Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278

Coman: "I want to take the next step & play my part in 2 successful years for FCB":

Двегодишна позајмица (y)
 

WeAreWhoWeAre

Mia san mia
Член од
12 јули 2015
Мислења
244
Поени од реакции
511
Шо играч е циганов? Како што гледам нема изиграно ни 10 часа во Јуве.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Лево крило а може и како полушиц...

Реално ова е трансфер за у иднина,прилика да го земеме за мали пари ако се покаже како ѕвер.Потенцијалот е тука во секој случај.

Плус добра опција за ротација на Робен/Коста и за добивање на ширина у тимот.

Паметен трансфер,може многу да добиеме,а не може многу да изгубиме.
 

WeAreWhoWeAre

Mia san mia
Член од
12 јули 2015
Мислења
244
Поени од реакции
511
Данте замина во Волфсбург. Нека му е среќно беше битна алка во освојувањето на тројната круна во 2013та.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Искрено мислам дека доста шанси ќе добива кај нас и доста минути за игра....Системот за разлика од кај Јуве му одговара топ,играме со класични крила,а може да пополнува и како замена за Лева/Милер по потреба..

Како и да е,може да влага на секоја текма како ротација за Коста/Робен у второ полувреме а верувам и дека у соодветни утакмици и ќе стартува.

Баерн не би притиснале ако не се сигурни у него,плус сумата за откуп е доста високо поставена за 19 годишен играч.За 2 години ќе биде 21 и тогаш вкупната сума би била околу 30 милиони што уопште не е малку.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Искрено мислам дека доста шанси ќе добива кај нас и доста минути за игра....Системот за разлика од кај Јуве му одговара топ,играме со класични крила,а може да пополнува и како замена за Лева/Милер по потреба..

Како и да е,може да влага на секоја текма како ротација за Коста/Робен у второ полувреме а верувам и дека у соодветни утакмици и ќе стартува.

Баерн не би притиснале ако не се сигурни у него,плус сумата за откуп е доста високо поставена за 19 годишен играч.За 2 години ќе биде 21 и тогаш вкупната сума би била околу 30 милиони што уопште не е малку.
Да, не се малку, но пример за две години да сакавме да го земеме од друг тим на 21 година ќе ни барале минимум 50 мил. евра така да одлчина работа е. А и да не се покаже за тие две години, ништо страшно.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Да, не се малку, но пример за две години да сакавме да го земеме од друг тим на 21 година ќе ни барале минимум 50 мил. евра така да одлчина работа е. А и да не се покаже за тие две години, ништо страшно.
Не не,се слагам,ептен ми се свиѓа вака што напраија....

Цело време зборам дека ради тоа што не реагираат пропуштаме добри играчи за релативно нормални суми кои после одат нагоре страшно и неможеш да ги купиш.Денеска со овие цени мора брзо да се реагира затоа што малце ако се покаже играчот летаат до небо цените.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Gece samo sto si napravi...treta izgubena godina po red ovaa ke mu bide.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Gece samo sto si napravi...treta izgubena godina po red ovaa ke mu bide.
Абе жена ти да ти избегаше од дома немаше волку да замараш за факинг Геце, ја не знам како сам на себе не си досаден. 9/10 постови на темата ти се за него, ја разбирам дека уште си butthurt, али вакво замарање... ужас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom