Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Види го овој правила не знае. :facepalm:

Иначе овој е тој твојот Санчес така? Што ќе блесне летово на ЕП, ај баш да го видиме. :icon_mrgr:
Тој е да ти ебам суратот твој..еве гледаш челниците на Баерн Минхен изгледа не разбираат фудбал па така го купија за да се курчат дека имаат пари..ти разбираш повеќе,тебе требаше да те прашаат
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Тој е да ти ебам суратот твој..еве гледаш челниците на Баерн Минхен изгледа не разбираат фудбал па така го купија за да се курчат дека имаат пари..ти разбираш повеќе,тебе требаше да те прашаат
Џони, седи, кец. Можеш и икс или два, мада ова ти е чист кец.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Џони, седи, кец. Можеш и икс или два, мада ова ти е чист кец.
Човече јас само прашав зошто сега се изврши трансферот и дали ќе игра Санчез на следните два натпревари за Бенфика,а вие како оси ме нападнавте зошто прашав..ретардирана работа..не смеам да прашвам повеќе?
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Човече јас само прашав зошто сега се изврши трансферот и дали ќе игра Санчез на следните два натпревари за Бенфика,а вие како оси ме нападнавте зошто прашав..ретардирана работа..не смеам да прашвам повеќе?
Џони, трансфер може да се договори во секое време од годината. Играчот станува официјално „во сопственост“ на клубот само за време на трансфер периодите (зависи од лигите во светот, тоа може да бидат различни периоди). До тогаш, играчот може и има право да настапува за стариот клуП.

Не знам како може велемајсторски, севселенски познавач на фудбалската игра да не биде запознаен со ова.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.478
Има некои прави парадоксални ситуации, како во конретниов случај, Хумелс да им збрца гол на Баерн во Лига Купот. :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281


Убав новиот домашен. Во петок официјално ќе го претстават.
 
C

Castiel

Гостин
Bosot so 3ca na sredina ke igra vo varijanti na 4-3-3 takada ke ti trebaat igracive..

Baska so Xabi e apla u godini i ke igra revijalni tekmi za rotacija.

Se nadevam Kimmich nema da go zapostavi poso e zmaj.Drugive ke igraat standardno.

Gece moze da si odi sto se tice mene.

Drugiot Sanchez mi e golema zelba za napadot.
Анчелоти во главно не е тренер кој сака ротации многу. Така да ништо чудно некој да биде запоставен. Тоа му е можеби едиствена мана во кариерата на Карло и затоа успех некад нема во домашните лиги. Али со Баерн во Бундес тоа не би требало да му е проблем.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Анчелоти во главно не е тренер кој сака ротации многу. Така да ништо чудно некој да биде запоставен. Тоа му е можеби едиствена мана во кариерата на Карло и затоа успех некад нема во домашните лиги. Али со Баерн во Бундес тоа не би требало да му е проблем.
Mnogu golem gzlak e Karlo i ja bi sakal da sum trener na ovaa ekipa so ovie igraci...

Slatki maki ke ima...kolku sto Pep imase problem so povredi i nikad gi nemase site na raspolaganje tolku mislam Karlo nema da znae koj poprvo da go igra.

Inace se slagam deka toa mu e mana,ali mora da se priznae deka u Real konkretno i nemase nekoi solidni opcii za rotacija.

Sega ke ima dosta dobri alternativi.Ja isto ne sum za praenje neznam kakvi rotacii ama sekako deka mora da se rotira koa ke zgusne kalendarot.

Mislam deka pogotovo vo pocetokot ke dade sanse za da vidi koj kako bi se snasol u negovata formacija.

Baska i ke se prodadat od momentalniov roster 4-5 igraci.

Okolu toa deka nema da ima problemu u bundes ja licno iam najmnogu somnez soogled na toa deka bundes ne e uopste lesna ko sto se prai slikata.

Godinava ja osvoivme u pretposledno kolo.Dortmund do posledno disese u vrat.I dogodina ke e sigirno taka.Baska ekipi ko Wolfsburg Leverkusen znaat da donesat dobri pojacanja i da se konkurentni.Gladbah isto.Takada ke bide borba i dogodina.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.967
Поени од реакции
25.281
Lester i Juve polesno ja osvoija titulata vo svoite ligi ama za Bayern bilo prelesno.


Inaku moj favorit za pozicijata desen bek e kako sto kazav po 100ti pat Fabinho od Monaco. Cudno za igracot nemam sretnato nitu edna spekulacij da go povrzuvaat za bilo koj klub. Inaku po italijanskite mediumi se spekulirase izminative nedeli za Brazilecot Bruno Peres od Torino. Demek Ancelotti go posakuval.
 
C

Castiel

Гостин
Mnogu golem gzlak e Karlo i ja bi sakal da sum trener na ovaa ekipa so ovie igraci...

Slatki maki ke ima...kolku sto Pep imase problem so povredi i nikad gi nemase site na raspolaganje tolku mislam Karlo nema da znae koj poprvo da go igra.

Inace se slagam deka toa mu e mana,ali mora da se priznae deka u Real konkretno i nemase nekoi solidni opcii za rotacija.

Sega ke ima dosta dobri alternativi.Ja isto ne sum za praenje neznam kakvi rotacii ama sekako deka mora da se rotira koa ke zgusne kalendarot.

Mislam deka pogotovo vo pocetokot ke dade sanse za da vidi koj kako bi se snasol u negovata formacija.

Baska i ke se prodadat od momentalniov roster 4-5 igraci.

Okolu toa deka nema da ima problemu u bundes ja licno iam najmnogu somnez soogled na toa deka bundes ne e uopste lesna ko sto se prai slikata.

Godinava ja osvoivme u pretposledno kolo.Dortmund do posledno disese u vrat.I dogodina ke e sigirno taka.Baska ekipi ko Wolfsburg Leverkusen znaat da donesat dobri pojacanja i da se konkurentni.Gladbah isto.Takada ke bide borba i dogodina.
Не дека прелесно ама сепак. Секоја година скоро го сакатите Дортмунд земајќи им ги најјаките играчи. XD
Хумелс сеа ептен ептен тешко ќе им биде да го заменат. Другиве ептен нешто ќе треба се засилат за да помислат на титула. Баерн е прејјак моментално на играчки кадар. А и башка секоја година само паметни трансфери праите. Сеа со Хумелс и Санчез мада вториов појма неам што играч е ама чим толкава пара се лупна на него значи има нешто. А трансфер периодот не е ни почнат уште. Некој трансфер ќе има сигурно. Како стоите со штопери? Пошто Анчелоти не се глупира ко Пеп па да игра играчи надвор од позиција. А и Мартинез ко што читав го планира за во средина.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Ќе купуваат уште еден штопер за од клупа сигурно пошо Бенатија ќе си иде а Бадштубер не е сигурен и не моеш да се потпреш на него.

Ќе си има бомбона тимче Анчелоти и според мене нема да има многу проблеми со ротации и чуда пошо тука стварно има кадар а у Реал и баш немаше ко шо спомна некој погоре.

Башка Левандовски и Милер плачат за некој тренер ко него, ќе испокинат сфе у Бундес па најверојатно и у ЛШ.

Нема кај Карло пимплање, па тројца дефанзивци од кои двајца лажни и томе слично чоекот си има свој стил шо си го негува и нема утка башка прилагодлив тренер е, има играно катаљон формации и знае како да извлече најдобро од тимот шо го има на располагање.

4-2-3-1
4-3-1-2
4-3-2-1
4-3-3

Сфе има играно и пробано у кариера и заслужено е тренер на ваков дрим-тим ко шо има Баерн моментално.

Ја искрено нејќам да освои ЛШ со вас, има некое ривалство помеѓу Милан и Баерн уште од времето, јаки дуели беа тоа у ЛШ и тоа е тоа али мали се шансите да не освои.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Не дека прелесно ама сепак. Секоја година скоро го сакатите Дортмунд земајќи им ги најјаките играчи. XD
Хумелс сеа ептен ептен тешко ќе им биде да го заменат. Другиве ептен нешто ќе треба се засилат за да помислат на титула. Баерн е прејјак моментално на играчки кадар. А и башка секоја година само паметни трансфери праите. Сеа со Хумелс и Санчез мада вториов појма неам што играч е ама чим толкава пара се лупна на него значи има нешто. А трансфер периодот не е ни почнат уште. Некој трансфер ќе има сигурно. Како стоите со штопери? Пошто Анчелоти не се глупира ко Пеп па да игра играчи надвор од позиција. А и Мартинез ко што читав го планира за во средина.

Да да,се слагам али од искуство вака последниве години знам дека и со многу јака екипа каква што сме имале и сеа и лани и претходно немоеж со пола сила да добиваш утакмици затоа што екипите(не сите) ама одредена дел се такви да се тактички доста добро спремно поготово за против Баерн,башка е тука секоаш мотивацијата и мора да се игра секогаш на ниво ако сакаш 3 бода..

Добро сеа има утепани тимови ко Ајнтрахт и Келн што моеж лагано да ги млатиш али екипи ко Леверкузен Гладбах Волфсбург у задњи години заедно наравно со Дортмунд се баш добри и јаки конкуренти.Ова го зборам апропо муабетот дека Карло лагано зи ја зима увек лигата.

Со штопери Хумелс и Боатенг се фикс стартери.Бенатиа скоро сигурно назад у Италија се враќа а Бадштубер тек вчера почна да тренира после 3 месеци пауза и по незнам кој пат повреда.

Такада де факто двајца се сигурни само.Се збори дека ќе се зима уште еден штопер за ротација.Задња шпекулација беше Кулубали од Наполи па ќе видиме.[DOUBLEPOST=1462999187][/DOUBLEPOST][DOUBLEPOST=1463006453][/DOUBLEPOST][DOUBLEPOST=1463006554][/DOUBLEPOST]
Ќе купуваат уште еден штопер за од клупа сигурно пошо Бенатија ќе си иде а Бадштубер не е сигурен и не моеш да се потпреш на него.

Ќе си има бомбона тимче Анчелоти и според мене нема да има многу проблеми со ротации и чуда пошо тука стварно има кадар а у Реал и баш немаше ко шо спомна некој погоре.

Башка Левандовски и Милер плачат за некој тренер ко него, ќе испокинат сфе у Бундес па најверојатно и у ЛШ.

Нема кај Карло пимплање, па тројца дефанзивци од кои двајца лажни и томе слично чоекот си има свој стил шо си го негува и нема утка башка прилагодлив тренер е, има играно катаљон формации и знае како да извлече најдобро од тимот шо го има на располагање.

4-2-3-1
4-3-1-2
4-3-2-1
4-3-3

Сфе има играно и пробано у кариера и заслужено е тренер на ваков дрим-тим ко шо има Баерн моментално.

Ја искрено нејќам да освои ЛШ со вас, има некое ривалство помеѓу Милан и Баерн уште од времето, јаки дуели беа тоа у ЛШ и тоа е тоа али мали се шансите да не освои.
Може да се каже дека босот за разлика од други италијански тренери сака убава течна игра со посед на топката со тоа што е ја прилагодува екипата и на противникот кога за тоа има потреба...

Генерално е класа тренер.Најмногу ротацијата му ја спомнуваат како мана али мислам дека нема да има проблем со тоа.
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
According to Sports Witness, Renato Sanches will cost the following
€35m upfront
+ €5m every 25 games to 125 games: €25m
+ €20m for Ballon d'Or final 3, and FIFA Team of the Year.
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Некако чудно ми е ..зарем трансфер рокот не почнува од 1 јуни ?..бидејќи вака официјално се сликаат уште од сега?....ќе игра Санчез на последните два натпревари за Бенфика?
последниот натпревар во лига и така нема да го игра поради црвен картон :D

одличен играч, можда избрзано од негова и од на Баерн страна. Реално, не му беше тешко да се пробие во прв тим на Бенфика каде што играат Фејса и Самарис. И му ја скрати минутажата на Талиска (играч што исто лани беше чудо во Бенфика), Жесус за Талиска викаше дека е играч што е најблиску до Ривалдо, па еве го сега се спомнува дека ќе се сели во Кина на 21 година.
Во Португалија уште пред неколку месеци пишуваа дека Баерн сака да гради тим околу него, од друга страна се шпекулираше дека Мендес му го ветил на Мурињо ако ги превземе Манчестер.
И така Баерн ја победува конкуренцијата (не само Манчестер), а Мендес им испраќа порака на Манчестер од кого треба да пазарат :)
иначе Бенфика го има земено Ренато пред 10 години од некоја академија за 25 фудбалски топки, интересно до ден денес им ги немаат дадено :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom