Фан Клуб: Борусија Дортмунд

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
izgleda Gundogan go prodolzil dogovorot so Dortmund do 2018 godina.Samo da ne go macat povredite i da pocne asalno da igra.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
izgleda Gundogan go prodolzil dogovorot so Dortmund do 2018 godina.Samo da ne go macat povredite i da pocne asalno da igra.
Do 2016ta znaci edna godina plus. Ima spekulacii deka klubot ima opcija da prodolzi potoa za dve godini ama so odkupna klauzula za igracot. Kolku e ova tocno ne znam.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Do 2016ta znaci edna godina plus. Ima spekulacii deka klubot ima opcija da prodolzi potoa za dve godini ama so odkupna klauzula za igracot. Kolku e ova tocno ne znam.
Како и што рече брат му/татко му (агент нз кој му беше ),дека тие прво со Дортмунд ќе преговараат.Така да паметна одлука,бидејќи ретко кој ја знае неговата состојба во моментов а и тешко дека некој клуб ќе го бараше кога цела година ја помина на рехабилитација.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Како и што рече брат му/татко му (агент нз кој му беше ),дека тие прво со Дортмунд ќе преговараат.Така да паметна одлука,бидејќи ретко кој ја знае неговата состојба во моментов а и тешко дека некој клуб ќе го бараше кога цела година ја помина на рехабилитација.
Realno ako ne bese povredata nemase da prodolzi, tatkomu go forsira kako sto e i kaj drugite igraci so turska pozadina. Ama sega i nemase izbor kako sto vikas nikoj ne ni go zema.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Realno ako ne bese povredata nemase da prodolzi, tatkomu go forsira kako sto e i kaj drugite igraci so turska pozadina. Ama sega i nemase izbor kako sto vikas nikoj ne ni go zema.
Да така е.Уште на почеток на сезоната почна татко му со тие муабети за преселба во друг тим.Но како викаат старите,домашниот есап никогаш не излага на пазар.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Клоп да е паметен може да биде германскиот Фергусон со Дортмунд, само да остане :cuc:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Do 2016ta znaci edna godina plus. Ima spekulacii deka klubot ima opcija da prodolzi potoa za dve godini ama so odkupna klauzula za igracot. Kolku e ova tocno ne znam.
Игорче коа ти викав дека нема врска муабетот за Гиндоган у Баерн и дека нема да го земат....
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Игорче, еве ги твоите :)

Јас па напињам, само со ова ти пишувам у фан клубов :D
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Они да би можеле и Хумелс би го вратиле,не па Гундоган...таков бил од секад BUYern munSHIT.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom