Фан Клуб: Борусија Дортмунд

M

Mario Gómez

Гостин
Izgleda ke mora da ja pobedime LS za da igrame i vgodina tuka. Iskreno ne ocekuvav vaka lesno da gi vrvi Dortmudn grupite. Arsenal standard, sekojpat im se pagja jak tim posle grupite.
Ke stignete do 4to mesto u bundes, mora samo edna jaka serija na pobedi. Sekoja godina barem 4toto mesto e za grabenje poso ekipite shto se borat za 4to mesto nemozat da napravat kojznae kakva serija od pobedi.
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Тешко ќе биде ама ако треба ќе освоиме ЛШ за да не се замараме у бундес лига толку многу :D[DOUBLEPOST=1415193282][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Тешко ќе биде ама ако треба ќе освоиме ЛШ за да не се замараме у бундес лига толку многу :D[DOUBLEPOST=1415193282][/DOUBLEPOST]
За инает на Ројс што ќе си оди ќе ја освојат ЛШ :P
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
У недела против менхенгладбах..читам многу нови фанови имале..демек нешто успешна сезона.Очекувам победа и намалување на фановите. :D
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Уште да го отпуштат и кур и фанови и се.. Клоп, добриот, поинаку работи. „Не верувам дека стравот од пораз те прави побрзо победник него самата желба за победување“, Клоп еднаш изјави. Реченица, која Клоп ја исполни со живот. Клоп не е ни генерал, ни заплашувач, едноставно не е Магат. Делува како личност, на која можеш да и се довериш, со неговата несредена брада, бушава коса и дуксерката која често ја носи. Клоп е една од тие личности за која бе рекле дека е „кул“. ЛАЈК!
 
Член од
21 ноември 2014
Мислења
3
Поени од реакции
3
Со оглед дека Имобиле не ги оправдува очекувањата,Хулк ќе биде првиот избор летово на трансфер пазарот кој и самиот изјави на капитенот Кел дека сака да игра за Борусија. Цената која ќе ја плати клубот изнесува 25 милиони евра.Мислам дека на Ќиро му треба време да се адаптира а и повеќе да го пушта да игра,не викам дека Хулк е лош си има и он свој квалитети меѓутоа џабе фрлање пари освен ако Ројс си оди па тогаш да го донесат,инаку ми се сјеба CrookedYoung акаунтот,новиот ми е овој. :)
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Халк не е реален, посебно што зема астрономска плата, тој ни пола неможе да земе во Дортмунд. Најважно е сега да се продолжи договорот со Ројс, ништо друго. Имобиле ќе се навикне, и Лева имаше проблеми. Иначе Дортмунд нема ни едно Евро долг (y)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Халк не е реален, посебно што зема астрономска плата, тој ни пола неможе да земе во Дортмунд. Најважно е сега да се продолжи договорот со Ројс, ништо друго. Имобиле ќе се навикне, и Лева имаше проблеми. Иначе Дортмунд нема ни едно Евро долг (y)
Подобро игравте кога бевте задолжени. Со овие резултати ЛЕ следна година.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
"Pogledao sam snimku tog događaja i priznajem da sam gadno pogriješio. Takvo što se ne bi smjelo događati. Ljut sam na sebe. Ispričavam se svima u Borussiji. Nisam trebao svirati niti jedanaesterac, niti crveni karton. Žao mi je", poručio je Stark.
Izvini ako te citiram vaka no najdobriot svetski sudija Wolfgang Stark uste ednas ja pokaza negovata vrvnost i profesionalnost. Ubavo dve godini ne go sudese Dortmund i eve prva partija po dve godini i pak dve teski greski. Sekojpat istoto se nego posle partijata priznava greskata i se izvinuva. Ne e prv pat da go ostetuva Dortmund, mnogu pati tesko go osteti Borusija Dortmund so negovoto skandalozno sudenje. Ko veke Bild pocna so takvi izvestuvanja: http://www.bild.de/sport/fussball/wolfgang-stark/sechs-strittige-entscheidungen-im-video-38690456.bild.html[DOUBLEPOST=1416828677][/DOUBLEPOST]
Подобро игравте кога бевте задолжени. Со овие резултати ЛЕ следна година.
Здравје, не би бил прв голем клуб да му се деси тоа, плус уште ЛЕ фали како титула за да се комплетира колекцијата ;)
 
Член од
21 ноември 2014
Мислења
3
Поени од реакции
3
Моментално на Дортмунд му е најпеколен периодов.Повреди,лоша позиција у Бундеслига,меѓутоа каква и да е сезонава секогаш треба да се има надеж,а Старк да го ебам у уста.[DOUBLEPOST=1416861520][/DOUBLEPOST]Chelsea manager Jose Mourinho has denied he has an interest in signing Borussia Dortmund star Marco Reus.Се повреди детето и се откажа еден клуб.Остануваат Сити,Барса,Реал и евентуално П$Ж,у други неверуем дека би отишол.
 
Последно уредено:
R

red.devil

Гостин
Нешто гадно се случува зад затворени врати во Дортмунд. Гледав едно 20 минути, играта на ништо не им личи. А има и бајаги битанги што играат што не би играле ни трета лига. Наредното лето мора да има многу промени. Дали ќе издржат до тогаш е прашање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom