Фан Клуб: Барселона

Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Стварно добар трансфер период до сега. Купување на млади играчи желни за докажување, и тоа баш на прави позиции. Вието исто ќе биде идеално решение, и мислам дека е прашање на време кога ќе потпише, пошто во Атлетико Симеоне не смета на него.

Инаку за заминувањата, мислам дека барем еден од Адријано или Матје ќе замине. Поверојатно е за првиот, пошто реално си го одработи своето во клубот, па покрај толкава конкуренција, би имал занемарлива минутажа. За Матје знам дека имаше понуда од Бешикташ, но немам прочитано реакција од Барселона дали би размислила да го пушти. Ова за голманиве мислам дека е само шпекулација, но ако случајно мора да си оди некој, логично е Тер да остане а Браво да си оди, поради годините. Арда Туран инаку останува сто посто, потврди веќе и неговиот агент дека нема да разгледува понуди ова лето, сака да се докаже во Барса.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
И мене многу ми се свиѓа трансфер периодот, поготово ако се земе и Вието. Се засиливме со млади и квалитетни играчи, а не си замина никој што беше важен од тимот.
Според мене треба да си замине Адриано, пошо стварно нема простор за него..
За Даглас да не праиме муабет, и еден од Матје и Вермален. Реално мене Вермален кога е здрав ми е боље опција од Матје, ама веројатно Енрике не мисли така, плус помлад е од Матје, има во него уште добри 2-3 сезони како штопер.
Ако се земе Вието, најдобро би било Мунир да замине на некоја позајмица како Денис, дали во Виљареал дали во Севиља, пошо реално би немало место за него.. Мислам дека е и Рафиња, Денис и Туран се пред него за крилните позициим. а и Вието ќе покрива таму плус на 9ка...
Исто сакам Сампер да остане, за да оваа година добие на искуство малку, ако другата година си оди Маскерано ќе немаме замена за Бускетс..
Ваков состав сакам;

Голмани: Браво, Тер, Масип
Одбрана: Алекс Видал, С.Роберто, Пиќе, Маскерано, Умтити, Матје/Вермален, Дигне, Алба
Средина: Бускетс, Сампер, Ракитич, Рафиња, Иниеста, Денис, Туран
Напад: Суарез, Нејмар, Меси, Вието

Ако нешто би мењал во составот, тоа е да се продадат С.Роберто и еден од Ракитич и Туран за Верати и Белерин :D
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.554
Поени од реакции
13.885
Ајде нека се покаже сега како Денис Суарез, па за 1-2 години да имаме тандем Суарез-Халилович, плус Иниеста, техника левел 10000000 :uzi:
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Halilovic vo Hamburg za 5 mil.evra. Narednata godina ke mozete da go vratite za 10 mil., a vo 2018 za 12.5 mil.evra.
Не ми е баш јасно што се прави со овој трансфер. Барса го плати 15м мислам, сега го продава за 5 за по една година можеби да го купи пак за 10 #FuckLogic
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Андре Гомес и тоа за 50 милиони... :tapp:
Што праат бе, нормални ли се, што кур ќе ни е покрај толку средњаци.. место десен бек и шпиц да купуваат они лупаат во средина за просечни играчи.. овој не е ништо посебен, Верати илли Кутињо 100 пати боље ќе беа а ќе се земеше за истите пари.
Очигледно С.Роберто нема да се мрдне од десен бек, а многу веројатно е да биде и прв избор пошо му е миленик на Енрике..
Е сеа, од Ракитич, Рафиња, Иниеста, Денис, Туран, Гомес треба двајца да играат, другите 4 на клупа, а согурен сум дека пак најчесто ќе игра со Ракитич и Иниеста..
Стварно не го разбирам трансферот.. освен ако нема некоја замисла со 4 во средина да игра.. пичка му матер.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Хм, сега веќе сме пренатрупани во средината, дури и без Роберто кој ќе покрива на десен бек со Видал.

Иниеста, Бускетс, Ракитиќ, Маскерано, иако малку ќе игра на неговата природна позиција, Арда, Денис, Рафиња, Гомес, плус Зампер за кој Енриќе ако не се лажам изјави дека ќе рачуна повеќе сезонава. Еве и без Зампер, тоа се 8 играчи за 3 позиции. Според мене многу.

Нападот е тој кој што треба добро да се покрие. Таман си беше сега средината. Немаше потреба од Гомес. Се надевам само дека нема у напад да останеме со Сандровци и Мунирци.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.037
Поени од реакции
3.805
Ни треба класична 9ка. Според мене Вието е топ решение. За на крила ги имаме Рафиња, Денис, Туран па и Иниеста како замени. Мунир мислам дека ретко ќе добива шанса и дека следната година ќе се продаде за 7 милиони со бај бек опција за 8 мил. у 2018 :D Така да после овој трансфер може да лета уште сеа негде на позајмица...
У средина незнам што ќе планира, ама можно е Турчинот да лета, а ништо чудно и Ракитич, ако стигнала некоја јака понида...
 
Член од
20 април 2009
Мислења
991
Поени од реакции
944
Без паника..деновиве турските весници пишуваат дека Арда прифатил понуда од Кина..мислам тој заминува
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.588
Поени од реакции
10.227
Во Кина не заврши транфер периодот?

Иначе Д. Суарез и Рафиња веројатно ќе покриват на крилни позиции.. Така да ќе има минутажа за сите иако овај Гомес никогаш за Валенсија не ме импресионирал а за на Европското шо да се кажи чорба..
50мил озбилно? 80-90 за Арда и овај ги фрлија.. За тие пари Верати можеше
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
35 кошта со можност цената да достигне 55 со се бонуси. А со оглед дека во делот со бонусите ќе се вметнат некои варијабли, како шампиони во Шпанија, во ЛШ, како и неговите индивидуални перформанси, не би ми сметало и да се исплатат сите 55 милиони.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.861
Поени од реакции
34.902
А таман ќе го прогласевме трансфер рокот за феноменален. :tapp:

Купи уште еден голман јеботе , кога се глупирате барем иди до крај. Јас незнам како може така да се расфрлат финансиски , изгледаме како ПСЖ , милијардерски проект. Само човек што има многу , али страшно многу , може толку недомаќински да троши и да продава за по 2-3 пати поефтино ( случајот со Халилович ).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom