Фан Клуб: Барселона

Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Играчот не ми е нај нај...искрено. Работата беше што Реал се вмеша во трката и практично мислам тие ги диригираа понудите и многу ја кренаа цената. Мислам дека од управата наседнаа на таа нивна игра. Средината е гужва голема, ама од друга страна страшно се зголеми конкуренцијата. Сеуште не знам како ќе се одвиваат работите, логично е некој да си замине. Страв ме фаќа тоа да не биде Ракитич...За Арда не се грижам и да замине, но утрово гледам Енрике го поддржува и верува во него..Некако конфузни се работите. Во однос на нападот се водат интензивни разговори со Вието, а Ван Перси отворено се понуди да помогне со своето искуство и бил спремен да биде четврта опција за во нападот..Мислам дека тој може да придонесе многу во нападот, сепак се работи за голем мајстор.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Тргнаа да градат нова генерација, сите што ги земавме сеа се 22-23 години... Очигледно ова е долгорочен план. Само страв ми е ради овој трансфер да не пропадне Вието. Страва од напаѓач, уште кога играше за Виљареал го сакав.
Колку и да не ни се свиѓа трансферот годинава, со овие играчи имаме светла однина. Старците полека не напуштаат, Дани отиде, сеа и Адриано и Вермален и другата година најверојатно Маскерано и Матје и ќе останат само тие околу триеската (Меси, Сарез, Пиќе, Бускетс, Алба...) и Иниеста... плус додај ги младиве Нејмар, Гомес, Рафиња, Денис, Умтити, Диње, Тер, Сампер, Вието ако се донесе... имаме спој на младина и искуство, ептен избалансиравме.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Подмладуваат тим дефинитивно , али играт и на зголемување на клупата , нешто што лани беше хендикеп во одредени периоди. Сепак нелогичен потег ми е Гомеш , со неговото доаѓање мора некој да испадне од тимот , најверојатно Арда. Ракитич во никој случај не треба да го допираат , самоубиство од заседа ќе биде ако по некоја случајност он испадне жртвеното јагне на сметка на Гомеш.
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Некој нека го постира твитот на агентот на Ракитич..доцна вечерта..најавува заминување. Ако е вистина, гадно наебавме
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Минативе години се буневме заради недостаток на играчи, сега вишок ни биле :icon_lol: Дечкото играше одлично во Валенсија, плус е млад и перспективен. Ако некој си оди тоа нека биде Арда, не се вклопува во нашиов систем, плус е веќе во години, да се извади некоја пара. Лудница е тимов, само уште напаѓач да се земе и одиме на тројна :motorce:
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Некој нека го постира твитот на агентот на Ракитич..доцна вечерта..најавува заминување. Ако е вистина, гадно наебавме
Ништо чудно нов побогат договор да бараат. Не ми се верува нашиве туку така да се откажат од Иван.
 
Член од
16 декември 2013
Мислења
1.185
Поени од реакции
1.112
Некој нека го постира твитот на агентот на Ракитич..доцна вечерта..најавува заминување. Ако е вистина, гадно наебавме
Најверојатно мислеше ти на овој твит - https://twitter.com/MiquelSors/status/756385111160086528

Ама искочи твит дека Miquel Sors не му е веќе агент, сега му е Arturo Canales.

https://twitter.com/gerardromero/status/756413543189213184

Не знам зашто идиотон Miquel би напишал такво нешто кога веќе не му е агент на Ракитич. Како и да е, тоа што го напишал Miquel дека "време е да си одиме..." не е точно.
 
Последно уредено:

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Не го сакав Гомеш, но се надевам ќе ме демантира. Ми изгледа ист тип на играч како Ракитич, голем работник на теренот ама португалец е, а од таа нација само Витор Баиа го признавам (Деко бразилец е) :D
Земајќи во предвид дека лани Енрике го изгоре Ракитич бидејќи немавме таков тип на играч во средниот ред, трансферот ми е логичен. Играч кој трча многу и покрива многу во дефанзива.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.055
Поени од реакции
6.662
добра забелешка - тимот се подмладува, а очигледно и треба драстично подновување и подмладување,Иниеста веќе почнува да пага во формата(долгите сезони ла лига-ЛШ си го земаат данокот),презаситеност се осеќа кај Маске,Пике,Меси,Буске итн

супер потег годинава на управата,се надевам и на нови освежувања како и конечно доведување на центарфор разбивач ,таков калибар на играч не е присутен во тимот долги години
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.172
Поени од реакции
1.037
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos: Арда ќе заминал..... Па зар уште верувате на медиумите ЈГБ ?????????????????????????
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Ракитич останува, агентот рече тоа било само негово мислење.
Иначе прв пат после 13 години купуваме играч чиј агент е Мендеш.
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
Со овој трансфер на Гомеш само ја потврдија мојата претходна констатација дека годинава во крајност ќе напаѓаат на сите можни тронови, со тоа што ќе имаат поголем ростер и повеќе можности за ротации, зошто реално ланскиот состав немаше шанси да издржи уште една сезона на врвно ниво. Е сега, едно заминување е преочигледно. Доколку треба да бирам тоа би бил Арда, а Сампер на позајмица во некој тим каде што ќе биде стандарден. Гомеш е играч за сите позиции во средината. Знае со топка, покрива во дефанзива, трча многу, отвора простор, асистира... All-around играч кој доколку се развива во правилна насока има потенцијал да биде еден од најдобрите на своја позиција.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Ептен некреативни бевме на средината минатата сезона, речиси секој гол беше постигнат и асистиран од напаѓачкото трио. Единствено во периодот кога беше повреден Меси што под принуда имаше некое размрдување во средината. Така што мене овој трансфер и оној на Суарез ми имаат ептен смисла
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Читам и по форумов и по ФБ прашуваат зошто ќе ни бил Гомеш, бил прескап, немал квалитет, бла бла бла... Еден од најдобрите млади играчи кој го бара цела европа, сите големи тимови, нормално дека е одличен трансфер и за сега и за иднина. Со него, Денис Суарез, Диње, Умтити, ние го подмладивме пола тим, старосната граница е спуштена за многу, имајќи во предвид дека важевме за еден од најстарите тимови во ЛШ. Сега ако Енрике успее да ја воигра оваа мешавина на млади и искусни играчи добиваме страшен тим, веројатно најдобар во светов. Минативе две сезони освоивме еден куп трофеи со речиси една постава. Немаше кој да влезе во игра кога бркавме резултат, БУКВАЛНО. Енрике не вршеше никакви измени во тек на натпревар, поради што на клупа немаше никој, не ги рачунам Мунир и Сандро, затоа се деси падот во формата лани, душата им излезе од играње по 2 натпревари неделно, особено на средниов ред и нападов. Има натпревари сите да добијат минутажа за да се држи формата постојано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom