Фан Клуб: Бамбер Бриџ

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.063
Поени од реакции
57.314
FT Brig 2-0 Clitheroe

Ремсботом изгубиле, што значи одиме една позиција погоре :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
12.770
Поени од реакции
14.051
Sistemot kako vo chempionship e ? Prvite dve odat, a ostanatite od 3-6 igraat play-off ?
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Ептен е интересно да се чита темава од почеток. Многу јако ни беше :D
Прво Рики после неуспехот со темата за Бобан Рајович, отвори тема за некое си тимче во Англија за кое никој немаше слушнато. Сите мислеа дека е заебанција, ама срцето на Рики чукаше за Бамбер Бриџ.

Пеџа сакаше да му ја брише темава.
Ајде ајде, дај подршка. Вака ако не го смениш аватарот нема да ти верувам дека навиваш за Бамбер Бриџ и ќе треба да ја избришам темава зошто нема нивни подржувачи на форумов и ќе мислам дека е отворена само за сеир отворена од навивачите на Варингтон Таун со кои што водат борба за пласман во повисока конференција.
Филип ја предвиде целата ситуација.
Сите сте за Бамбер Бриџ само не признавате ! (y)
Паднаа и некои ветувања.
Ако некогаш станам милијардер го зимам тимов (y)
...
Мобилниот на Рајан:

+447943546034

:cool:

ако е сингл се мажам во Англија шо веебам :cool:
И потоа...
Bamber Bridge FC News & Game Photos

5 new followers from Macedonia in the last few days, we are going international!!! Welcome to the page and thanks for the likes.




:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:


За првпат у животов сум оставен без зборови :D :place: :ROFLMAO:


Ги сакам жими се :pos:
Bamber Bridge FC News & Game Photos
100 new likes from Macedonia now today, not sure what's going on but everyone is more than welcome!! Updates on tonight's game to follow just under 2 hours until kick off ⚽
Рандом реакции на Рики
Уште сум у шок човече...
Леле ова е прејако :X3: :vozbud:
И англичаните се возбудија
Toney DonnellyLets hope 1 of our new friends is minted and wants to pump loads of money into bamber bridge cha lol

:icon_lol:
Прв контакт со админот на страната на Бамбер
Епа луѓе...

Прегледај го приврзокот 79073


... останува уште официјално признание како официјален македонски фан пејџ :)

П.с: Не ми е "слабо англискиот" на некои места, само ептен бев возбуден и брзо пишував :D
Реален приказ на ситуацијата на форумот на тој историски ден
Mоментот кога пола forum чека Бамбер да почне, а за ЛШ никој не му ја ни мисли... :D
Следење на првата утакмица како фанови на Бамбер
Не почна како што посакувавме но знаевме дека момците можат да дојдат до победа
АЈДЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ 2-2 :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
Фановите обединето слават ко Челзи, Ливерпул, Јунајтед, Арсенал, Интер, Милан и сите останати да освоиле ЛШ
ААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА
МА ЉУДИ ЈЕЛ ТО МОГУЌЕ?:vozbud:
Малку доле ОООООО
малку горе ЕЕЕееее
малку лево ООООО
малку десно БАМБЕР леее
Рики можеби не призна, ама сите знаеме дека плачењето за клуб од пред два дена му е второ, после она за историската победа на Бамбер
ЛУЃЕ! Не знам за вас... ама ја немам душа во мене! :D
Им се заблагодари на членовите за сета поддршка
Луѓе... вие и клубов ми го продолживте животот. Ви благодарам на сите за овој ден, дефинитивно ден кој ќе го памтам долго време. Ќе пратам посебна благодарница до следниве членови, меѓутоа сите имате огромна почит од мене :)

Malcolm van den Сабаховић - Кој ме поттикна да ја отворам темава и фан пејџот на ФБ. Без него ова немаше да биде можно.
Röddást - Кој ја направи сликата која ја користиме на профилна
Awake - Чија слика ја искористивме за cover на фејсбук профилот.

Ај ќе го спомнам и Peja989 кој покажа милост и не ја затвори темава. На еднакво ниво е ставен со типот кој не го притиснал копчето за нуклеарна одбрана на Русија од САД за време на Студената Војна :D

И уште еднаш, ви благодарам на сите! :cuc:
А играчите на Бамбер Бриџ му се заблагодарија нему
Е ова ги премина сите граници. На личниот профил пазете што ми стига:

Прегледај го приврзокот 79105

А глејте ја профилната на типот:





Буквално не знам како да реагирам...

И сето ова се случуваше во еден ден. Во следната епизода ќе ги гледате објавите во весниците, лењирите и привезоците, интервјуто за ББЦ радио, реакцијата на Хитлер итн, итн, итн...
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Ама стварно пеколно отварање на навивање имавме...
Кој пресврт беше тоа :)
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
Како да ги најдам на Менаџер 2014, се утепав од барање ги нема по најнискиве лиги :D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Како да ги најдам на Менаџер 2014, се утепав од барање ги нема по најнискиве лиги :D
Треба да симнеш lower league мод, пиши "fm14 lower leagues", прочепкај и ќе го најдеш, ги има сите играчи со се идолот Мети Кеј :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom