Фан Клуб: Барселона

Член од
24 мај 2012
Мислења
294
Поени од реакции
114
4 пати сезонава барса кикснува па и реал одма да не остани покусо
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Да само што разликата е што реал кикснува со потешките противници, додека пак ние кикснуваме на некој полесни утакмици, додека пак дерби утакмиците ги играме одлично со исклучок на утакмицата со Севиља иако и таму можеше да се извади барем бод.. овие утакмици каде што реал киксираше мораше да ги искористиме за да ја зголемиме предноста, али па од друга страна е добро што и разликата не е намалена него останува иста, а на сето тоа имаме и меч помалце каде со победа разликата ќе си остане 5 бода,но исто мора да се мисли и на Атлетико кој засега одлично се држи и моментално се на првата позиција со 2 бода предност пред нас и со утакмица повеќе...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Пазете го вие Реал шо прави, во меѓувреме Чоло и компанија со победи од 1-0 стасаа на прво место онака ко од шала.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.123
Поени од реакции
8.912
Да само што разликата е што реал кикснува со потешките противници, додека пак ние кикснуваме на некој полесни утакмици, додека пак дерби утакмиците ги играме одлично со исклучок на утакмицата со Севиља иако и таму можеше да се извади барем бод..
не баш, Барса загуби поени на гости кај Валенсија, Севиља и Селта. Може да се каже само дека Депортиво и Еспањол се само лоши резултати.

За разлика од тоа Реал има неколку киксови и на домашен терен.

Никој не се замара со Атлетико, ќе ни ја лапнат титулата пак како пред 2 години
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
не баш, Барса загуби поени на гости кај Валенсија, Севиља и Селта. Може да се каже само дека Депортиво и Еспањол се само лоши резултати.

За разлика од тоа Реал има неколку киксови и на домашен терен.

Никој не се замара со Атлетико, ќе ни ја лапнат титулата пак како пред 2 години
Да да ги заборавив Селта, со Валенсија и Севиља беше на нивни терен, добро е тоа што дерби утакмиците сега ги играме на домашен терен што претставува некоја предност, ако сакаме да ја задржиме титулата не смееме да си дозволиме киксови на домашен терен како што беше утакмицата со Депортиво.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Реално и Депор не се толку слаби, се држат годинава, играат добар фудбал, имаа и неколку утакмици кога изгубија бодови поради судиите. Нашиве прерано заминаа од утакмицата, се опуштија. Депор си искористи тоа.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Današnji otvoreni trening pratili su mnogi mališani, a novinar katalonskog 'Sporta' je neke od njih upitao 'koji igrač Barcelone im je najdraži'. Tako su neki izjavili da im je najdraži igrač Messi, 'jer trči brzo i zabija puno golova', ali najzanimljiviji odgovor dala je jedna djevojčica: "Zovem se Laura i Pique mi je najdraži igrač zbog toga što mi se on sviđa, jer je jako visok i ima plave oči."

Коментар подолу:
Meni Mascherano jer je ćelav i vidi mu se odraz na glavi pa vidiš di se kreću protivnički igrači
:pos::pos::pos:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Пазете го вие Реал шо прави, во меѓувреме Чоло и компанија со победи од 1-0 стасаа на прво место онака ко од шала.
Од тоа што го имам гледано од нив сезонава, далеку се од пред две сезони. Не верувам дека со оваа игра ќе успеат да освојат. Многу пати се извадија во последните 10 минути, сега за сега одбраната ги вади, ќе видиме до кога, мислам дека ќе почнат да попуштаат и таму, посебно против посолидните екипи. Сега последнава со Леванте на домашен терен лесно можеше ни бод да не освојат. Ќе видиме Барса и Реал како ќе продолжат, ако нема непланирани киксови мисла дека Атлетико трети ќе завршат.

Штета што на ваков Реал не му бегаме 8/9 бода. После Ел Класико, мислев дека мадриѓаниве ќе се консолидираат, али сега за сега ништо. Мораше тоа подобро да се искористи. Ќе видиме како ќе тераат сега со Зидан, како што се шпекулира.
Ако го шутнат Бенитез, ќе се соберат, ќе добијат на мотив и желба. Верувам дека ќе бидат доста подобри, доволно е мотивацијата да им се зголеми и да почнат да врзуваат победи. Јасно беше дека му се броени деновите на Бенитез.
Затоа мораше да се искористи ситуацијата во која се наоѓаше Реал.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Денес има да ги изрешетиме касапиве, мамето да им го ебеме.

Luis Enrique: "Odigrali smo sjajnu utakmicu prije par dana, stvorili šest ili sedam čistih šansi za postizanje pogotka, koje su nam mogle donijeti pobjedu. Međutim, to ne znači da ne postoje stvari koje moramo poboljšati. Moji igrači su silno motivisani za sutrašnju utakmicu i igrat ćemo kao da ne postoji uzvrat. Aleix Vidal i Arda Turan? Obojica će dobiti priliku da obuku Barçin dres i odigraju dio susreta. Imamo GPS podatke s treninga, na osnovu čega smo zaključili da su oni spremni za igranje svih 90 minuta. Arda može igrati u veznom redu i na krilu, a Aleix na čak tri pozicije - beku, u veznom redu i na krilu. Koristit ćemo ga zavisno šta nam od njega trebalo u pojedinim utakmicama."
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
294
Поени од реакции
114
Пред 2 недели купив визер карти за барселона 30.01 - 02.02 и Барса Атлетико го преместиле од 31 на 30 во 4 сато дали е можно пак да се смени датумот или часот?
 

Kajgana Shop

На врв