Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682


Коста искина,а и ептен тимски игра .Лам доби удар,ама не било ништо сериозно.Младината изгази.:pipi:ПЕХ најјачи,а Фабиан Бенко нов талент на повидок.:cool:

Греота ќе биде ако Алонсо игра повеќе утакмици од Хојбјерг и Роде.Доста му е на стариот веќе.



:ojeaa::roker:
https://www.youtube.com/watch?t=120&v=8RyLZaCPMxc
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Пуштите некој линк од утакмицава со кинезите
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
БоатенК колкава стока се напраил.

Иначе као што глеам на овие 2 утакмици изгледа Пеп ќе го праи Алаба како Абидал у Барса, лев штопер и по потреба лев бек. Или ова само на пријателскиве експериментира вака?
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
БоатенК колкава стока се напраил.

Иначе као што глеам на овие 2 утакмици изгледа Пеп ќе го праи Алаба како Абидал у Барса, лев штопер и по потреба лев бек. Или ова само на пријателскиве експериментира вака?
Uste od lani taa mu e pozicijata.Mada sega se ocekuva 4-ka nazad,taka da lev bek bi trebalo da bide.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Toп трансфер Видал!!!!

Идеме даље.....
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Bayern Munich are interested in Barcelona B winger Adama (19), who has a 15M buyout fee. [rac1]
Познато ми е дека е голем талент,меѓу поголемите кои ги имате во моментов....

Гледам се интересираме и за Коман од Јуве,очигледно се бара долгорочна замена за Рибери/Робен...

Траоре е вингер а може и ко напаѓач така?? Незнам искрено дали има потенцијал да биде светска класа...
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Познато ми е дека е голем талент,меѓу поголемите кои ги имате во моментов....

Гледам се интересираме и за Коман од Јуве,очигледно се бара долгорочна замена за Рибери/Робен...

Траоре е вингер а може и ко напаѓач така?? Незнам искрено дали има потенцијал да биде светска класа...
Да, најчесто игра десно, а може да се снајде и лево и како ценррален напаѓач. Има 19 год. и мислам дека лани дебитираше за првиот тим у Купот. Мислам дека имаше интерес и од други екипи. Како и да е, голем талент е, и не сакам да си замине од Барса.. позајмица би било најдобро за него, да стекне искуство.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.101
Поени од реакции
16.305
Познато ми е дека е голем талент,меѓу поголемите кои ги имате во моментов....

Гледам се интересираме и за Коман од Јуве,очигледно се бара долгорочна замена за Рибери/Робен...

Траоре е вингер а може и ко напаѓач така?? Незнам искрено дали има потенцијал да биде светска класа...
На Коман се гледа како едно од најдобрите крила во иднина, Алегри ништо живо неќи да се откажи од него а оваа година го користеа како еден од главните за презентација на дресовите и тој сам изјави дека останува. Јуве нема да се откаже од него

Туку др ми беше муабетот, детето иа талент и гледам зошто го барате вие само што е мн физички слаб ама иа време да набие снага.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Денес или најкасно утре ќе биде завршен трансферот....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom