги гледав Парехо и Витсел во дуел, посакував да се во обратни дресови. :D
дај не заебавајте за Хауме, незнам што толку го критикуваат сите кога трите шута беа неодбранливи.
Кансело ги заеба првите два гола, го остава Хулк да прими топка, му остава огромен простор, незнае да му се залепи. Нуно исто е крив што не удри математика дека некој треба да го чува Хулк и незнам зошто не го пушти Бараган, она што е Кансело во напад за Бараган тоа е Бараган за него во одбрана (можеби единствената грешка на Нуно).
Пиати и Парехо втора утакмица по ред не играат ништо и почнуваат да ми се гадат, ваљда ќе му текне да ги стави на клупа. Енцо конечно се разбуди, смирен и паметен играч, плус одличен во одбрана. Мустафи на ниво, како и Абден кој се гледа дека уште нема комуникација со соиграчите т.е. незнае јазик.
Гаја спасуваше во одбрана ама напред слабо, не ми е јасно како од 10 и кусур корни ниту една буквално ниту една топка да не чепне некој наш играч. Гарај го стрпа Негредо во џеб.
Андре е класа, колку е добар не е реално :)

Депортиво за овој Зенит е класа и стварно штета и за неверување дека си отидоа со 3 бода, а на оној циркузантон Лодигин мораше да му дадат барем 4 гола :facepalm: од друга страна да се викавме Реал Мадрид веројатно ќе ни свирнеа еден пенал и немаше да дигаат знаменца на (не)офсајд позициите.

ајде не е се така црно, Гент со 10 играчи им изедначи на Лион, а во 89мин голманчено фати и пенал. Уште 15 бода се во игра.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
каков лош почеток на ЛШ, од празна Местаља па натаму.




дај не заебавајте за Хауме, незнам што толку го критикуваат сите кога трите шута беа неодбранливи.
Кансело ги заеба првите два гола, го остава Хулк да прими топка, му остава огромен простор, незнае да му се залепи. Нуно исто е крив што не удри математика дека некој треба да го чува Хулк и незнам зошто не го пушти Бараган, она што е Кансело во напад за Бараган тоа е Бараган за него во одбрана (можеби единствената грешка на Нуно).
Пиати и Парехо втора утакмица по ред не играат ништо и почнуваат да ми се гадат, ваљда ќе му текне да ги стави на клупа. Енцо конечно се разбуди, смирен и паметен играч, плус одличен во одбрана. Мустафи на ниво, како и Абден кој се гледа дека уште нема комуникација со соиграчите т.е. незнае јазик.
Гаја спасуваше во одбрана ама напред слабо, не ми е јасно како од 10 и кусур корни ниту една буквално ниту една топка да не чепне некој наш играч. Гарај го стрпа Негредо во џеб.
Андре е класа, колку е добар не е реално :)

Депортиво за овој Зенит е класа и стварно штета и за неверување дека си отидоа со 3 бода, а на оној циркузантон Лодигин мораше да му дадат барем 4 гола :facepalm: од друга страна да се викавме Реал Мадрид веројатно ќе ни свирнеа еден пенал и немаше да дигаат знаменца на (не)офсајд позициите.

ајде не е се така црно, Гент со 10 играчи им изедначи на Лион, а во 89мин голманчено фати и пенал. Уште 15 бода се во игра.
Еве кој бил малерот :D

 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Хоакин: “ако дадам гол на Местаља нема да славам, од срце ви кажувам ја сум горд на времето поминато во Валенсија“



Легенда која не се заборава :D




играч што направи се за да потпише во Валенсија, памтам од Бетис беше пратен во третолигаш како казна зошто сакал да си замине (имал клаузула дека Бетис може да го пратат било каде) па истиот ден Валенсија се одлучи да му ја плати клаузулата
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
незнам дали е крив Нуно за играва и од центаршутевиве што ми се прсра... Ама лани кога Катро беше помошник не беше вака, имаше игра и продори по средина. Невил за помошник ја уназади Валенсија 100 години! се гледа колку и помошниците имаат влијаније во клубот, Валенсија моментално е како Манчестер на Мојс и ретардираниов Невил
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
^ За прв пат на Местаља се слушна Nuno vete ya, што и не ме чуди по ова мртвило од игра.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
^ За прв пат на Местаља се слушна Nuno vete ya, што и не ме чуди по ова мртвило од игра.
не е само Нуно крив, Пако и Родриго се ДРВА на секој контакт бараа фаул.
очигледно е дека Невил ни еба матер и не уназади 100 години. Не ми се ни гледаат веќе само треба да се нервира човек
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
не е само Нуно крив, Пако и Родриго се ДРВА на секој контакт бараа фаул.
очигледно е дека Невил ни еба матер и не уназади 100 години. Не ми се ни гледаат веќе само треба да се нервира човек


:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom