Фан Клуб: Бока Јуниорс

  • Креатор на темата fantomX
  • Време на започнување

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Имам напишано на СпортКлуб +
 
F

fantomX

Гостин
Спортклуб+ во Прилеп ја има на кабловска, а инаку е на сателт, српски фудбалски канал.

А за преносо касни ама само 1 минута спрема то шо се случува во Аргентина во живо. То на лајвскор грешка било нешо.
 
F

fantomX

Гостин
И крај!!!
Бока тепа 1-0.
Ама играта не беше така уба, особено од страна на Ривер.
Претходното Суперкласико беше многу подобро.
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.589
Поени од реакции
6.945
Sinoka ja zaebaa so Atlas. Napagaa cel natprevar, a ovie 3 pati sutnaa na gol i na kraj - 2:2. Boca premnogu promasi i na kraj gi stigna ona najlosoto nepisano pravilo ... !!!* ;)
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Бока моментално игра утакмица со Годој Круз во гости и резултатот по првото полувреме е 1-1
Се надевам дека ќе победи бидејќи ја имам на ливче:tv:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
Овие Бока значи како местат еј не ми се верува!Уствари цел шампионата мести!КОга не тепа Бока,тогаш ни Ривер не тепа!Плус неколку пати прават 2у1 и 1у2 срамота!Не ги играјте на тикет станаа Аргентинциве непредвидливи
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
последниве сеЗОНИ послабо играат иначе порано беа зверови не сеа дека не се ама пак
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Овие Бока значи како местат еј не ми се верува!Уствари цел шампионата мести!КОга не тепа Бока,тогаш ни Ривер не тепа!Плус неколку пати прават 2у1 и 1у2 срамота!Не ги играјте на тикет станаа Аргентинциве непредвидливи
Многу јасно Вуки а и Бразилците како местат уф уф уф:)
последниве сеЗОНИ послабо играат иначе порано беа зверови не сеа дека не се ама пак
Абе закон тим имаат баш сега Бока....Рикелме,Нери Кардозо,Паласио,Палермо,....:nesum:
 

Vuki-Viola-Fan

Solo Fiorentina
Член од
18 мај 2008
Мислења
3.502
Поени од реакции
680
А за бразилците не ни коментирам!Море сите тие во Ј.Америка!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
би сакал на ла бомбоњера да го гледам дербито бока - ривер.ps:знаете ли дека овие 2 тима имаат гробишта за навивачите?:helou:
 

Krkiroma

NOMEN EST OMEN
Член од
30 декември 2008
Мислења
736
Поени од реакции
22
би сакал на ла бомбоњера да го гледам дербито бока - ривер.ps:знаете ли дека овие 2 тима имаат гробишта за навивачите?:helou:
За Ривер не сум сигурен дали имаат, а Бока знам дека имаат гробишта за навивачите тие беа прв тим во Светот што испаднаа со таа идеја, а инаку прв тим во Европа што има гробишта за своите навивачи е Хамбург. Плус Бока ќе биде сега и првиот тим во Светот што гради и хотел за нивните навивачи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom