Фан Клуб: Борусија Дортмунд

M

Mario Gómez

Гостин
Ја би идел вака,Шаќири + 25м и нивни е ројс.
Клаузула има Ројс од 25 милиони, никој не го ебава Дортмунд. Ние се договараме со Ројс, ви даваме 25 милиони евра(со кои у денешниов пазар неможиш ништо да купиш) и тоа е тоа.

А ако дојдовте до тоа дереџе Шаќири да го сакате, мислам дека без пари ќе ви го дајме. :)
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Клаузула има Ројс од 25 милиони, никој не го ебава Дортмунд. Ние се договараме со Ројс, ви даваме 25 милиони евра(со кои у денешниов пазар неможиш ништо да купиш) и тоа е тоа.

А ако дојдовте до тоа дереџе Шаќири да го сакате, мислам дека без пари ќе ви го дајме. :)
Зошто и 2та клуба да загубат,мислам дека е идеално моето решение,секако дека за ројс замена нема ама ќе падне и вашата доминација.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Ја би идел вака,Шаќири + 25м и нивни е ројс.
Која ти е таа математика, тоа е таа клаузула и нема договарање со клубот со кој е под договор, од играчот зависи, не од Баерн кој играч ќе го дава за ,,замена".
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Која ти е таа математика, тоа е таа клаузула и нема договарање со клубот со кој е под договор, од играчот зависи, не од Баерн кој играч ќе го дава за ,,замена".
Не биди буквалиста,да би се договореле на тој начин ќе спуштите цена за шпонот,нели,се си бива.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Не биди буквалиста,да би се договореле на тој начин ќе спуштите цена за шпонот,нели,се си бива.
Не сфаќаш... НЕ МОРА да се договараат со Дортмунд на никаков начин.
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Уште Ројс да отиде во Баерн и одма го бришам Еуроспорт од програмите и ја тргнувам ѕвездичката на Бундеслигата на резултати.
Мора бајерн да опстане,не од шо се јаки,туку го тупат многу години уназат со оваа тактика,ама ќе го пушат на дербито!
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Уште Ројс да отиде во Баерн и одма го бришам Еуроспорт од програмите и ја тргнувам ѕвездичката на Бундеслигата на резултати.
Хехе најде кој да збори за ослабување конкуренти
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Човек ова станува отепување. :unsure:
Факт е дека Баерн е врвот на колективниот спорт во Германија. Не ме терај да бројам од кои други клубови во Германија колку играча преминале во Баерн. Сети се на Зе Роберто, Балак и Лусио. Ова не е од сега и ова одамна е така, без разлика колку на вас ви е симпатичен Дортмунд.

П.С За клаузулите е друг муабет, да не почнам колку глупо го работат тоа во Дортмунд.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Факт е дека Баерн е врвот на колективниот спорт во Германија. Не ме терај да бројам од кои други клубови во Германија колку играча преминале во Баерн. Сети се на Зе Роберто, Балак и Лусио. Ова не е од сега и ова одамна е така, без разлика колку на вас ви е симпатичен Дортмунд.

П.С За клаузулите е друг муабет, да не почнам колку глупо го работат тоа во Дортмунд.
Абе јасно ми е мене се, ама едноставно не е фер. Знам дека тоа не му значи ништо на Баерн, па ни на вас како фанови на Баерн, оти нема фер нефер во фудбалот (како што мене не ми беше гајле што Јунајтед му го зема Ван Перси на Арсенал на пример), ама ете за нас неутралните кои сакаме да гледаме едно интересно првенство, ни се крши филмот. За фановите на Дортмунд да не правиме муабет. Сепак, има време ајде, може Ројс нема да испадне педерче, па ако бега ќе бега во некоја друга екипа. xD
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Абе јасно ми е мене се, ама едноставно не е фер. Знам дека тоа не му значи ништо на Баерн, па ни на вас како фанови на Баерн, оти нема фер нефер во фудбалот (како што мене не ми беше гајле што Јунајтед му го зема Ван Перси на Арсенал на пример), ама ете за нас неутралните кои сакаме да гледаме едно интересно првенство, ни се крши филмот. За фановите на Дортмунд да не правиме муабет. Сепак, има време ајде, може Ројс нема да испадне педерче, па ако бега ќе бега во некоја друга екипа. xD
А зошто Лева и Гетце не отидоа во Челзи,Сити,ПСЖ,Реал кај што можам да ти потпишам дека ќе добиеа подобри договори и повеќе пари од Баерн...???

Бар за тоа знаеш дека Баерн има одредени лимити иако има многу пари и не расфрла толку како гореспоменатите клубови....Такада финансиски Баерн сигурно не им бил најдобра опција ако веќе одиме на тоа дека финансиката надмоќ на Баерн ги земала од Дортмунд?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom