Фан Клуб: Барселона

Ekimot

Cule
Член од
4 февруари 2010
Мислења
473
Поени од реакции
502
КАПИТЕНОТ ПУЈОЛ во дуелите против Реал Мадрид. Од неговиот почеток на кариерата, во 1999та, се до 2011. Видео направено од страна на Алас(причина повеќе да го погледнете :D) :cuc:
Capità у секоја смисла! А овој Алас (или кој и да е) е феноменален, у кое време ме врати, браво! Као шо може да приметите скоро секогаш до Тарзан има еден Мадридиста кој го почитувам МНОГУ, и од коа си отиде он, Ел Класико не е тоа што беше т.е. Мадрид не парира!
Со неколку Мадридисти развивме теорија за тоа кога би почнал Мадрид да победува, едногласно беше дека тоа ќе биде кога он ќе биде тренер!
Ова ми недостига на Класико бе да тибам:
ImageUploadedByTapatalk1325027677.345300.jpg
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.218
Поени од реакции
21.325
Capità у секоја смисла! А овој Алас (или кој и да е) е феноменален, у кое време ме врати, браво! Као шо може да приметите скоро секогаш до Тарзан има еден Мадридиста кој го почитувам МНОГУ, и од коа си отиде он, Ел Класико не е тоа што беше т.е. Мадрид не парира!
Со неколку Мадридисти развивме теорија за тоа кога би почнал Мадрид да победува, едногласно беше дека тоа ќе биде кога он ќе биде тренер!
Ова ми недостига на Класико бе да тибам:
Прегледај го приврзокот 38414
Колку само пцовки сум потрошил на Раул. :D Ама, сега откако си отиде, гледаме колку е поинаков Реал без него, како да нема дух. Иако не сме ние оние кои треба да судат каков е Реал и што има/нема, сепак не е истиот тој Реал кој имаше колку-толку играчи од својата школа со тој денешниот, со еден играч од школата(Касиљас- респект за него, на еден начин новиот Раул) и останатото странски печалбари, од кои две третини не знаат што е Ел Класико. Плус и имаат тренер кој јавно кажува дека негова идна дестинација е Англија.
Се додека им играме со Валдес, Пуји, Пике, Цеск, Буски, Тиаго, Чави, Иниеста, Меси, Педро и други играчи од академијата(во иднина и Фонтас, С.Роберто, Рафиња, Куенка....) не им се плашиме на Реал.

btw, кога го гледам на видеото Капитенот Пуји како само лесно ги запира Феноменот и Раул, па овие денешните ќе му претставувале проблем.. :)
 
P

pepito*

Гостин
??? Што е ова ???
Искрено отсекогаш сум го посакувал Торес во Барса, но за замена на Куенка, Серхи Роберто и Монтоја... Се надевам дека е само шпекулација, оти ги даваме сигурно меѓу најдобрите од кантерата, а Торес не е во форма и не може да игра во ЛШ.
 

ЛеоЛе07

Не биди трол
Член од
8 октомври 2010
Мислења
879
Поени од реакции
375
??? Што е ова ???
Искрено отсекогаш сум го посакувал Торес во Барса, но за замена на Куенка, Серхи Роберто и Монтоја... Се надевам дека е само шпекулација, оти ги даваме сигурно меѓу најдобрите од кантерата, а Торес не е во форма и не може да игра во ЛШ.
Дај не заебавај. Само Куенка вреди повеќе од Торес сега.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
¡Torres, por Montoya, Roberto y Cuenca!

Истово ова го пишува и на ЕМД... се е можно, знаејќи дека Торес му е долгогодишна желба на Пеп... знае да издрибла играч, знае да игра на крило и знае да постигне гол( ова последново е малце дискутабилно:LOL:), али што знаеме може ќе влезе во форма човекот.:D
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Иначе just for the record, 28ми декември во Шпанија е „ден на шегата“, нешто како 1ви април кај нас.

 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Уф, јеботе сеа ги читам коментарите под веста и таму се зборува за ова што го кажа ти... :pos:
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
И после на македонски портали човек треба да верува :)
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Незнам зашто верувате на медиумиве кога ја поставив некоја страна наназад изјавата на Josep Bartomeu кој даде радио интервју дека вратите за нови играчи до крајот на сезоната се затворени за влез.Барса нема да бара замена за Виља ќе ги користи играчите од Б тимот.А во врска со Неимар еве ви изјава на Jordi Cardoner.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom