Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Не бива брат ми заиграл за Баерн, па ќе го бранам.

Секако дечкото е купен за клупа, секако дека од управа не се луди да купуваат некој што „појма нема“ како што кажа Џонтра и секако дека втор голман во Баерн е подобро отколку прв во Штутгарт.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278

Van Buyten: "Trenirao sam pod Van Gaalom, pod Heynckesom i pod Guardiolom. Kada saberete sve osobine i kvalitete ostalih trenera, onda imate Guardiolu. Najboljije, daleko je najbolji. To se ne moze opisati, taj covjek bjezi cak i vremenu. Volio bih da ostane jos dugo u Bayernu. Bayern je institucija od kluba, pogledajte sta su ljudi sve ostvarili i to sve bez ikakvog seika ili investora. Bayern ima za sve dobar osjecaj, ponosan sam sto sam nosio dres tog kluba, Bayern je zakon!"

:love:
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278

Според Билд заинтересирани сме за Нтеп (22 год.) од Рен, офанзивно крило кој е добар и со двете нозе, но најчесто игра на левото офанзивно крило. Дебитирал и за репрезентацијата на Франција во јуни.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839

Според Билд заинтересирани сме за Нтеп (22 год.) од Рен, офанзивно крило кој е добар и со двете нозе, но најчесто игра на левото офанзивно крило. Дебитирал и за репрезентацијата на Франција во јуни.
Тешко дека е материјал за Баерн,можда за опција на клупа...Ако бараме вакви не требаше Шаќири да си иде уопште.

Такада нека се сконцентрираат на озбилни појачувања,а не на непроверени таленти.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Има нешто вистина дека Рибери во предвремена пензија?
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Даглас Коста-се чека уште официјална потврда.

Луческу потврдил денес дека ќе премине во Баерн...Сумата околу 35 милиони евра.

Има веќе големо искуство на играње во Европа и ЛШ.Ќе видиме како ќе се покаже.

Преговорите за Ди Марија продолжуваат,и искрено се надевам дека ќе успеат да го договорат и него.

Bild | Even after signing Douglas Costa, Bayern will not give up on signing Ángel Di María from Man United

 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.965
Поени од реакции
25.278
Не ми се верува да лупнат + 60 за Ди Мариа покрај 35-те мил. за Даглас. Ќе се купува замена за Пизаро. Рафаел од Гладбах нешто се спомнува.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Не ми се верува да лупнат + 60 за Ди Мариа покрај 35-те мил. за Даглас. Ќе се купува замена за Пизаро. Рафаел од Гладбах нешто се спомнува.
Со Рафаел од Гладбах можат да се фрлат од тераса.....

Ни треба уште еден покрај Коста,world class офанзивец.Ди Марија вреди за парите.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Со Рафаел од Гладбах можат да се фрлат од тераса.....

Ни треба уште еден покрај Коста,world class офанзивец.Ди Марија вреди за парите.
Ама свесни сте дека за Ди Марија го даваме најголемиот. Јас не сакам ни да помислам да си замини, има уште многу фудбал во него.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Тешко дека ке си иде сезонава.
Наредната би можело. Имаше изјава негова за Аргентински весник дека останува сезонава во Јунајтед.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Тешко дека ке си иде сезонава.
Наредната би можело. Имаше изјава негова за Аргентински весник дека останува сезонава во Јунајтед.
Па добро,изјавата си стои али реално знаеме дека у фудбал тоа ништо немора да значи....

Ние вака од страна како фанови не ја знаеме позадината.

Знам само едно,дека со Ван Гал кога се трансфери во прашање се е можно и далеку од тоа дека неможе да си иде Ди Марија и летово.Ќе треба секако доста пари али вреди да се проба.

Баерн има свој човек на Копа Америка пратено кој го договори Даглас Коста и према последните шпекулации се обидува и околу трансферот на Ди Марија.[DOUBLEPOST=1435401906][/DOUBLEPOST]
Ама свесни сте дека за Ди Марија го даваме најголемиот. Јас не сакам ни да помислам да си замини, има уште многу фудбал во него.
Легенда е Швајни,и колку и да имаше лоша сезона лани увек сум негов фан и сакам да остане и да игра во онаа права негова форма.

Немора да значи дека ќе го дадеме него за Ди Марија плус пари...Реално у фудбал тие замени на играчи никад не успеваат такада ако го земеме Ди Марија ќе биде тоа мислам само со надокнада.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Kicker: Only the medical check & signing 5 years contract are only missing in Douglas Costa's deal. #FCBayern wll pay €28m transfer fee.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom