Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
Глупо е да игра во трета лига, ама од друга страна барем ќе биде во клубот. Ќе биде во Барселона, ќе може и да тренира со првотимците. Од друга страна, ако игра во Галата ќе биде во подобар натпреварувачки ритам, ама ќе биде 2000 километри далеку од Шпанија.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Arda Turan becomes the second signing of FC Barcelona for the 2015 season - 2016. Barça has reached an agreement with Atletico Madrid and the player to incorporate this summer.


Ако е официјално стварно, мислам дека е најглупио трансфер во историјата на фудбало.
Да да најглуп е, ко ќе ве пердашиме следната сезона :icon_lol: Ако плашете се, за плашење е работава, имат да ве торпедираме со тој крофнарот на клупа :kezec:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Да да најглуп е, ко ќе ве пердашиме следната сезона :icon_lol: Ако плашете се, за плашење е работава, имат да ве торпедираме со тој крофнарот на клупа :kezec:
Ако дојде работава да се плаши Реал од факинг Арда сни наебале.. многу нелогичен трансфер, не верувам ниту да се оствари, а па ако се оствари по мое нема да се вклопи во играта на Барса, затоа шо незнај друго ништо освен тепање и клоцање, и понекогаш фрлање со копачки по судии. Ептен напнато бате е ова, незнам за шо би го купиле.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.967
Поени од реакции
35.600
Мислам дека Арда е завршена работа , и Спорт излезе со изјава. 35 милиони евра , и трансферот ќе биде официјализиран деновите. Ќе почне да игра од Јануари.

Ќе биде и тоа како корисен во лудиот ротацион систем на Лучо. Плус копач кога ќе ставиш во 65-70 минута и тоа како ќе ја стабилизира веќе на пола изморената средина.

ARDA.jpg
 
Последно уредено:
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.767
Поени од реакции
13.433
Ако дојде работава да се плаши Реал од факинг Арда сни наебале.. многу нелогичен трансфер
Не знам колку е логичен, но за мене најнеочекуван, најчуден трансфер ова лето. :)
 
P

pepito*

Гостин
Не само топка, навивачиве на презентација што ќе појдат можат и копачки да си земат, Арда има да ги исфрли двете в публика.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Ако дојде Арда убеден сум дека најмалку уште една година ќе се почека на Погба зошто желба на Енрике е да се врати Суарез но Севиља има договор за уште една сезона па се влечат со преговорите
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.122
Поени од реакции
8.911
Не знам што да мислам за трансферот на Погба. Првите информации дека е постигнат договор потоа беа демантирани па потоа Марка имаше сторија како се било лага и дека и Реал има договор со Јуве. Еве истата Марка што пишува денес

On Wednesday alone they worked on three deals worth a combined €130 million: namely, an €80m bid for Paul Pogba, the €35m it will cost to prise Arda Turan away from Atlético and €15m to match Juventus's offer for Gerson.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Мене искрено трансферов не ми праи кејф. Не дека не е добар играч Арда, али мислам дека нема место за него у тимов, и незнам на која позиција би ја играл дали на крило како шо играше стално у Атл. Мадрид или место Иниеста/Раќитич.. ако планира веќе да мења формација Лучо, тоа е веќе друго. А за да влага место Нејмар/Суарез при водство со јаки екипи у 70-75 е топ. Ќе копа, ќе ора.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Таков играч како Арда да добива по 20тина минути на утакмица?? Малце нереални сте, сигурно нема да се случува нешто такво , без оглед на формација
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Таков играч како Арда да добива по 20тина минути на утакмица?? Малце нереални сте, сигурно нема да се случува нешто такво , без оглед на формација
20 мин. на битни утакмици, иначе у лигата и купот ќе биде и стартер.
 
P

pepito*

Гостин
За Погба гледам сите скептици дека бил преценет играч, јас не знам што повеќе барате од него на 22 години. Само го замислувам во нашата средина со неговиот физикус, најдобар пренос на топка има од одбрана до напад, најдобриот сегмент од играта на Иниеста, само што Погба е и поголем и побрз. Детево доминира во средина на толку млади години и може да прерасне во играчиште како Зидан. Шут, дриблинг, пас, брзина, игра со глава, сила... Не ми е јасно како може некој да не го сака, Реал со Модрич, Крос, Хамес многу тешко ќе играат против средина составена од Буси, Погба и било кој трет. 80 милиони евра се bargain.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Можеби Иниеста ќе биде како Чави па ќе влага како замена а стандард средина ќе бидат Бускец - Ракитич - Арда
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
After UEFA lift the financial fair play restrictions, PSG are again interested in signing Barcelona winger Pedro (27) this summer. [lequipe][DOUBLEPOST=1435843141][/DOUBLEPOST]
Можеби Иниеста ќе биде како Чави па ќе влага како замена а стандард средина ќе бидат Бускец - Ракитич - Арда
Иниеста штотуку наполни 31 год. има уште фудбал у него. Сети се само шо им направи на ПСЖ и како изигра у финалето :)
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.394
Поени од реакции
7.326
Рано е да се размислува за Иниеста како замена од клупа , но треба да поработат на алтернатива некој млад до 23-24 год.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom