Фан Клуб: Борусија Дортмунд

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Топ утакмица,ама мора да се уништи при крајот пошто многу надувани копилиља се BUYern munSHIT на сред АЉИланс го примија..ах бе деца на тиа пари и тој состав..а многу пати сум се прашуел зашто ни ги купуваат играчите..коа ќе видиш само геце педерче им шутираше а глупиот папагал манџакич нормално ќе се смени со наш ЛЕВА оти е глуп,глуп и глуп.3 пати глуп. :D
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Колку да се расчисти малце ситуацијата со поздравите. Без да ве цитирам.





Дали е сега во ред или уште нешто плус се бара? :D
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Не е воа клопп не му се гледа лицето однапред.

Sent from my ST21i using Tapatalk
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
“Dortmund would be a good choice”

“I still need to grow and for that I need to have time to play during the next season. Dortmund would be a good choice."

- Romelu Lukaku.
ako se sluci ova,uste odma koga ke objavat koeficenti za najdobar strelec vo Bundes,stajte se sto imate deka ke bide prv na lista.

Mnogu e jako deteto,go znaeme site,no pokraj igraci od tipot na Reus,Mikirajan,Pizcek,Sahin,Pierre i Gundogan ima da dava golovi kako od sala.
Mu odgovaraat takvi razigrani soigraci koisto delat topki kako so oci,toj samo treba vo mreza da ja stavi.

Znae Dortmund sto pravi,pogovoto Klopp,mnogu nesta se krijat vo taa negova psihopatska nasmevka :icon_lol:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Сите играчи на Баерн се поздравија со Клоп освен Гетце педерчето. :гомце:

Без разлика, овој вашиот не ни го погледна Клоп. Како и да е, нивна работа. Само што Геце се испонаша малце педерски.:)

Не кажав јас да се поздрават пак, ама јас на пример 8 пати да сретнам еден познаник ќе се завртам накај него, ќе се насмеам или ќе му намигнам и слично. Геце не ни се сврте, се направи како Клоп да не постои, а овој го гледаше само надолу како се симнува.
Се насмеа Гетце, е сега за намигнувањето не знам, не може преку сликите добро да се забележи тоа. :icon_lol:


Хаха да бе, сеа глупи се муабетите.

Може и вечерале заедно, плус и Левандовски.
Јас како бивш претседател му пишав СМС на Гетце да оди после натпреварот да се поздрави со Клоп, на полувремето сигурно ја прочитал пораката.

И сега нели беа глупи и непотребни муабетите од ваша страна? Е да, беа.

Ми текна исто еден медиум беа објавиле дека Мурињо не се поздравил со Ибрахимович туку само со Мота. Тоа беше после првиот четвртфинален натпревар ПСЖ и Челзи. После на вториот натпревар на СБ, Ибрахимович мораше да се изглупира (клик) за да го негира тоа. Чудни сме ние луѓето. :confused:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
@Uli Hoeneß добро е ајде, не бил толкаво педерче Геце. :D Абе не знам дали ја виде ситуацијата, ама ептен чудно беше. Клоп стои на скалите сите поминуваат од Баерн се поздравуваат, Геце прво застана поназад си ги местеше штуцните, после тоа помина и не се ни сврте. :D Ми текна на една слика од порано, Клоп е многу заслужен за тоа што е Геце сеа.. И не ми се веруваше толкаво непочитување од вашиот..



Како и да е, ептен сакам Дортмунд да направи уште посилен тим.. Догодина има со жар да навивам за нив во ЛШ.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
@Uli Hoeneß добро е ајде, не бил толкаво педерче Геце. :D Абе не знам дали ја виде ситуацијата, ама ептен чудно беше. Клоп стои на скалите сите поминуваат од Баерн се поздравуваат, Геце прво застана поназад си ги местеше штуцните, после тоа помина и не се ни сврте. :D Ми текна на една слика од порано, Клоп е многу заслужен за тоа што е Геце сеа.. И не ми се веруваше толкаво непочитување од вашиот...
Ти од вчера ли фудбал гледаш? Изгледа не си знаел дека се сретнуваат играчите/тренерите од дватата тима и пред да почнат натпреварите.[DOUBLEPOST=1397344991][/DOUBLEPOST]
Како и да е, ептен сакам Дортмунд да направи уште посилен тим.. Догодина има со жар да навивам за нив во ЛШ.
Знаеме дека си фан на Јунајтед, но наредна сезона од појаките ќе бидеш за Дортмунд нели? :icon_lol:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Ти од вчера ли фудбал гледаш? Изгледа не си знаел дека се сретнуваат играчите/тренерите од дватата тима и пред да почнат натпреварите.
Абе и од пред пола саат да гледам фудбал, ситуацијата беше ептен чудна, како и да ја вртиш. Ти кажав, да бев јас на местото на Геце бар ќе го чукнав Клоп или нешто.. Овој го изигнорира целосно, тоа ми беше чудното.[DOUBLEPOST=1397345108][/DOUBLEPOST]
Знаеме дека си фан на Јунајтед, но наредна сезона од појаките ќе бидеш за Дортмунд нели? :icon_lol:
:pos:
Оваа заебанција си ја чував за наредната сезона, да се шалам малце на своја сметка, ама ајде фала што ми ја украде. :icon_lol:
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Lukaku za zal nema da se desi osven ako ne najdat 30m Euro pod westfalenstadionot

Gesendet von meinem GT-I9195 mit Tapatalk
 

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Dortmund intresed in Ciro Immobile and will bid for him at the summer!
Immobile is 24 years and has scored 18 goals this season.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Интересни факти:

Клоп е заслужен за највисокиот пораз на Гуардиола во својата досегашна кариера. (0:3)
Клоп е заслужен за највисокиот ЛШ-пораз на Мурињо во својата кариера (4:1).
Клоп е заслужен за највисокиот пораз на Јуп Хајнкес (5:2).



Шал со Лукас Бариос :ROFLMAO:
 
Последно уредено:

CrookedYoung93

<3 Echte Liebe <3
Член од
27 април 2013
Мислења
295
Поени од реакции
198
Читам се збори Клоп заедно у пакет со Ројс у Барса летово - Јас сум многу почестен што велесила како Барселона се интересира за мене,но за мене постои само еден клуб - Борусија.Ова за мене е поттик за што подобро работење во мојот клуб.Чао Мао Фарса Педери.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Da ne go prodolzese Klopp dogovorot do 2018ta ke se zadumav deka ke odi, ama toa bese jasna poraka. Togas izjavi deka imal mnogu ponudi i od najgolemite klubovi vo Evropa no se odluci da ostane. Sepak timov e "negovo dete" taka da razbirlivo e sto saka da postigne uste mnogu so Dortmund. Pod Klopp Dortmund napreduva sekoja godina, do lani toa najlesno mozese da se vidi pored sportskiot uspeh. Godinava ja bi rekol deka napredokot e vo toa sto timot se etablira vo Evropa a i kako ubedliva vtora sila vo Germanija. Schalke i Leverkusen imaat uste mnogu rabota pred niv za da stignat do Dortmund. Najimpresivno e kako se spravi timot na Klopp so mnogubrojnite povredi, skoro sekoj igrac od prviot tim imal nekoja povreda, za zal i poteski, no sepak Dortmund e vo polufinale na kupot, vtor vo Bundesligata i siguren za vo LS slednata godina i vo LS odpadna za malce od gigantot Real (vo jakata grupa na kraj bese prv!). Sekoj fan na Dortmund moze da bide zadovolen od sezonava, posebno ako zememe predvid okolnostite.

Inace Angliskite mediumi vo svojot tipicen stil:



Tottenham Kloppspur :ROFLMAO:[DOUBLEPOST=1397557491][/DOUBLEPOST]https://twitter.com/janaagefjortoft/status/455986272373587968 :vozbud:

Ova ako se desi i Drmic ako dojde (pored nekoj Insajderi imal podpisano preddogovor vo Dortmund), Dortmund ke ima fantasticen tim vo slednata godina.

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom