Фан Клуб: Валенсија

Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
не сте свесни каков играч купивте во абденур за 2-3 години ќе иде у некој богат тим за неколку пати поголема цена од таа што сте го купиле
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
не сте свесни каков играч купивте во абденур за 2-3 години ќе иде у некој богат тим за неколку пати поголема цена од таа што сте го купиле
Планот ни е за 2-3 години ние да сме тој богат тим. :D
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
не сте свесни каков играч купивте во абденур за 2-3 години ќе иде у некој богат тим за неколку пати поголема цена од таа што сте го купиле
знам дека Абден е одличен играч, АМА последните две сезони (една во Тулуз, една Монако) има пропуштено голем дел од утакмиците заради повреди.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Барселона заинтересирана за Мустафи и Фегули (двајца играчи што не се на Мендес)
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Барселона заинтересирана за Мустафи и Фегули (двајца играчи што не се на Мендес)
Незнам што ти е уште чудно, Мендес е моментално задолжен за трансферите на Валенсија и летово учествувал во сите преговори.



Еве ја организационата шема на клубот моментално.
 
Последно уредено:
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Незнам што ти е уште чудно, Мендес е моментално задолжен за трансферите на Валенсија и летово учествувал во сите преговори.



Еве ја организационата шема на клубот моментално.
знам, затоа и викам Мендес не ги застапува Мустафи и Фегули па нема да биде чудно ако се продадат и да бидат заменети со клиенти на Мендес.

http://www.ivoox.com/entrevista-integra-a-mario-alberto-kempes-el-audios-mp3_rf_8201953_1.html

Кемпес го критикува Лим затоа што Салво, Руфо и Ајала го напуштија клубот.. (а го спремаа за претседател) :)
браво Кемпес (y)

Абден веројатно ќе дебитира против Хихон, Рајан и Алвес се аут па еден од овие двајца ќе застане меѓу стативите


мој тип е Хауме.
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
знам, затоа и викам Мендес не ги застапува Мустафи и Фегули па нема да биде чудно ако се продадат и да бидат заменети со клиенти на Мендес.

http://www.ivoox.com/entrevista-integra-a-mario-alberto-kempes-el-audios-mp3_rf_8201953_1.html

Кемпес го критикува Лим затоа што Салво, Руфо и Ајала го напуштија клубот.. (а го спремаа за претседател) :)
браво Кемпес (y)

Абден веројатно ќе дебитира против Хихон, Рајан и Алвес се аут па еден од овие двајца ќе застане меѓу стативите


мој тип е Хауме.
Кемпес за претседател беше идеја на Супердепорте, тешко дека тој ќе се нафатеше. Повеќе му одговарало глобален амбасадор. :)

Во врска со голманите, ниту еден од двајцата не ми е сигурен, но не би сакал да се повтори Ријазор од лани со Јоел меѓу стативите на гостински терен. Би сакал да е Хауме, но се си мислам дека ќе игра Јоел.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Кемпес за претседател беше идеја на Супердепорте, тешко дека тој ќе се нафатеше. Повеќе му одговарало глобален амбасадор. :)

Во врска со голманите, ниту еден од двајцата не ми е сигурен, но не би сакал да се повтори Ријазор од лани со Јоел меѓу стативите на гостински терен. Би сакал да е Хауме, но се си мислам дека ќе игра Јоел.
ако добро памтам Нуно повеќе го преферира Хауме, од друга страна Јоел има поголемо искуство ..
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
Жауме (така е правилно :)) вчера одигра солидно, не спаси на неколку наврати и мило ми е за него. Плус денеска го продолжи договорот до 2018. Сега се очекува да брани и во среда против Зенит бидејќи Нуно рече дека кој ќе брани на Молинон ќе брани и во ЛШ.

Исто сум воодушевен и од Абденур од тоа што можев да го видам на стримот :D Ако остане здрав ништо чудно да има подобра сезона и од Отаменди (кој сеуште не дебитирал во Сити :D).
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Жауме (така е правилно :)) вчера одигра солидно, не спаси на неколку наврати и мило ми е за него. Плус денеска го продолжи договорот до 2018. Сега се очекува да брани и во среда против Зенит бидејќи Нуно рече дека кој ќе брани на Молинон ќе брани и во ЛШ.

Исто сум воодушевен и од Абденур од тоа што можев да го видам на стримот :D Ако остане здрав ништо чудно да има подобра сезона и од Отаменди (кој сеуште не дебитирал во Сити :D).
Абденур дефинитво е поинтелегентен играч од Отаменди, тоа уште одма заклучив... сега во другите работи како ќе го замени ќе видиме во текот на сезоната.

Ж/Х ауме ЦАРУ :oleee:
секој чест на Нуно за изборот и ја бев за Хауме и очекував да брани, само ме збунија твитерџиите дека Нуно на тренинг испробувал со Јоел


Бакали одлично игра, добро си ја користи минутажа, ако добро се сеќавам и на Ваљекас ќе беше асистент ама Тоњо спаси чист гол на Негредо. Штета што Бакали ќе го немаме во ЛШ :(
Пиати и Парехо вчера беа камења. Фегули расположен, мириса на нов договор, баш прочитав агентот негов договорил состанок следната недела и можно е брзо да се реши и таа работа

идеме понатаму на ред е Зенит! :sakasuste:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom