Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
@MiaSanMia задоволен е сеа,среќен е....:D

Па и почесто ни пишува.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.636
Поени од реакции
14.439
Ја очекувам да им ја дупнеме главата на овие тепачите у ЛШ, посебно тој Срна ме нервира до бескрај
 
M

Mario Gómez

Гостин
"Manchester City? I did not receive any offers and I am not waiting for them. I hope to stay at Bayern Munich for a long time," Guardiola said at a press conference.

"I have a contract with this wonderful club and aim to fulfil that. I have not received any offers.

"We'll sit down in the summer and talk. I am very happy here and this is a extraordinary club.




:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Пеп направила ситна сообраќајка,ама поминал без повреди.За утре Реина има добри шанси да брани,Пеп рекол можеби.:kafence:Штарке повеќе од него бранеше.:icon_lol:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
"Manchester City? I did not receive any offers and I am not waiting for them. I hope to stay at Bayern Munich for a long time," Guardiola said at a press conference.

"I have a contract with this wonderful club and aim to fulfil that. I have not received any offers.

"We'll sit down in the summer and talk. I am very happy here and this is a extraordinary club.




:vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:


Eurosport.com ‏@EurosportCom_EN 4m4 minutes ago
Pep Guardiola: "It depends on the players but I could stay at this club for five or six years yet"

:bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe::bravobe:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Slabo igrame, ama Alaba ne vadi. Majstor za slobodni. :D
Добро играат бе,овие сосе тренерот се пикнати у шеснаесетник...

Креираат шанси,играат по страна ги бушат место по средина.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.636
Поени од реакции
14.439

НЕКА ТРЕПКА!!! ИГРАЧИШТЕ!!!

Исто и Геце одличен гол

 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Алаба е во СТРАШНА форма!!!!

И не само он,многу играчи што во првиот дел од сезоната не беа тоа што знаат сеа идат накај топ форма.

Многу ми се допадна вчера што Пеп извади ТОП состав и речиси сличен со тој против Келн,такашто научил гледам од лани не сака да го спушти сега темпото,плус пробува да ја држи хемијата во екипата.

Се покомотно се осекаат на теренот,се покреативни се,ствараат шанси и против бункери,и со враќањето сеа на Лам и Тиаго ќе биде бомба таман за ЛШ.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.636
Поени од реакции
14.439
Сите коментари се за дуото Рибери - Алаба, мислам дека глупо би било пак да го враќа Бернат, без разлика колку добро и да игра/л
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Евеее го МиаСанМиа пак ни постираа во фан клубот,среќен е што дуото Алаба-Рибери пале и жаре и гасе на теренот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom